Sebum: چیست ، از کجا ناشی می شود و چرا مهم است

چه چیزی روغنی ، کمی مومی و از سر تا انگشتان پوست شما ترشح می شود؟ اگرچه ممکن است خوشایندترین اصطلاح مراقبت از پوست نباشد ، سبوم یکی از اجزای مهم سد پوستی است – و هنگامی که از تعادل خارج شود (که به دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد) ، مسائل مختلفی ممکن است رخ دهد. بعلاوه ، گرچه اصطلاحات چربی و روغن گاهی به جای یکدیگر در مورد پوست استفاده می شوند ، اما اینها یکی نیستند.

ماریسا گارشیک ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در شهر نیویورک ، توضیح می دهد: “وقتی مردم به روغن روی پوست مراجعه می کنند ، به طور کلی سبوم یکی از اجزای آن است.” “ولی [oil] همچنین اغلب شامل عرق و سایر تجمعات محیطی است که می تواند روی پوست ایجاد شود. “

خوب پس چربی دقیقاً چیست و از کجا ناشی می شود؟ برای کسب اطلاعات بیشتر ، از جمله اینکه چرا سبوم برای سلامت کلی موانع پوست بسیار مهم است ، ما با تعداد زیادی از متخصصان پوست صحبت کردیم. این سبوم 101 را در نظر بگیرید: در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

سبوم چیست؟

کارن هامرمن ، متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره در گروه پوست Schweiger در گاردن سیتی ، جدید توضیح می دهد: یورک گارشیک توضیح می دهد که برای تکنیک بیشتر ، ترکیب سبوم از “تری گلیسیریدها ، استرهای مومی ، اسکوالین و اسیدهای چرب آزاد تشکیل شده است که در کنار هم به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کنند.”

بنابراین ، دوباره ، “آنچه ما روی پوست خود” روغن “می نامیم بیش از سبوم تشکیل شده است.” “همچنین حاوی مخلوطی از عرق ، سلولهای مرده پوست و ذرات ریز از هر آنچه در گرد و غبار شناور اطراف شما وجود دارد.”

به طور خلاصه: سبوم و روغن یکی نیستند. نسبتا، سبوم فقط یکی از بسیاری از اجزای روغن است.

سبوم از کجا می آید؟

سبوم توسط غدد چربی تولید می شود ، که به طور طبیعی بدن ما را از نوک تا پا می پوشاند. غدد سباسه دو نوع دارد: آنهایی که به فولیکول مو متصل هستند و آنهایی که نیستند.

رامین فتحی ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در فونیکس ، آریزونا ، توضیح می دهد: “فولیکول های چربی معمولاً در صورت ، پشت گوش ها و قسمت های فوقانی قفسه سینه و پشت دیده می شوند.” در خود صورت ، بالاترین غلظت غدد چربی را در اطراف منطقه T مشاهده خواهید کرد ، به همین دلیل این منطقه به طور کلی مستعد ابتلا به آکنه است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>