19 بهترین شستشوی صورت برای آکنه 2021

هر کس ، صرف نظر از نوع پوست یا نگرانی ، به یک نیاز دارد پاک کننده خوب به عنوان سنگ بنای معمول مراقبت از پوست آنها. پس از پاک شدن ، ما (و دوستان متخصص پوست و مو با استفاده از هیئت مدیره) به شما کمک می کنیم تا بهترین نتایج شستشوی صورت را برای نتایج مورد نظر محدود کنید. به ویژه برای پوست های مستعد آکنه ، شما احتمالاً لیزر را روی پاک کننده ای قرار داده اید که منافذ پوست شما را از بین نمی برد ، به آرامی لایه برداری می کند و آکنه موجود را تشدید نمی کند.

کلر چانگ ، متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره در شهر نیویورک ، یک دستورالعمل اصلی برای رعایت آن دارد. او همیشه پاک کننده های ملایم را روی صابون های خشن – به ویژه آنهایی که لایه بردارهای فیزیکی دارند – توصیه می کند تا پوست را از آلودگی و چربی اضافی پاک کند. برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت پوست و ترغیب به ایجاد جای زخم ، به طور تهاجمی مالش ، اسکراب یا تمیز کردن بیش از حد (دو بار در روز ، صبح و شب کاملاً مناسب است) را انجام ندهید.

چانگ به ما می گوید که به دنبال دو ماده نیروگاه باشید: سالیسیلیک اسید ، نوعی اسید هیدروکسی بتا (یا BHA) که “به عمق منافذ می رود تا از روغن و خاک اضافی پاک شود” و بنزوئیل پروکسید ، که از التهاب محافظت می کند و باعث از بین رفتن آن می شود. باکتریهای آکنه ساز. ترکیبات ملایم تری شامل روغن درخت چای یا چای سبز است که فواید تسکین دهنده پوست را نیز به همراه دارد.

دیوید کیم ، یک متخصص پوست با مجوز تخته ، مستقر در شهر نیویورک ، آن را واقعی می کند وقتی که صحبت از شستشوی صورت برای پوست مستعد آکنه است. پاک کننده ها به طور طبیعی شسته می شوند ، اگرچه مفید هستند ، اما مهمترین جنبه معمول برای آکنه نیستند.

کیم به عنوان شخصی که شخصاً دو مرحله از Accutane را پشت سر گذاشته است ، کاملاً معتقد است که بیمار با رژیم درمانی موضعی یا سیستمیک می تواند از هر نوع پاک کننده ای استفاده کند ، از جمله آنهایی که مخصوص آکنه نیستند. اما وی اضافه می کند که “اگر بیمار آکنه بسیار خفیف داشته باشد و باشد فقط استفاده از موضوعات بدون نسخه (OTC) ، افزودن یک پاک کننده مخصوص آکنه می تواند مفید باشد. ”

در مورد نکات مربوط به پیگیری ، همیشه بلافاصله پس از پاکسازی از داروهای ضد آکنه استفاده کنید تا مواد فعال واقعاً جادوی خود را انجام دهند ، که چانگ یادآوری می کند ممکن است شش تا 12 هفته ادامه استفاده روزانه داشته باشد. و هرگز از رطوبت رسانی چشم پوشی کنید. به جای مسدود شدن منافذ پوست ، یک کرم سبک باعث می شود پوست شما به درستی هیدراته بماند – به خصوص اگر از داروهای موضعی خشک کن استفاده می کنید – و محافظت می شود. کاویتا ماریوالا ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره مستقر در West Islip ، نیویورک ، توصیه می کند از استفاده از لایه لایه رتینوئیدها و همچنین محصولاتی که حاوی عطر و یا الکل هستند ، روی مواد پاک کننده اسید دار استفاده نکنید – زیرا این جفت سازی ها می توانند منجر به خشکی و تحریک شوند. .

با کمک متخصصان پوست فوق الذکر ، 19 مورد از موثرترین ها را جمع آوری کردیم پاک کننده های پوستی مستعد آکنه که به جلوگیری از بروز آینده کمک می کند و باعث تحریک بیشتر پوست نمی شود. به آرامی مالش دهید ، بشویید و تکرار کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>