چگونه مدیرعامل آون شدم

آنجلا کرتو بیش از 20 سال پیش به عنوان مدیر فروش جوان “خجالتی” به شرکت زیبایی مستقیم فروش پیوست ، اما برای Business Cosmetics توضیح داد که چگونه اختلافات خود را برای صعود از نردبان حرفه ای پذیرفته است

آنجلا کرتو مدیرعامل Avon ، یکی از برترین شرکت های فروش مستقیم زیبایی در جهان است.

رهبر صنعت رومانی با بیش از 22 سال فعالیت در چند ملیتی لوازم آرایشی تحت هدایت انگلیس ، در ژانویه سال 2020 پس از پیوستن به عنوان مدیر فروش خردسال “خجالتی” در اواخر دهه 1990 ، مقام اول را به دست آورد و پس از آن به درجه مدیر کشور

او به بیزینس لوازم آرایشی و بهداشتی می گوید: “احساس می کردم همسالان جدیدم کاملاً مرعوب شده اند. آنها بیشتر مدیران مرد فصلی بودند ، با یکدیگر و با هر موضوعی مطمئن و راحت بودند.” “من اطمینان داشتم که ارتقا my من یک اشتباه است ، من هرگز مانند آنها صحبت نمی کنم ، مانند آنها راه نمی روم یا مثل آنها نمی شوم.”

در اینجا ، کرتو نشان می دهد که چگونه اعتماد به نفس خود را برای پیشرفت در حرفه خود و دستیابی به یکی از آرزوهای شغلی در صنعت و همچنین مهارت های اساسی که یک متخصص صنعت لوازم آرایشی می تواند داشته باشد ، ایجاد کرده است.


چه چیزی شما را به سمت جذب اولین نقش خود در آون جذب کرد؟

من از رومانی به عنوان مدیر فروش خردسال کار خود را شروع کردم و از آن زمان تا کنون گیرم افتاده است! من در همان لحظات ابتدایی زندگی خود تأثیری را دیدم که آون در زندگی زنان دارد ، هدف بسیار ویژه ما و پتانسیل تأثیر مثبت بر جهان است.

من اکنون بیش از 20 سال در نقش های مختلف در Avon بوده ام و این شانس را داشته ام که در بسیاری از کشورها زندگی کرده و به کشورهای مختلف سفر کرده ام و با نمایندگان Avon از آمریکا تا روسیه تا آفریقای جنوبی کار کرده ام.

در سرتاسر دنیا همه چیز درمورد دستیابی به هدف اصلی ماست – ایجاد فرصت هایی برای زنان که به شیوه خود و با شرایط خاص خود کارآفرین شوند با در دسترس قرار دادن زیبایی در کلاس جهانی – این همان چیزی است که هر روز صبح من را از رختخواب خارج می کند.

من با خوشحالی می گویم که من همانطور که هنگام شروع سفر شغلی خود عاشق نام تجاری هستم.

فکر می کنید چرا آون ابتدا شما را استخدام کرد؟

شما باید از آلینا گورائو بپرسید [Senior Manager Field Global Communications] که من را استخدام کرد ، او هنوز هم در شرکت به دنبال تجربه جهانی زمینه ما است! من مدیر فروش بودم ، کارم را شروع کردم ، کمی خجالتی ، اما با الهام از تأثیر آون.

یادم می آید که در قطار بودم و بروشور را باز کردم و بعد جادوگری اتفاق افتاد. خانمی در کنار من درباره محصولات س askedال کرد و قبل از اینکه من این را بدانم ، ما با هم ارتباط داشتیم. هنگامی که ما بروشور خود را باز کردیم و شروع به صحبت کردیم ، در مورد خنده ، پشتیبانی ، امید و تشویق مشترک بودیم. این کاری است که آون انجام می دهد.

زیبایی بازکننده ماست ، اما معنای واقعی آن اتصال است و من سریع آموختم که افتخار ، یک مسئولیت است ، اتصال زنان در سراسر جهان تحت هدف ما است. البته اکنون بسیار متفاوت به نظر می رسد ، زیرا بسیاری از نمایندگان ما تجارت خود را به صورت آنلاین انجام می دهند ، اما این همان فرضیه ایجاد روابط و برقراری ارتباط است.

درسی که در اوایل کار خود آموختید چه بود؟

برای من ارزش پذیرفتن اختلافات ماست. من 27 ساله بودم که اولین نقش مدیر کشوری را دریافت کردم.

