11 روش درمانی با پروتئین برای موهای سال 2021 – درمان های تقویت کننده

با داشتن چیزهای بسیار بزرگتر در حال حاضر ، سلامت مو ممکن است در اولویتی باشد که کنار جاده افتاده است. کاملا قابل درک است خبر خوب این است که بازگشت به موهای حجیم ، براق و مرطوب به آسانی یک درمان پروتئین خوب در خانه است – مهم نیست که نوع مو یا نوع بافت شما چیست.

در حالی که درمان های پروتئینی گزینه مناسبی برای تقویت مو هستند ، اما آنها پیچیده نیز هستند و بدون احتیاط به آنها مراجعه نمی شود. ویلیام گائونیتز ، WTS ، متخصص مغز و اعصاب گواهی شده و بنیانگذار روشهای سه گانه Gaunitz می گوید: “یک درمان پروتئینی یک فرآیند شیمیایی برای موهای شما است که ساختار خارجی را برای بهبود بافت ، قدرت و ظاهر مو تقویت می کند.” این روش اغلب به عنوان یک درمان کراتینه نیز شناخته می شود ، شناخته شده ترین نوع پروتئین که از قبل در موهای سالم وجود دارد ، با استفاده از پروتئین های هیدرولیز شده ، پروتئین های متشکل از اسیدهای آمینه و پپتیدها ، خارجی ترین لایه کوتیکول مو را تقویت می کند.

بیایید بیشتر به ترکیب مو نگاه کنیم تا درک بهتری از عملکرد پروتئین ها داشته باشیم. آنی چیو ، متخصص پوست و بنیانگذار موسسه درم ، می گوید: “مو از آب ، کراتین ، لیپیدها ، مواد معدنی و رنگدانه ها تشکیل شده و به سه قسمت کوتیکول ، قشر و مدولا تقسیم می شود.” “کوتیکول دیواره خارجی مو است و اولین قسمتی است که هنگام بدرفتاری با مو آسیب می بیند. کراتین در قشر پیدا شده و از 18 اسید آمینه تشکیل شده است. کراتین می تواند با بخار آب تغییر شکل دهد ، همچنین می تواند تحت تأثیر قرار گیرد. کمبودهای غذایی که می تواند منجر به نقص ساختاری در ساقه مو شود. “

درمان های کراتینه با صاف کردن کوتیکول کار می کنند. “این کوتیکول را مهر و موم می کند و موها را صاف و براق و کمتر حالت دار می کند. با گذشت زمان کراتینه [treatment] Chiu می گوید: “فرسوده می شود و موهای شما به شکل اولیه خود برمی گردند. بسته به نوع رفتار شما ممکن است از سه تا شش ماه باشد.” از آنجا که یک پوشش است ، در واقع ساختار مو را بهبود نمی بخشد ، بلکه رفع موقت. “

اگر به رنگ آمیزی در خانه تمایل داشته اید ، قطعاً باید به خواندن ادامه دهید. به دلیل قدرتمندی ، درمان های پروتئینی برای موهای آسیب دیده یا شیمیایی بسیار مفید واقع شده اند. علاوه بر این ، “محصولات گرما و قرار گرفتن در معرض آفتاب دو عامل مهم در آسیب رساندن به موها هستند.” پارک همچنین پیشنهاد می دهد تعمیر بیشتر برای افرادی که میل به ابزارهای گرمایشی دارند افزایش یابد. او می گوید: “اگر در بیشتر روزهای هفته از اتو مو ، سشوار یا اتو تخت استفاده می کنید ، دلیل دیگری برای درمان پروتئین موهای شماست.”

دیوید پتریلو ، شیمیدان و بنیانگذار مارک مراقبت از پوست ، Perfect Image همچنین می گوید که افراد به طور معمول از روش های کراتین برای صاف و صاف کردن موهای خود استفاده می کنند به گونه ای که ضد آب و هوا باشد و قابل کنترل تر باشد. پتریلو می گوید: “از كراتین همچنین برای پر كردن جاهای خالی پروتئین در مو استفاده می شود ، كه به ایجاد نمای كامل ،” سالم تر “كمك می كند. و طبق گفته آرایشگر کیا رایت ، موهای طبیعی ، در معرض خشکی و شکستگی بیشتر ، به درمانهای مداوم پروتئین بیشتر نیاز دارند. موهای فر و دارای بافت بیشتر می توانند نه تنها از آبرسانی که کراتین ارائه می دهد بلکه برای افزایش قابلیت کنترل نیز بهره مند شوند. رایت می گوید: “این ساخته شده برای کمک به شل شدن کوتیکول است که به نوبه خود باعث می شود فرها ملایم تر شوند.”

