Tiwa Savage ، ملکه Afrobeats ، با پدرسالاری مبارزه می کند | مصاحبه جلد

Afrobeats آمریکا را فرا گرفته است ، اما تاکنون این موج تحت سلطه مردان بوده است. با این حال یک زن در ژانر برجسته است: Tiwa Savage. او مخلوطی از انگلیسی و یوروبا ، زبان مادری خود را مخلوط می کند تا انگشت میانی اصلی را به پدرسالاری بچسباند. و همه این کارها را بدون هیچ اثری از پایه روی صورت خود انجام می دهد.

توسط: دانیل کواتنگ

عکس برداری شده توسط: لاکین اوگانبانو

طی تماس ویدیویی ما سه بار برق Tiwa Savage قطع شد. وی هر بار عذرخواهی می کند و می گوید: “از قطع برق متاسفم.” من کاملاً می فهمم که هر دو از آفریقای غربی در حال برقراری ارتباط هستیم: وحشی در لاگوس ، نیجریه ، جایی که او از زمان شیوع بیماری همه گیر بوده است. من در آکرای غنا ، جایی که دو ماه گذشته برای حضور در خانواده بودم. خاموش شدن برق یک اتفاق منظم در شهرهای بزرگ آفریقا مانند کشور ما است. با وجود وقفه های مداوم ، انرژی Savage هرگز پرچم نمی زند.

ملاقات ما پر سر و صدا است زیرا موسیقی Savage در واقع راهنمای صدابرداری بوده است ، یک سرود از نوع ، که ناخودآگاه مرا تشویق می کند تا از اقیانوس اطلس ، از نیویورک به سرزمین مادری حرکت کنم. سال گذشته ، به دلیل تمایل به بازگشت به ریشه هایم ، با موسیقی او ارتباط عمیقی برقرار کردم. من می خواستم درمورد اینکه مادرم از کجا آمده است یاد بگیرم و خانه های کودکی مادربزرگ هایم را ببینم زیرا این امر در اینکه من چه کسی می شوم نقش دارد.

در این بعد از ظهر خاص ، موهای برجسته عسلی Savage صاف باد می شود. پوست او که به برنز آغشته است ، درخشان است و او یک ژاکت بافتنی Burberry به زیبایی پوشیده است. ستاره بین المللی Afrobeats با موسیقی خود به دنیا سفر کرده است و برای مدت یک دهه در سراسر قاره ها برنامه اجرا کرده است ، اما از یک سال گذشته ، خواننده “عشق خطرناک” به همراه پسرش جمیل در زادگاهش لاگوس بوده است. به نظر می رسد او در مراقبت از کودک پنج ساله اش ، نزدیک بودن به خانواده و ساخت موسیقی به دور از هرج و مرج جهان در آرامش به سر می برد. او می گوید: “بودن در خانه با پسرم ، مجبور نبودن آرایش کنم و من مجبور نیستم که مدام شکم خود را بخورم و پاشنه بپوشم.” “شگفت انگیز بود.”

لباس IAMISIGO. برای ایجاد ظاهری مشابه: من را تشدید کنید! Liner Liquid Liner in Intense Black، TruBlend Super Stunner Highlighter Face in Gilded Glory، رژ لب نمایشگاه Demi Matte در Just Sayin و خط لب Exhibitionist در Red Garnet توسط CoverGirl. عکاس: اما اوگانبانو
سبک: کی کی اوبی
دستیار سبک: چارلز ندیومو
مو: برنارد لبخند
آرایش: روت آکل
طراحی مجموعه: ضد طراحی
تولید: فونمبی اوگانبانو
محل: Clear Essence California Spa & Wellness Resort

“اکنون فشار زیادی وجود دارد. بعضی از افراد باید کاملاً عالی نباشند. من نمی خواهم جک خورده باشم ، اما همچنین می خواهم قابل استفاده باشم.

Tiwatope Savage در ایالت لاگوس ، نیجریه متولد شد. هنگامی که او 11 ساله بود ، خانواده اش به لندن نقل مکان کردند و در آنجا او علاقه زیادی به آواز و اجرا داشت (در 16 سالگی ، او برای جورج مایکل آواز خواند). اما برای والدین وی ، تحصیلات رسمی همیشه در اولویت بود. بنابراین Savage سرانجام از دانشگاه کنت مدرک حسابداری گرفت.

وی پس از جلب رضایت والدین ، ​​قصد داشت تا حرفه خوانندگی را دنبال کند ، اما آنها بار دیگر اصرار داشتند که او از یک مسیر دانشگاهی به آن نزدیک شود. Savage در مصاحبه با داغ 97 به یاد می آورد: “آنها مانند” اگر در این مورد جدی هستید ، باید مطالعه کنید “.” بنابراین من درخواست دادم ، بورسیه کامل گرفتم ، [the prestigious Boston music college] برکلی ، و جاز تحصیل کرد. “

در طول راه ، او به طرز مشهوری این فرصت را پیدا کرد که برای افسانه هایی مانند ویتنی هوستون ، مری جی. بلیژ و چاکا خان ، پشتیبان خواندن کند ، به نام چند. هنگامی که Savage در اوایل سال 2010 فعالیت انفرادی خود را آغاز کرد ، او یک خواننده با تجربه و آهنگساز کاندیدای گرمی بود.