من به یاد دارم که به جلسه تیم خوشه ام پیوستم. طولی نکشید که احساس کردم کاملاً توسط همسالان جدیدم مرعوب شده ام. آنها اکثراً از مدیران مرد فصلی انگلیس و آمریکایی بودند ، که با یکدیگر و با هر موضوعی اعتماد به نفس و راحتی داشتند. آنها به نظر می رسیدند همه کارها را انجام داده اند و همه را می دانند.

من احساس می کردم بی جا هستم و مطمئن هستم که با ارتقا my من اشتباهی مرتکب شده است ، زیرا من هرگز مانند آنها صحبت نمی کنم ، مانند آنها راه نمی روم یا مانند آنها نمی شوم.

خوشبختانه ، من یک مربی داشتم که به من کمک کرد درک کنم تفاوت های من نقاط قوت من است: رومانیایی ، احساسی ، پرشور ، جوان تر ، زن و باتجربه در یک بازار ظهور. این صفات تقسیم کننده نبودند ، بلکه تنوعی هستند که تیم می تواند از آنها بهره مند شود.

فکر نکنید همه چیز یک شبه تغییر کرده ، ایجاد اعتماد به نفس زمان بر بوده است. اما من این کار را کردم و در کنار آنها ارزش ایجاد کردیم و مشارکت های شگفت انگیزی ایجاد کردیم.

من نیازی به شبیه دیگران نبودم ، تنها چیزی که خودم می خواستم خودم باشم و همچنان کار می کنم تا بهترین نسخه خودم باشم.

شما بیش از 22 سال در Avon هستید ، چرا این مدت طولانی در شرکت مانده اید؟

این فقط یک کار نیست ، بلکه یک تماس است. Avon بیش از 135 سال است که فرصت هایی را برای زنان ایجاد کرده است و من این حق را دارم که مدیر عامل باشم زیرا Avon را تغییر شکل می دهیم و این شرکت فوق العاده را به فصل جدید خود منتقل می کنیم – استقبال از سیستم عامل های دیجیتال و ارتقا rele ارتباط برند Avon.

من واقعاً معتقدم که مدل تجاری ما بیش از هر زمان دیگری مرتبط است و کاری که ما برای رشد اقتصادی انجام داده ایم واقعاً هیجان انگیز است!

ما در حال مدرن سازی برند خود با موقعیت تجاری جدید خود هستیم ، “اکنون مرا تماشا کن” ، که جشن گرفتن سرکشی از انتظارات و تعجب مردم است با نشان دادن اینکه شما همان چیزی نیستید که انتظار داشتند.

ما برای بروشور دیجیتال خود از کانال های جدیدی مانند TikTok و WhatsApp استقبال کرده ایم. همه اینها باعث بهبود تجربه مشتری می شود و این بدان معنی است که ما زندگی زنان در سراسر جهان – و همچنین خانواده ها و جوامع آنها – را برای سالهای دیگر متحول خواهیم کرد.

این تجربه در زیبایی بسیار مهم است اما البته کیفیت محصولات نیز بسیار مهم است. من هر زمان که نوآورانه پیشرفتی مانند پروتینول که اولین ماده در بازار است و باعث تقویت دو نوع کلاژن می شود ، عجله زیادی می کنم.

من بسیار افتخار می کنم که ما نه تنها از دانش علمی خود برای ایجاد محصولات با کیفیت بالا استقبال می کنیم بلکه آنها را با قیمتهایی به بازار عرضه می کنیم که برای همه مقرون به صرفه باشد.

چالش برانگیزترین جنبه نقش شما چیست؟

من در طول زندگی حرفه ای خود با چالش ها و فرصت هایی روبرو شده ام – همین مسئله آن را بسیار جالب می کند. خواه تحول در تجارت باشد ، ایستادگی در برابر حقوق زنان ، حرف زدن علیه خشونت جنسیتی. هر روز یک چالش است.

اما من به طور مداوم خودم را به چالش می کشم که فعلی بمانم ، کنجکاو باشم ، چیزهای جدیدی را امتحان کنم ، بهترین باشم و یاد بگیرم و رشد کنم و پیشرفت کنم. هر روز باید بتوانید به خود نگاه کنید و بپرسید “چرا امروز آنها مرا انتخاب می کنند؟” برای تیم من و مشتریانم. شما باید تلاش کنید تا هر روز خود را به یک انتخاب مرتبط و ارزش افزوده تبدیل کنید.

