گذشته ، حال و آینده خرید

در دانشگاه ، با افزایش بدهی دانشجویی ، در یک فروشگاه لباس زنانه در مرکز شهر منهتن کار می کردم. غاری بود ، پر از ژاکت کش باف پشمی و شلوار جین که برای مدل ها ساخته می شد و برای الیگارشی ها قیمت گذاری می شد. بیشتر ما که کف کار کردیم ، در کارمزد کار نمی کردیم. به جای یک الزام مالی ، شرکت و مدیران ما به ایجاد افسانه های گسترده در مورد جادوی خرید اعتماد کردند. “او را بساز” ، چیزی بود که آنها در ابتدای شیفت به ما می گفتند. یک بار ، یک سوپرمدل پنج جفت شلوار 150 دلاری از من خریداری کرد و وقتی از او پرسیدم آیا کمد لباس خود را انجام می دهی یا نه ، او گفت که در یک دشت دوردست تعطیلات تعطیل است و به شلواری احتیاج دارد که بد نیست کثیف شود.

من اخیراً از مادرم پرسیدم که فکر می کند اکنون اگر هرگز در خرده فروشی کار نکرده باشد ، اکنون همانقدر خرید می کند؟ او یک دقیقه فکر کرد و سپس گفت: “نه ، احتمالاً نه.” شاید من محکوم به مادی گرا بودن باشم. واقعاً ، تنها تغییر برجسته در عادات خرید شخصی من در طول 2.6 دهه گذشته این است که عملی که قبلاً در فروشگاهی که در آن کار می کردم یا در مجاورت آن اتفاق می افتاد (مواد غذایی ، لباس زنانه) ، اکنون تقریباً منحصراً هنگامی که من در آن نشسته ام اتفاق می افتد. میز من ، جایی که همه وقت هستم.

افرادی وجود دارند که خرید اینترنتی را تأثیر سو و بدخواهی می دانند ، احتمالاً به این دلیل که در شرایطی که بی شباهت به یک رابطه سمی نیست ، شکوفا می شود: دستکاری بی حد و حصر. نمایش ناخوانده (“آیا چیزی در سبد خرید خود گذاشتید؟”) و تملق چاپلوسی (“شما بسیار خوش سلیقه هستید ، برنان.”) در ازای پرداخت نقدی (“… و در اینجا برخی از مواردی است که با آنچه شما مطابقت دارید بررسی شد. “). من آن را دریافت من شخصاً آن را نیز دوست دارم. فقط اخیراً نگرانی از خرید مبادا مفیدترین استفاده از وقتم را شروع کرده ام.

مطمئناً ، لحظه های مختصر و متبلوری از درون نگری وجود دارد که هنگام خرید ، در خلوت یک اتاق مناسب یا از طریق صفحه پردازش zen-blank معاملات PayPal اتفاق می افتد. اما چرا در دوران نوجوانی جیب و جیب دستمزد فروشگاه های مواد غذایی ، هر خرید نسبت به الان ، در بزرگسالی ، وقتی احساس می کرد کاری انجام می شود ، فوریت و اظهارنظر بیشتری دارد؟ آیا با به دست آوردن چیزهای بیشتر ، آیا به نوعی خودم را از یک شخص کم می کنم ، منابع گرانبهایی را برای شمع هایی که باعث می شوند خانه ام بوی جایی دیگر بگیرد ، مبادله می کنم؟ آیا چیزهای من به هر چیز …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>