صدای امضای وی ظریف و زنانه است ، به طور ارگانیک انگلیسی و یوروبا را در آهنگ های ریتمیک کاملاً متفکرانه ای در مورد عشق ، پول ، سیاست و پدر سالاری می آمیزد. آهنگ هایی مانند “کروبا” ، که بازی قدرت بین مردان و زنان جوان ثروتمند را مورد بازجویی قرار می دهد (من این زندگی را نمی کشم تا رنج بکشم / اگر من یک سیاستمدار را دنبال می کنم / شما برای کاغذ می شنوید / آنها می گویند من تن فروشی هستم / چه کسی لذت بردن را دوست ندارد؟) ، یا “49-99” ، در مورد طبقه کارگر و فساد ، Savage را به یک استراتوسفر از هنرمندی راه اندازی کرده است که توسط معاصرانش اغلب دیده نمی شود. سازندگانی مانند Blaq Jerzee ، Pheelz و London ، تلفیقی صوتی را در موسیقی Savage ایجاد کرده اند که سازهای کلاسیک Afrobeats (ساکسیفون ، بوق ، طبل) را با سیم های سینت سایزر مدرن ترکیب می کند.

هر جنبه ای از نحوه ارائه او عمدی است – از مدل موهای طبیعی که در اکثر موزیک ویدیوهای خود استفاده می کند تا چگونگی نور پوست غنی از ملانین در دوربین. رنگ گرایی و استاندارد زیبایی موذی اروپایی که در کشورهای مستعمره تعبیه شده است ، به عنوان یک “دختر شکلاتی” که خودش توصیف می کند ، چیزی است که او بسیار از آن شناخت دارد.

او یادآوری می کند: “من در واقع سعی کردم پوستم را سفید کنم. “حتی الان ، پشتم تکه هایی دارم … مادرم ، او داشت اتاق من را تمیز می کرد و کرم را دید که من با لیمو مخلوط کردم. او حتی عصبانی نبود. بیشتر ناامیدی او بود. بنابراین متوقف شدم ، اما همیشه نسبت به تاریکی ناامن بودم. “

وقتی Savage توجه بیشتری را به خود جلب کرد ، دیدگاه او تغییر کرد. او می گوید: “هنگامی که کارم را شروع کردم هنوز کسی را که کاملاً در آغوش او بود در آغوش نمی کشیدم زیرا فقط می خواستم به بازار نفوذ کنم.” “دو سینگل اول من بسیار آمریکایی بودند و خیلی آفریقایی نبودند. اما بعد ، با گذشت زمان ، من تازه دیدم که سیستم عامل من چقدر قدرتمند است و مادران چگونه می گویند ، “دختر کوچک من واقعاً به شما نگاه می کند.” “بنابراین ، او چهره ای خوش چهره کرد.

در صحنه فیلم ، Savage اطمینان حاصل می کند که “به اندازه من در زندگی واقعی طبیعی به نظر می رسد” ، و حتی تا آنجا پیش می رود که اصرار دارد لکه ها از روی عکس هایش ویرایش نشوند. او احساس نمی کند که به نظر می رسد چیزی است که نیست. در واقع ، غیراصولی بودن احتمالاً برای کسی مثل خودش با اعتماد به نفس سخت تر است. او می گوید: “من یک سکو دارم و بیشتر مسئولیتم درمورد افراد جوان را کاوش می کنم.” “و من احساس می کنم اکنون فشار زیادی وجود دارد و با رسانه های اجتماعی حتی بدتر خواهد شد و لازم است تعادل برقرار شود. بعضی از افراد باید کاملاً عالی نباشند. من می دانم که می خواهیم زیبا به نظر برسیم. من نمی خواهم آنجا بیرون سرگرم باشم و سرحال باشم ، اما همچنین می خواهم به نظر بیاد. “

تاپ و دامن نیوسی. جواهرات برنامه فضایی لاگو. برای ایجاد ظاهری مشابه: ژل ضدآب ضد آب Unbelievabrow Longer با رنگ مشکی ، ریمل قابل شستشوی مژه های بهشت ​​مژه در سیاه ترین سیاه و True Match Lumi Glotion Natural Glow Enhancer در Deep توسط L’Oréal Paris.