بهترین چیز در مورد شغل شما چیست؟

بدون شک ، با دیدن تاثیری که این تجارت در زندگی زنان می گذارد. خواه دیدن اعتماد به نفس ناشی از یافتن سایه مناسب پایه و اساس باشد ، یا شنیدن داستان زنی در آفریقای جنوبی که قبلا گوجه فرنگی را کنار جاده می فروخت ، اما به لطف تجارت Avon او اکنون می تواند خانه ، غذا و فرزندان خود را همانطور که می خواهد آموزش دهد.

Avon از بسیاری جهات می تواند تغییراتی در زندگی زنان ایجاد کند: از اعتماد به نفس تا ملاقات افراد جدید از طریق ایجاد مشاغل شخصی خود ، از استقلال مالی تا حمایت از زنان با کمک بیش از 1.1 میلیارد دلار برای مقابله با خشونت جنسیتی و سرطان پستان.

حوادث سال 2020 چه تاثیری بر نقش شما داشته است؟

بزرگترین درس این است که وقتی دور هم جمع می شویم چقدر قوی هستیم. دیدن اینکه چگونه هر گوشه از کسب و کار ما با روشهای جدید کار سازگار شده است الهام بخش است.

اکنون می دانیم که انعطاف پذیری ، اگر نه بیشتر ، مربوط به رفاه است ، بلکه تطابق با سایر تعهدات است.

اکنون تصور اینکه کاملاً به دفتر برگشته اید و انتظار می رود از ساعت 9 تا 5 پشت میز خود بنشینید ، دشوار است. به طرز عجیبی ، من در واقع بیش از هر زمان دیگری با تیمم احساس ارتباط می کنم.

ما توانسته ایم به کار مشترک ادامه دهیم و از اینکه چقدر می توانیم خلاق باشیم حتی در هنگام کار از راه دور شگفت زده شده ایم – ما نوآوری های بسیار خوبی را در نمونه کارها و مدل تجاری خود ارائه داده ایم تا نمایندگان خود را به طور مجازی در تجارت خود اداره کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=lc4vCxvENWc

برای کار در صنعت زیبایی به چه مهارت های اصلی نیاز دارید؟

اشتیاق و وسواس در تجربه ذینفعان ما! چه برای علم باشد که بهترین کالاها را برای تأمین نیازهای مصرف کنندگان تولید کند ، چه فناوری برای دیجیتالی شدن ما باشد یا برای همکاری با شرکای خیریه ما برای حمایت از زنان در سراسر جهان. مهارت فنی ، البته ، حیاتی است ، اما انرژی نیز بسیار مهم است.

زیبایی سریع ، چالش برانگیز و همیشه مرزها را محدود می کند – این یک صنعت بزرگ است که فرصت های زیادی دارد.

برای هر کسی که زیبایی را شروع می کند با این هدف که روزی شغل خود را داشته باشد ، چه نکاتی دارید؟

من می گویم که بسیار مهم است که ما به خود – به توانایی ها و ارزش های خود ایمان داشته باشیم. اما در عین حال باید مدام از خود بپرسیم “چگونه بهتر می شوم؟” چگونه اطمینان حاصل کنم که بهترین هستم؟

این می تواند در آغاز کار شما احساس ترسناک شود ، خصوصاً در یک شرایط اقتصادی چالش برانگیز ، اما این نیز یک زمان بسیار هیجان انگیز است. فرصت های زیادی وجود دارد

برای موفقیت ، معتقدم شما باید همیشه به دنبال فرصت هایی برای پیشرفت باشید. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد. هرگز به تجربه گذشته و سابقه خود اعتماد نکنید. اما درعوض س askال کنید “آیا من امروز مرتبط هستم؟” به نسل های جدید ، به مشتریان و به تیم شما.

هنگام استخدام تیم به دنبال چه چیزی هستید؟

من به دنبال انرژی ، کنجکاوی ، انعطاف پذیری و انگیزه ای برای هدف هستم. هدف در قلب هر کاری است که ما در Avon انجام می دهیم – هر نقش شما باشد – بنابراین بسیار مهم است که همه اعضای تیم بتوانند آن را بپذیرند و به آن وفادار بمانند.

ما اینجا هستیم تا زندگی زنان را از طریق زیبایی دگرگون کنیم و هر عملی که انجام می دهیم تحت تأثیر همین هدف واحد است. من همچنین به دنبال این هستم که مردم اهمیت گوش دادن به دیگران و باز بودن برای تفکر جدید و خلاق را درک کنند.

در یک تحول تجاری هیجان انگیز ، اما مداوم مانند ما ، ما باید در تفکر چابک باشیم و بتوانیم در کل سازمان همکاری کنیم ، بنابراین همه احساس قدرت می کنند که رهبری و مشارکت داشته باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>