چگونه میگرن را قبل و در طی دوره درمان کنیم | بدن و ذهن

سایر علائم میگرن قاعدگی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • حساسیت به نور ، صدا و بوها
  • اختلالات در زمینه بینایی شما ، معروف به هاله میگرن
  • سرگیجه و خستگی حتی پس از فروکش شدن درد

علت میگرن پریود چیست؟

تازه سازی سریع زیست شناسی برای افراد مبتلا به پریود: اگرچه بیشتر افراد فقط سه تا پنج روز خونریزی می کنند ، بدن شما در طول ماه چرخه قاعدگی را طی می کند. سطح هورمون استروژن و پروژسترون در پایان هر چرخه ماهانه به شدت افت می کند ، که به بدن شما نشان می دهد زمان آن است که چرخه خود را تنظیم کنید و قاعدگی خود را شروع کنید. دکتر لاکی سخون ، متخصص هیئت مدیره مستقر در نیویورک ، دارای OB-GYN و متخصص باروری ، می گوید جذابیت میگرن هایی که دو یا سه روز قبل از پریود ظاهر می شوند ، می توانند با این افت شدید هورمون ایجاد شوند.

اگر کنترل بارداری را تغییر داده اید و کمی بعد میگرن قاعدگی را تجربه کرده اید ، ممکن است این سوئیچ مقصر باشد. این احتمال وجود دارد که دوزهای بالاتر استروژن در قرص های جلوگیری از بارداری به این معنی باشد که افت هورمون قبل از قطع قاعدگی حتی تندتر می شود. سخون می گوید: “گاهی اوقات ، تمام مواردی که برای بهبود یا جلوگیری از میگرن لازم است ، تبدیل به قرص با محتوای استروژن پایین است.”

یک بررسی ادبیات در سال 2013 منتشر شده در مجله سردرد و درد پیشنهاد می کند افرادی که میگرن دارند حتی اگر می خواهند از داروهای ضد بارداری خوراکی استفاده کنند حتی می توانند به قرص های فقط پروژستین پایبند باشند. (با این حال ، لازم به ذکر است که نویسندگان این بررسی به این نتیجه رسیده اند که آزمایشات بالینی بیشتری برای ایجاد رهنمودهای توصیه شده در مورد پیشگیری از بارداری برای افرادی که میگرن دارند ، مورد نیاز است. فیلیپس می گوید برخی از افراد میگرن با کنترل بارداری هورمونی بهتر می شوند ، در حالی که میگرن دیگران بدتر می شود .)

میگرن قاعدگی ممکن است برای افرادی که به یائسگی نزدیک می شوند بدتر باشد. (یک مطالعه نشان داد که اوج شیوع میگرن برای زنان در اواخر 30 سالگی اتفاق می افتد ؛ میانگین سنی برای شروع انتقال یائسگی بین 45 تا 55 سال است).

این میگرن ها در خانواده ها ایجاد می شود ، اما سخون می گوید که محققان هنوز در تلاشند تا اجزای ژنتیکی را درک کنند. از آنجا که میگرن قاعدگی غیر معمول نیست ، از نظر آماری احتمال دارد که یکی از اعضای نزدیک خانواده شما به این بیماری مبتلا شود ، بنابراین سابقه خانوادگی لزوماً به ما درک نمی کند که شما به این بیماری مبتلا هستید یا خیر. مطالعه ای که در سال 2004 منتشر شد مجله مغز و اعصاب متوجه شد که شرکت کنندگان با میگرن قاعدگی در مقایسه با گروه کنترل شرکت کننده هایی که به میگرن قاعدگی مبتلا نمی شوند ، به احتمال زیاد دارای دو یا چند نفر از بستگان هستند که میگرن نیز دارند ، اما اندازه نمونه کوچک بود.

گزینه های درمانی میگرن دوره ای کدامند؟

خبر خوب این است که اگر میگرن مربوط به دوره قاعدگی دارید گزینه های درمانی زیادی وجود دارد. اولین خط درمانی که توصیه می شود معمولاً شامل مواردی است که می توانید در خانه امتحان کنید. فیلیپس می گوید: “همیشه ، اولین روش من به حداقل رساندن محرک های سبک زندگی است که می تواند باعث تشدید میگرن خارج از هورمون ها شود.” وی اجتناب از استرس (تا حد ممکن) ، قطع غذاهایی را که می دانید میگرن شما را تحریک می کند ، اصلاح الگوی خواب نامنظم و دوری از دود سیگار شخص دوم را از جمله راهکارهای کاهش خطر میگرن عنوان می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>