21 بهترین شامپو بدون سولفات سال 2021

شامپوها یک ضرورت هستند. اگرچه تعداد دفعات استفاده از آنها به نوع موی شما بستگی دارد ، اما همه ما می توانیم موافق باشیم که شامپو باید واقعاً باشد خوب برای موهای شما برای بسیاری از افراد ، این به معنای استفاده از فرمول های ساخته شده بدون سیلیکون ، پارابن یا – و به نظر می رسد این یک مورد بزرگ برای افراد – سولفات ها باشد. در طول سال ها ، بحث و گفتگوهای زیادی در مورد آن انجام شده است سولفاتها در شامپوها و اثرات ظاهراً خشن آنها. اما آیا آنها واقعاً به اندازه ساخته شده آسیب زننده هستند؟

نیل سدیک متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره شهر نیویورک می گوید: “رپ بد از دهه 70 شروع شد ، زمانی که برخی از شامپوها حاوی لانور سولفات های اتانولامین بودند که نیتروزامین های سرطان زا را آزاد می کردند.” “در آن زمان ، تولیدکنندگان اقدامات اصلاحی انجام دادند ، اما از آن زمان به بعد ، سولفات ها با خطرات سلامتی همراه بودند.”

وی می افزاید: سازمان غذا و دارو (FDA) ، اتحادیه اروپا و بهداشت کانادا بر این نکته اتفاق نظر دارند که سولفاتهای موجود در شامپوها در صورت استفاده درصورت استفاده ایمن ، به همین دلیل هنوز محصولات با این ترکیبات در بازار موجود است.

اگر موهای خود را رنگ کرده اید ، افسانه ای که احتمالاً شنیده اید این است شامپوی بدون سولفات بهتر است زیرا رنگ شما را از بین نمی برد. با این حال ، طبق گفته شیمی دان لوازم آرایشی رندی شوئلر ، اب به اندازه هر پاک کننده ای آسیب رسان است. شوئلر ، كه سولفاتها را بر روی سایر مواد فعال كننده سورفات آزمایش كرد و تفاوتی از نظر رنگ پریدگی مشاهده نكرد ، می گوید: “وقتی موهای شما خیس می شود ، متورم می شود ، ساقه مو باز می شود و مقداری رنگ از بین می رود.”

با این حال ، ران رابینسون ، شیمی دان لوازم آرایشی و بهداشتی به این سولفات ها اشاره می کند می توان خشکی مو ، که می تواند آسیب زا باشد ، به خصوص پس از رنگ آمیزی. بنابراین اگرچه بسیار خوب است که بدانید سولفات ها آنطور که فکر می کردید ترسناک نیستند ، اما می توانند برای پوست تحریک کنند. رابینسون می گوید: “سولفات ها می توانند پوست را بیش از حد از چربی ها پاک کنند ، که می تواند پوست را خشک و مستعد واکنش های آلرژیک کند.” و اگر به چشمان شما بیفتد ، احساس گزش می کند. آخ.

Lathering up with a ol ‘good شامپوی بدون سولفات می تواند برای مو و پوست سر شما معجزه کند ، به خصوص اگر پوست حساس دارید. بنابراین ، ما لیست کاملی از بهترین شامپوهای بدون سولفات، با توجه به جوانب مثبت و ویراستاران ما.

همه محصولات برجسته Allure به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شوند. با این حال ، وقتی چیزی را از طریق پیوندهای خرده فروشی ما خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون وابسته به دست آوریم.

1. شامپو کلاسیک ناموفق

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>