یک سال پیش ، سالن های ناخن نیویورک بسته شد. چه اتفاقی برای کارگران افتاده است؟ – گزارش

در ایالات متحده در اوایل سال 2020 ، تهدیدات گسترده همه گیر هنوز احساس جدید و نامطمئن است. عدم درک و عدم راهنمایی در سطح ایالت یا فدرال در مورد بهترین راه مقابله با ویروس به این معنی بود که میلیون ها نفر همچنان هفته ها پس از کشف COVID-19 برای کار روزانه تلاش می کنند – و این حتی بعد از برخی صنایع به قفل رفت و یا از راه دور رفت ، میلیون ها کارگر هنوز مجبور شدند که این کار را در کل بیماری همه گیر ادامه دهند. در بهار و تابستان سال 2020 ، سالنهای زیبایی در سراسر کشور روشهای کاری خود را تغییر دادند یا کلاً تعطیل شدند تا در مناطق خود مجوز بگیرند.

تا 20 مارس ، این دستور برای تعداد بی شماری از مشاغل کوچک در چهار ایالت – نیویورک ، نیوجرسی ، کانکتیکات و پنسیلوانیا – بسته شده بود. در میان آنها بیش از 4000 آرایشگاه ناخن در شهر نیویورک وجود داشت که اکثریت قریب به اتفاق آنها توسط زنان رنگارنگ مهاجر کار می کنند. در آن دوره ناخوشایند ، ماریا لوپز * ، 30 ساله ، اهل اکوادور ، که اکنون در کوئینز زندگی می کند ، مسواک خود را با COVID-19 زد. او می گوید: “در اواخر فوریه سال 2020 در آرایشگاه ناخنی که در آن کار می کردم بیمار شدم.” جذابیت. در این مدت ، یکی از مشتریانی که وی دیده بود شامل پزشکی بود که در یک بیمارستان شلوغ در منطقه سه ایالت کار می کرد. او می گوید در حالی که COVID-19 معمولاً 2 تا 14 روز طول می کشد تا علائم بروز کند جذابیت که بعداً در روز متوجه علائم خود شد.

رئیس او تحت تأثیر اوضاع قرار نگرفت. طبق گفته لوپز ، کارفرمای وی PPE به او یا سایر کارگران ارائه نکرده است و از آنها به ازای پاپ های محافظ صورت 15 دلار پول می گیرد. وی گفت: “برای او مهم نبود.” “ما مجبور بودیم ماسک ، دستکش و همه چیز خودمان را بخریم … و به ما گفتند که در صورت نبود مشتری نیازی به استفاده از آنها نداریم.”

خاموش کردن

لوپز پس از آزمایش مثبت COVID-19 ، کار خود را در سالن ترک کرد (که به زودی در هنگام قفل همه گیری بسته شد) و برای تأمین مخارج زندگی در کار تحویل محصولات یکی از دوستان خود شروع به کار کرد. از آنجا که بسیاری از سالن های ناخن در طی همه گیر شدن بسته شده اند ، بر اساس یک گزارش ماه مارس ، گزینه های کمی برای کارگران تازه ناکار شده آرایشگاه ناخن وجود دارد ، بیش از 80 درصد آنها به دلیل وضعیت مهاجرت خود از کمک های فدرال مانند بیمه بیکاری یا چک های محرک استفاده نمی کنند. از انجمن کارگران سالن ناخن نیویورک (NYNSWA). در ماه آوریل ، یک سال پس از دستور تعطیلی سالن ها ، قانون گذاران ایالت نیویورک صندوق کارگران 2/1 میلیارد دلاری کارگران مستثنی را تصویب کردند ، اقدامی اضطراری برای کمک به تخمین 300000 کارگر مهاجر و سایر کارگران با مشاغل غیر سنتی که از کار حذف شده بودند از برنامه های کمک دولت ، اما در هنگام بسته شدن سالن ها ، چیزی در کتابها وجود نداشت و کارگران هنوز قبض هایی برای پرداخت داشتند.

ماریوی رامیرز ، مادر تنها و جانباز 20 ساله صنعت آرایشگاه ناخن که اصالتاً اهل مکزیک است ، پس از تعطیل شدن محل کار خود ، تلاش خود را در فروش خیابانی امتحان کرد. او ماهها میوه را در پیاده رو فروخت تا اینکه سالنش او را استخدام کرد – در ساعات کمتری. او می گوید: “سایر فناوری های ناخن به تمیزکاری یا ساخت و ساز پرداختند.” جذابیت به زبان اسپانیایی از طریق مترجم. “ما عملاً چیزی بدست نمی آوردیم. این یک کار واقعی نیست ، همه چیز برای ماه مارس ، آوریل ، ژوئن بسته بود … در ساختمان من ، اعتصاب اجاره کردیم ، که هنوز هم ادامه داریم.”

لوپز و رامیرز نه اولین و نه آخرین کارگران آرایشگاه ناخن بودند که تحت تأثیر همه گیر قرار گرفتند. کل صنعت آنها نابود شده است ، و گزارش اخیر NYNSWA بیشتر تلفات انسانی را که این بیماری همه گیر بر جامعه کارگران سالن ناخن گرفته است ، تشریح می کند. این گزارش که در 22 مارس 2021 منتشر شد ، نشان داد که در یک نظرسنجی در فوریه 2021 از 645 کارگر سالن ناخن ، 29 درصد گفتند که آزمایش COVID مثبت بوده و 9 درصد دیگر گفته اند که معتقدند در برخی موارد به ویروس مبتلا شده اند اما در زمان بیماری قادر به انجام آزمایش نبودند. علاوه بر این ، علی رغم ماهیت شخصی شغلشان ، به کارگران آرایشگاه ناخن هیچ نوع دسترسی زودهنگام به واکسن داده نشد و بسیاری از آنها در محله هایی زندگی می کنند که ویروس بیشترین شدت را دارد. رامیرز ، یکی از اعضای NYNSWA ، گفت که او حداقل دو همکار را که به این ویروس مبتلا شده اند می شناسد. یکی از آنها درگذشت و چهار کودک را پشت سر گذاشت.

اضطراری برای همه

“این سال برای همه فوق العاده چالش برانگیز بوده است ، [and] در صحبت با اعضای ما کاملاً روشن شد که چگونه نابرابری های موجود بر اساس طبقه ، نژاد ، جنسیت و وضعیت مهاجرت بسیار عمیق تر شده است ، “لوئیس گومز ، مدیر سازمان دهیاری مشترک منطقه ای نیویورک و نیوجرسی اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات (SEIU) ، محل اتحادیه NYNSWA ، می گوید جذابیت. “عضویت ما عمدتا بدون سند است ؛ 80 درصد افراد واجد شرایط هیچ نوع کمک فدرال نبودند. از یک روز به روز دیگر معیشت آنها قطع شد. آنها با استفاده از اندوخته اندکی که باید خریداری می کردند در صف بانک غذا بودند. برنج و لوبیای خشک به صورت عمده ، از کلیسا برای خرید داروهای ضروری و کمک به اعتصاب اجاره به دلیل ضرورت ، کمک خواستند. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>