13 بهترین لایه بردار شیمیایی برای پوست حساس در سال 2021 – توصیه های متخصص

در مورد دستیابی به پوست سالم و درخشان ، ضعف پوست مهم است. هادلی کینگ ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره ، که در شهر نیویورک مستقر است ، می گوید: “لایه برداری لایه های بیرونی اپیدرم را از بین می برد تا پوست جدیدتر از آن را نشان دهد.” جذابیت. “لایه برداری منظم کلید یک چهره درخشان است.”

ماری هیاگ ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره ، که همچنین در شهر نیویورک مستقر است ، توضیح می دهد ، در حالی که دو نوع مختلف لایه بردار وجود دارد – فیزیکی و شیمیایی – به ویژه برای افرادی که دارای پوست حساس هستند ساینده است. علاوه بر این ، “لایه بردارهای شیمیایی می توانند به عمق پوست نفوذ کرده و با از بین بردن پیوندهایی که سلولهای مرده پوست را به هم متصل می کنند ، کار کنند.”

اوریت مارکوویتز ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره ، که در شهر نیویورک مستقر است ، نیز می گوید جذابیت که اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHAs) و اسیدهای هیدروکسی بتا (BHAs) دو نوع رایج از لایه بردارهای شیمیایی هستند. به گفته مارکوویتز ، این مواد “به آرامی از تجمع سلول های مرده پوست لایه برداری کرده و پوست لطیف و مرطوب تری را ایجاد می کنند بدون اینکه به پوست آسیب برساند.” آنزیم های میوه ای مانند پاپایا و آناناس نوع دیگری از لایه بردارهای شیمیایی است ، که همانطور که هایاگ اشاره می کند ، برای پوست های حساس بسیار مناسب است ، زیرا به آرامی ضعیف می شوند.

اسیدهای پلی هیدروکسی (PHA) برای کسانی که پوست حساس دارند نیز ایده آل است. طبق گفته متخصص پوست ، كارین گروسمن ، كه در سانتا مونیكا مستقر است ، PHA ها كندتر از AHA و BHA به پوست نفوذ می كنند – بنابراین تحریك كمتری ایجاد می كنند. میشل گرین ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره ، که در شهر نیویورک مستقر است ، توضیح می دهد: “این اسیدها بسیار ملایم تر از AHA ها یا BHA ها هستند ، که آنها را به یک گزینه عالی برای افراد با پوست حساس تبدیل می کند.” “علاوه بر این ، PHA ها دارای خواص مرطوب کننده هستند ، بنابراین [they] قادر به جذب رطوبت هستند [and] خشکی را به حداقل برسانید “، ماریسا گارشیک ، متخصص پوست ، مستقر در شهر نیویورک ، از هیئت مدیره گفت جذابیت.

فقط مطمئن شوید که بیش از حد لایه برداری نمی کنید ، که ممکن است باعث التهاب ، شکستگی ، خشکی و قرمزی شود – به خصوص اگر قبلاً مستعد پوست حساس هستید. اینکه هر چند وقت یکبار لایه برداری می کنید به نوع پوست شما بستگی دارد. Shari Marchbein متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره مستقر در شهر نیویورک ، قبلاً با آن مشترک بود جذابیت که کسانی که پوست ترکیبی یا روغنی دارند می توانند “تا سه بار در هفته” لایه برداری کنند.

برای کمک به پیمایش در دنیای دلهره آور لایه بردارهای شیمیایی – به ویژه اگر پوست حساسی دارید – محصولات برتر پوست را که بدون تحریک صاف می شوند ، محدود کردیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>