چگونه هنگام کار از راه دور در یک محل کار جدید قرار بگیریم؟

استعدادهای درخشان Lavandi Talent در مورد شروع کار جدید در طی همه گیر کنونی بحث می کند

پیوستن به هر مکان جدید کاری یک روند دلهره آور است ، اما شروع را از راه دور درون ترکیب قرار دهید ، و ممکن است اوضاع حتی بدتر به نظر برسد. به طور طبیعی ، شما می خواهید نه تنها با نقش جدید بلکه با افراد و تعاملات اجتماعی محل کار جدید مناسب باشید.

قرار گرفتن در یک محل کار جدید هنگامی که کارگر از راه دور هستید مشخصاً همان حضور در محل کار نیست ، اما این بدان معنا نیست که باید تجربه بدی باشد.

برخی از شما احتمالاً این مطلب را می خوانید و از خود می پرسید که چرا این کار بسیار دشوار است؟ آیا این دقیقاً همان شروع هر نقش شغلی جدیدی نیست؟ از بعضی جهات ، بله ، همینطور است.

شما برای مدتی با همه چمدانی که به همراه دارد می خواهید “تازه کار” باشید. همه ما متفاوت هستیم و برای برخی ، شروع از راه دور دشوارتر از دیگران است. با این حال ، فکر می کنم همه ما می توانیم توافق کنیم که ، چه به راحتی وارد موقعیت های جدید شوید و چه اینکه آن را با مشکل روبرو کنید ، یک شروع از راه دور به روشی متفاوت نیاز دارد.

بنابراین چگونه می توانم هنگام شروع از راه دور متناسب باشم؟

شروع از راه دور در اصل همان شروع هر کار جدید است. بزرگترین تفاوت ، برای بیان واضح ، این است که شما شخصاً آنجا نیستید ، بلکه چهره ای روی صفحه هستید. همانطور که گفته شد ، با توجه به اینکه اکثر شرکت ها استفاده از Zoom یا Teams را انتخاب می کنند ، حداقل می توانید چهره ها را برای نام ها انتخاب کنید.

مردم هنوز می دانند که شما چه شکلی هستید ، چگونه رفتار می کنید و چگونه صدا می کنید. در مقابل وسوسه بازی با دوربین مقاومت کنید. شما قادر به ادامه آن نخواهید بود و حتی از طریق پیوندهای ویدیویی ، افراد تشخیص می دهند که اصیل نیستید. بنابراین ، نکته شماره یک این است که خودتان باشید. تیم می داند شما تازه وارد هستید. آنها می خواهند شما را بشناسند ، بنابراین “شما” باشید که هر روز شما را می بینند.

تشخیص تفاوت در نحوه تعامل از راه دور با دیگران بسیار مهم است. بدون فرصت برای تعامل گاه به گاه ، ایجاد روابط دشوارتر خواهد بود.

راهنمای فرهنگ محل کار جدید شما کمک بزرگی خواهد بود. خوشبختانه ، مردم معمولاً خوشحال می شوند که به تازه واردان کمک می کنند تا جا بیفتند و پاهای خود را پیدا کنند. به غریزه خود اعتماد کنید و به دنبال شخصی بگردید که به نظر می رسد به طور خودکار با او ارتباط برقرار می کنید و سپس در ایجاد رابطه با او تلاش کنید.

کار بر روی ایجاد این یک رابطه قوی به شما کمک می کند تا محل کار را بهتر درک کنید ، و سپس آنها می توانند در مورد نحوه کار شرکت به شما مشاوره دهند. این نوعی معادل آنلاین است که شخصی وقت می گذارد و به شما نشان می دهد کیسه های چای را در کجا نگهداری می کنید. بگذارید کسی شما را راهنمایی کند و طناب ها را نشان دهد.

روی مشکلات ننشینید و درمورد نگرانی ها بحث نکن مطمئناً نوعی القا با نماینده منابع انسانی یا تیم مدیریتی شما وجود خواهد داشت.

زمان خوبی برای شروع گفتگو در مورد نگرانی های شماست ، از این فرصت استفاده کرده و در مورد روند کار در خانه س askال کنید. آسان کردن انتقال شما نیز احتمالاً در دستور کار آنها بسیار مهم است ، بنابراین آنها مایل به کمک خواهند بود.

یکی از خطرات سیستم عامل های ویدئویی مانند Zoom یا Teams این است که نشستن و تماشای پیشرفت جلسه به جای درگیر شدن در آن بسیار آسان است. آسان ، بله ، یک ایده خوب ، نه. اگر می خواهید جا بیفتید ، فقط عقب ننشینید. نظرات خود را بیان کنید ، نشان دهید که مشتاقانه در نقش خود هستید و افکار خود را ارائه می دهید. با بحث و گفتگو همراه شوید و اجازه دهید صدای شما شنیده شود. مردم از این امر قدردانی خواهند کرد زیرا همه ما می خواهیم فکر کنیم همکاران کار ما وزن خود را می کشند و مشتاق کار هستند.

بنابراین ، چه چیزی باید از این مقاله بگیرید؟

اساساً برای جا دادن از راه دور ، نیازی به انجام کار جدیدی نیست – فقط ممکن است لازم باشد که این کار را متفاوت انجام دهید. با کسی همراه باشید که به شما کمک می کند طناب ها را یاد بگیرید.

تشخیص دهید که ممکن است لازم باشد کمی بیشتر برای تشکیل پیوندها کار کنید. در طول فرایند استخدام خود نگرانی ها را مطرح کنید. از همه مهمتر ، پرسیدن سوال و فراموش کردن را فراموش نکنید.

از آنجا که پایان روز همه در یک قایق هستند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پس از همه کسانی که استخدام کرده اند ، شنیده می شوید و خودتان هستید.

شرکت های برجسته

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>