11 بهترین محصول برای موهای کم تخلخل 2021 – توصیه های متخصص

دختران طبیعی ، آیا تا به حال برای شستن موهایتان زیر دوش قدم گذاشته اید و به نظر می رسد فرهای شما فقط از جذب آب امتناع می کنند؟ شما خواب نمی بینید. موهای شما واقعاً زیاد است نیست به رطوبت برسید ، و این احتمالاً به این معنی است که شما دارای بافت کم تخلخل هستید. “موهای کم تخلخل در برابر جذب مقاوم هستند و از دست دادن آب به دلیل ساختار سفت و سخت آن ، “توضیح می دهد Shani Francis ، متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره.

منافذ به سادگی یک کانال یا دروازه ورود مواد به ساقه مو است. “بریجت هیل” ، متخصص روانشناسی و رنگ آمیزی مخترع ، توضیح می دهد: “به عبارت ساده ، موهای کم تخلخل یک الیاف مو هستند که دارای کوتیکول هایی با هم تداخل دارند. او می گوید ، در موهای کم تخلخل ، کوتیکول آنچنان محکم با هم هم پوشانی دارد که آب و محصولات پایه آن ، مهره بالای فیبر مو را در مقابل نفوذ به فیبر مو قرار می دهد. فرانسیس می گوید: “تخلخل مو به میزان باز بودن ساقه مو برای دریافت و از دست دادن ماده ای ، اغلب آب یا رطوبت است.”

هیل توضیح می دهد که موهای دارای تخلخل بسیار کم برای داشتن بهترین نتیجه به کمی قلیایی نیاز دارند. ویلیام گائونیتز ، WTS ، متخصص مغز و اعصاب ، و بنیانگذار پیشرفته تریولوژی وی می گوید: “بهترین راه برای باز کردن کوتیکول مو ایجاد محیط قلیایی است.” “شستن مو با شامپوی قلیایی می تواند گزینه خوبی برای ورود رطوبت به مو باشد.” اینجاست که یک شامپوی شفاف کننده یا لایه بردار وارد بدن می شود. هیل می گوید: “مواد موجود در این شامپوها کوتیکول را باز می کنند تا رطوبت وارد شده و ساختارهای پروتئینی تجزیه شود.” در ادامه فرانسیس توضیح می دهد که بهترین مواد برای موهای کم تخلخل باید کوچکتر ، مبتنی بر مولکول و قطبی تر باشند. فرانسیس می گوید: “مواد قلیایی کوتیکول را باز می کنند تا جذب آن راحت تر شود ؛ اسیدی کوتیکول را می بندد.”

تجزیه پروتئین ممکن است ایده خوبی برای مو به نظر نرسد ، اما هیل توضیح می دهد که این فرآیند باعث می شود مواد مرطوب کننده و رطوبت به فیبر مو عمیق تر نفوذ کرده و باعث انعطاف پذیری ، لطافت و درخشندگی بیشتر مو شود. وی همچنین خاطر نشان كرد كه لمس موهای شما پس از شامپو احساس خوبی نخواهد داشت ، اما می گوید پس از نرم شدن صحیح موها ، موهای شما نرم خواهد شد.

جمیلا پاول ، متخصص فر و موسس سالن مگی رز ، می گوید که انواع موهایی که آبرسانی را قبول نمی کنند به راحتی نیاز به اطمینان از مرطوب بودن و مرطوب بودن موها دارند. وی می گوید: “بهترین راه برای انجام این کار شستن مرتب و به طور مداوم حالت دهنده عمیق موها است.” “موهای کم تخلخل تا حد ممکن به آبرسانی و بهترین نوع آبرسانی نیاز دارند است اب. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم که موهایتان را به طور مکرر بشویید ، نه برعکس. “گائونیتس اضافه می کند که استفاده از آب قلیایی بالاتر از 8.0 pH همچنین می تواند سطح بالاتری از رطوبت را تشویق کند. شیمی دان آرایشی بهداشتی ، رابینزون ، از Beauty Stat ، همچنین به اهمیت با استفاده از PH مناسب برای آب و محصولات شما: “محصولات با PH بالا ، كه قلیایی تر هستند ، می توانند مو را متخلخل تر كنند.” و محصولات با pH پایین مانند سرکه سیب باعث متخلخل شدن موها می شود.

بعد از شامپو کردن ، هیل می گوید که برای جذب رطوبت ، تهویه و حالت خود را با یک ماده مرطوب کننده شروع کنید. هیل می گوید: “این ماده به عنوان لایه چسبنده رطوبت کار می کند که به اندازه کافی کوچک است و می تواند در کوتیکول نفوذ کند.” لایه دوم رطوبت باید چربی باشد. “لیپیدها ، که در روغن های اسید چرب مانند آووکادو و شی وجود دارد ، به فضاهای باز پر کننده و مرطوب کننده ایجاد می شوند که توسط شامپو شفاف کننده با مواد رطوبت دهنده ایجاد می شود.”

پاول همچنین در مورد فرمول های سنگین نرم کننده توصیه می کند. “من توصیه می کنم از اکثر محصولات با روغن خودداری کنید و بیشتر به دنبال محصولات با رطوبت بگردید تا مواد فقط در بالای مو قرار نگیرند.” هیل موافق است: “برای افرادی که دارای موی کم تخلخل هستند استفاده از نرم کننده هایی که پایه آن هستند مهم است. گلیسیرین طبیعی ، لانولین ، آووکادو ، جوجوبا و شی همه مواد تشکیل دهنده رطوبت برای موهای کم تخلخل هستند.” رابینسون قبول دارد: “از مصرف بیش از حد پروتئین یا روغن های سنگین خودداری کنید زیرا آنها می توانند روی مو بنشینند و جذب بدن نشوند.” “برای کمک به جذب ، موها را هنگام خیس شدن نرم کنید و یا مقداری جذب گرما کنید.”

وقتی متوجه شدید که چه محصولاتی برای شما مناسب است ، دومینیک برتون ، متخصص حلقه و موسس استودیوی مو La Fleur ، می گوید شما باید روش LCO (مایع ، کرم ، روغن) را انتخاب کنید. برتون می گوید: “این یک روش عالی برای جذب کم رطوبت برای موها با تخلخل کم است.” “ابتدا آب یا یک محصول با پایه آب و سپس یک کرم برای آب بندی و مرطوب کردن انتهای آن استفاده کنید و آن را با یک روغن طبیعی به پایان برسانید.”

نکته ای که باید توجه داشت ، که فرانسیس به آن اشاره کرد ، این است که داشتن موی کم تخلخل چیز بدی نیست. او می گوید: “در واقع ، این هدف است.” “همه پوست کوچک” بدون منافذ “می خواهند ، اما وقتی صحبت از مو می شود ، سردرگمی ایجاد می شود.” در نهایت ، برای داشتن موهای سالم ، می خواهید رطوبت وارد شده و در آن بماند. اکنون که دلیل و چگونگی استفاده از آن را دراختیار دارید ، برخی از محصولات مورد تأیید متخصص را بررسی کنید که فرهای کم تخلخل را آبرسانی می کند و در نهایت روز شستشو را به خیلی راحت تر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>