چگونه کمبود مراقبت های بهداشتی اساسی ، مراقبت از خود را به یک ضرورت تبدیل کرد

در حالی که برای این نامه کمی تحقیق می کردم ، متعجب شدم که می دیدم “مراقبت و زیبایی شخصی” که اغلب با آمار مربوط به سهم بازار صنعت-سلامتی سر و کار دارد. است قسمت زیبایی از سلامتی؟

من به طور معمول فکر نمی کنم ، براق کننده لب لب به عنوان یک ماده سلامتی. اما من تصور می کنم که دشوار است فراموش کنیم که دنیای زیبایی و سلامتی بیش از هر زمان دیگری در هم می آمیزند ، به طوری که برخی از مارک های زیبایی محصولات کراس اوور مانند دئودورانت های طبیعی یا مکمل های بیوتین و سایر محصولات سلامتی (از جمله آنزیم های گوارشی و قهوه قارچ) را در فروشگاه ها عرضه می کنند. مثل سفورا و اولتا.

روند محصول خوب است ، اما نمی تواند حرکتی را تعریف کند. در حالی که سلامتی وضعیت بهزیستی است ، “سلامتی” (و به طور گسترده مراقبت از خود) فرآیند انتخاب برای سلامتی بهتر است. اگرچه قدمت این کلمه به چندین قرن قبل برمی گردد ، اما مفهوم سلامتی را همانطور که می دانیم می توان در دهه 1950 جستجو کرد. امروز ، جستجوی کلمه در گوگل بیش از یک میلیارد نتیجه دارد.

این اصطلاح در برخی از محافل معنای قابل توجهی در مصرف به خود گرفته است (امیدوارم ناگفته نماند که شما به دمبل های طلای جامد یا تخم مرغ واژن یشم احتیاج ندارید). اما بسیاری از اقدامات ساده و ارزان سلامتی وجود دارد که همه ما می توانیم انجام دهیم ، مانند خواب کافی ، حرکت دادن بدن و خوردن یک وعده کلم بروکلی هر از چند گاهی.

بسیار جالب است که افراد بیشتری رویکردی پیشگیرانه در بهزیستی ذهنی و جسمی خود دارند. اما سلامتی فقط تا اینجا می تواند ما را حمل کند. به قول همکار من جنی بیلی ، “هیچ درمانی بدون مراقبت های بهداشتی خوب و در دسترس وجود ندارد.” عبارت “خودمراقبتی” در واقع به جنبش حقوق مدنی برمی گردد: زنان سیاه پوست به دلیل محرومیت از مراقبت های بهداشتی ، به مراقبت از خود احتیاج داشتند.

بنابراین ما این موضوع را به موضوع سلامت – بدن و ذهن اختصاص می دهیم. سیستم بهداشتی شکسته و گران قیمت در این کشور میلیون ها نفر را در معرض خطر مسائلی قرار داده است که با تنتورهای گیاهی و کلاس های تنفسی قابل حل نیستند. بر اساس نظرسنجی سال 2019 گالوپ و وست هلث ، بیش از 13 درصد آمریکایی ها (حدود 34 میلیون نفر) می گویند یکی از دوستان یا اعضای خانواده در 5 سال گذشته پس از توانایی پرداخت هزینه درمان یک بیماری درگذشت. و نابرابری های شدید نژادی در مراقبت های پزشکی منجر به عواقب نگران کننده ای مانند افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های مزمن و مرگ و میر بالاتر مادران برای سیاه پوستان شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>