چگونه خالکوبی ها در طول 30 سال گذشته تغییر کرده اند

امسال سی امین سالگرد Allure است و ما با نگاهی به لحظه های برجسته زیبایی از سه دهه گذشته جشن می گیریم. می توانید مقالات بیشتری مانند این مقاله را بخوانید اینجا.

خالکوبی هزاران سال است که وجود دارد. قرن به قرن ، آنها نشانه ای از بیان خود برای فرهنگ های سراسر جهان در نظر گرفته شده اند. اما حتی با چنین تاریخ غنی – و معنای عمیق برای بسیاری از مردم – آنها همیشه از نظر اجتماعی قابل قبول نبوده و یا حتی در ایالات متحده مجاز نبوده اند.

کمتر از 30 سال پیش ، انجام خال کوبی در شهر نیویورک غیرقانونی بود ، نیازی به ذکر یک موضوع تابو در بسیاری از مناطق دیگر کشور نیست. با این حال ، این بدان معنا نیست که خال کوبی شکل رایج زبان بدن نبود. پروانه ها و بازوبندهای سیم خاردار در اوایل دهه 90 اوج مد در سراسر آمریکا در نظر گرفته شده بود.

سپس ، در عرض یک دهه ، نمایش های تلویزیونی خال کوبی برای اولین بار ارائه شد تا چشم انداز کاملاً جدیدی از این صنعت ایجاد شود. با ظهور شبکه های اجتماعی ، هنرمندان خال کوبی به تأثیرگذار تبدیل شدند. از آن زمان به بعد ، هنر بیشتر اصلاح شده است – و بیشتر مورد احترام است. هنرمندان برتر میلیون ها دنبال کننده و لیست انتظار یک ساله برای سبک کار خود دارند.

اگرچه بیماری همه گیر ایده هنر تکانه ای را پیچیده کرده است ، اما تمایل به خال کوبی مانند همیشه قوی است – و آینده این هنرهای زیبا درخشان است. در اینجا ، نگاهی به 30 سال گذشته است.

1993: آستین خال کوبی موقت در باند فرودگاه ژان پل گوتیر به الهام بخشیدن به یکی از بحث برانگیزترین روندهای خال کوبی در دهه 90 کمک کرد: خال کوبی های قبیله ای که سوابق دائمی تملک فرهنگی هستند.

1997: یکی از افراد محلی گفت: “خال کوبی غیرقانونی است؟ منظورم این است که بیا ،” مجله نیویورک تایمز. سپس ، سرانجام ، ممنوعیت خال کوبی تقریباً 40 ساله در شهر (سرزنش شیوع هپاتیت B در سال 1961) برداشته شد.

1999: شر برای از بین بردن تمام 16 خال کوبی خود یک روش لیزر انجام می دهد. او می گوید: “من اولین خال کوبی خود را در 27 سالگی انجام دادم و در آن زمان این بیانیه بود.” “اکنون ، تقریباً همه افراد یکی دارند و خسته کننده است.”

اوایل دهه 2000: پری ها و پروانه ها کمر کمر Gen X را طراحی می کنند ، قاب هایی که با شلوار جین کم ارتفاع و تاپ های ضد حصار ساخته شده اند.

2005: درام! پنج هنرمند خال کوبی در TLC مغازه های خود را باز می کنند (و می جنگند و تات های چشمگیر می کشند) جوهر میامی، یک نمایش واقعیت که خال کوبی ها را بیشتر وارد جریان اصلی می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>