به نظر می رسد درمان های پروتئینی یک راه حل سریع هستند ، درست است؟ اگر به درستی استفاده شود ، می تواند باشد. با این حال ، استفاده بیش از حد از زمان مکرر ، به ویژه هنگامی که به دست حرفه ای نباشید ، می تواند عوارض جانبی داشته باشد. به همین دلیل ، درمان های پروتئینی درجه یک سالن ، که حاوی مواد شیمیایی بسیار قوی تری هستند ، فقط برای متخصصان مجاز قابل دسترسی است و برای استفاده در خانه توصیه نمی شود. گائونیتز می گوید: “بسیاری از مواد شیمیایی خشن که در تغییرات ساختاری مو استفاده می شود در واقع بر روی پوست سر تأثیر منفی می گذارد و در بعضی موارد باعث ریزش جزئی شیمیایی می شود.” “این گفته است ، شما باید مراقب استفاده بیش از حد از پروتئین ها باشید. این است نه یک درمان تهویه مطبوع. “

با این حال ، برخی از درمان های سطح پایین پروتئین در واقع به صورت درمان های تهویه عمیق ، مرخصی ها و ترمیم کننده های بعد از شستشو ارائه می شوند. پتریلو اضافه می کند که اگرچه ممکن است نتایج صاف سازی بین محصولات یکسان باشد ، اما شیمی هر یک از آنها می تواند به شدت بین درمان ها متفاوت باشد – بنابراین اگر اولین باری را امتحان کردید ، راحت باشید. پارک موافق است ، پروتئین بیش از حد هیچ منفی عمده ای است. وی می گوید: “به راحتی می توان از درمان های پروتئینی استفاده کرد.” “پروتئین بیش از حد باعث شکننده و ضعیف شدن موها می شود. من به مشتریان توصیه می کنم این روش های درمانی را با یک بار انجام ماهانه و دیدن واکنش پوست و مو شروع کنند.”

رایت می گوید که این بستگی به قدرت درمان خانگی که استفاده می کنید ، می تواند افزایش یابد. وی می گوید: “اگر این یک روش درمانی سطح پایین پروتئین است و موهای شما در حالت ریکاوری است ، من پیشنهاد می کنم هر دو هفته یک بار”. با این حال ، وی با اطمینان تأکید می کند که محصول مورد استفاده باید فقط مقدار کمی پروتئین داشته باشد.

برای کسانی که موی سر سالم و مرطوب دارند ، خوش شانس هستید. طبق گفته گائونیتس ، موهای آسیب ندیده فقط باید حداکثر تا سه روش درمانی با پروتئین در سال استفاده کنند تا تأثیرات غیرضروری روی پوست سر ، که می تواند منجر به التهاب ، تحریک یا در نهایت ریزش مو شود ، به حداقل برسد.

اگر آماده آزمایش های خانگی پروتئین در خانه هستید ، باید یک رژیم خاص را دنبال کنید. رایت می گوید: “شما می خواهید ابتدا خوب شامپو بزنید.” “سپس ، از پروتئین درمانی استفاده کنید و موهای خود را زیر یک کلاه پلاستیکی قرار دهید تا بتواند به واقع به فولیکول مو نفوذ کند.” و اگر یکی از اینها را در اختیار دارید ، رایت پیشنهاد می دهد حدود 30 دقیقه در زیر خشک کن گرم بنشینید تا بیشتر از مزایای آن بهره مند شوید. از آنجا می توانید به طور معمول آبکشی کرده و حالت دهید. با این حال ، در یک ظاهر طراحی روز عجله نکنید. Parks توصیه می کند از ابزار داغ دوری کنید و راهی برای ساقه مو برای جذب واقعی فرمول بدون اختلال است.

پیش رو ، برخی از درمان های مورد علاقه پروتئین در خانه برای مراقبت از تمام سطوح مختلف آسیب مو.

همه محصولات برجسته Allure به طور مستقل توسط ویراستاران ما انتخاب می شوند. با این حال ، وقتی چیزی را از طریق پیوندهای خرده فروشی ما خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون شرکت وابسته بدست آوریم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>