در طی تماس ما ، Savage با افتخار به من گفت که او دو سال است که بنیانگذاری نکرده است. در خانه ، مشاغل در حال اجرا ، حتی برای عکسبرداری – بله ، از جمله این جذابیت پوشش شلیک – قطره ای اعمال نشده است. آیا این به شفافیت زیبایی شناسی او ارتباط داشت؟ خوب ، بله ، به نوعی: “من نائومی را حدود سه سال پیش ملاقات کردم و او به من گفت یکی از چیزهایی که منصرف شد استفاده از پایه بود و من مثل” چطور؟ ” سپس من فقط تصمیم گرفتم که هرگز از پایه استفاده نخواهم کرد. ” حقیقت را باید گفت: نائومی هرچه زیبایی را توصیه می کند تو کمپبل به طور سرسری از بین می رود ، هر کسی باید آن را انتخاب کند. اما برای Savage فرجام خواهی روند کار ، یا فقدان آن بود. بنیاد یک چیز کم است ، یک مرحله غیر ضروری است که او می تواند از برنامه شلوغ خود حذف کند و همچنان نتیجه دلخواه خود را بدست آورد. گریم ، دقیقاً مثل زندگی او در حال حاضر ، در مورد سادگی است. او می گوید: “فقط پودر ، رژگونه ، آستر و لب.”

Savage صادق ، همدل ، و گاهی اوقات ، مانند یک دختر مدرسه شوخ طبع است (او در مورد درگیری خود با ستاره فیلم کره ای لی مین هو ادامه می دهد. “این پدرخوانده تو است”) ، او به فرزندش هنگام تماشای گفت افسانه دریای آبی) او روزهای خود را به خواندن کتاب مقدس خود ، تماشای فیلم های کره ای در نتفلیکس ، مراقبه و دوری از شبکه های اجتماعی می گذرد (شخص دیگری حساب های او را برای او اداره می کند). او همچنین به راه های تزریق موضوعات جدی در موسیقی خود فکر کرده است. در فصل بعدی خود ، Savage می خواهد طرفداران را به سفری بکشاند که شامل مجموعه ای از “آهنگ های عاشقانه و سوابق شیرین و زیبا” نباشد.

Savage پس از یک سال مملو از خشونت پلیس ، قیام های #EndSARS و کشتار در محل عوارض لکی ، نه چندان دور از خانه اش ، دوباره تمرکز خود را انجام داده است. وی این سال گذشته را به تماشای اخبار و صحبت درباره مسائل در نیجریه مانند سو abuse استفاده جنسی از دختران جوان گذرانده است ، با این امید که بعد از مرگ هشتگ ها ، جنبش محافظت از آسیب پذیرترین افراد جامعه نخواهد شد. بنیاد وی ، ما خسته شدیم ، برای پشتیبانی قانونی و نمایندگی از بازماندگان حمله جنسی در نیجریه ایجاد شد. کار Savage در رسیدگی به فساد اداری گاهی با واکنش سیاستمداران و رهبران مذهبی همراه بوده است. موضع او: “من سعی نمی کنم داغترین آهنگ یا موسیقی مهیج یا میلیون ها جریان را داشته باشم.” “احساس می کنم دنیا چیزهای زیادی را پشت سر می گذارد و من باید نقش خودم را بازی کنم.”

فهرست زیبایی لاگوس Tiwa Savage

ستاره Afrobeats کوتاه اما قدرتمندی به ما می دهد – آیا تابحال صابون سیاه آفریقایی را امتحان کرده اید؟ – لیست موارد دلخواه زیبایی محلی.

سالن آرایش

TasalaHQ ، 1 ، موریتالا محمد رانندگی جاده سابق بانک ، Ikoyi ، لاگوس

Savage می گوید: “آنها واقعاً از موهای طبیعی مراقبت می کنند.” “حتی اگر همیشه کلاه گیس بپوشید یا ببافید ، او واقعاً خوب حالت می گیرد تا موهای طبیعی شما در زیر رشد کند.”

درمان آبگرم

آبگرم طبی طبی طبیعی ، 11 جاده اودودوا ، GRA ، ایکیا ، لاگوس

Savage یک مراجعه کننده مکرر به اسپا نیست ، اما او عاشق درمان گاه به گاه همام است (یک عمل مبتنی بر خاورمیانه که به طور کلی شامل ترکیبی از حالت حمام بخار ، لایه برداری از بدن و ماساژ سبک برای تغییر حالت و خلق و خوی است) ) این مکان مورد علاقه او برای تهیه همام در لاگوس است و او اضافه می کند ، “وقتی که من در لندن هستم ، به هارودز می روم.”

محصول GRAIL مقدس

صابون مایع مایع لوکس R&R

این صابون ساخته شده از کره شی و روغن ، از مارک R&R Luxury در نیجریه و مقیم غنا یک گام اساسی در مراسم روزانه مراقبت از پوست Savage است: “من صورتم را می شستم [with it]، و هر روز دیگر ماسک های مختلفی دارم که صبح ها انجام می دهم. زردچوبه و عسل را مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی صورتم می گذارم. من همچنین یک ماسک LED دارم که هر شب دیگر از آن استفاده می کنم. “

عکاس: اما اوگانبانو

سبک: کی کی اوبی

دستیار سبک: چارلز ندیومو

مو: برنارد لبخند

آرایش: روت آکل

طراحی مجموعه: ضد طراحی

تولید: فونمبی اوگانبانو

محل: Clear Essence California Spa & Wellness Resort ، لاگوس ، نیجریه.

برای مطالعه داستان جلد Tiwa در زبان یوروبو اینجا را کلیک کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>