چگونه تشخیص دهیم پوست خود را بیش از حد یا خیلی زیاد لایه برداری می کنید – مشاوره متخصص

هنگامی که با دقت انجام می شود ، لایه برداری یک هدیه واقعی است. Shari Marchbein ، متخصص پوست ، دارای گواهینامه هیئت مدیره شهر نیویورک ، توضیح می دهد: “لایه برداری ، چه شیمیایی و چه فیزیکی ، قسمت مهمی از برنامه های مراقبت از پوست است زیرا به حفظ درخشش آبکی شبنم کمک می کند ، حتی می تواند رنگ پوست و بافت داشته باشد و می تواند منافذ پوست را از بین ببرد.” . “همچنین باعث می شود سایر محصولات مراقبت از پوست و مواد دیگر جذب بهتری داشته باشند.”

همانطور که مارس باین به آن اشاره کرد ، دو نوع لایه برداری وجود دارد که هر دو روش عالی برای از بین بردن سلول های مرده پوست ، چربی اضافی و آلودگی هستند. لایه بردارهای فیزیکی وجود دارد ، که محصولات دانه مانند اسکراب صورت و بدن است (اگر کالایی حاوی شکر درشت ، قهوه ، یا هر چیز مشابه دیگری باشد ، لایه بردار فیزیکی)

لایه بردارهای شیمیایی، از طرف دیگر ، بر پایه اسید هستند – فکر کنید اسیدهای هیدروکسی آلفا مانند اسید گلیکولیک ، اسیدهای هیدروکسی بتا مانند اسید سالیسیلیک و غیره. همانطور که پیش از این میشل هنری ، متخصص پوست و موقت از هیئت مدیره شهر نیویورک ، گفته است که “لایه های فوقانی پوست را لایه برداری می کنند و در عین حال به پوست کمک می کنند تا رطوبت خود را حفظ کند”. جذابیت.

هر دو آنها را یک شمشیر دو لبه در نظر بگیرید ، زیرا همه این خوبی ها با برخی هشدارها همراه است. به گفته متخصصان پوست ، بیش از حد لایه برداری خیلی شایع است “Ranella Hirsch” ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره بوستون ، قبلاً به شوخی گفت جذابیت. “لایه برداری بیش از حد احتمالاً مهمترین دلیل بروز شکستگی است.”

به همین ترتیب ، جوشوا زایچنر ، متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره شهر نیویورک ، یک بار به ما گفت که لایه برداری بیش از حد می تواند “ایجاد ترک های کوچکی در سد پوست شود که منجر به از دست دادن آبرسانی و التهاب بیشتر شود”.

بیش از حد لایه برداری ، نیازی به گفتن نیست ، موضوعی است که باید احتیاط کرد – یا ممکن است پوست شما عکس العمل متضاد با روال معمول خود را از آنچه انتظار داشتید ، از بین ببرد. و که تفکیک نوع واکنش از مشکلات و شرایط پوستی موجود در آسیاب دشوار است.

خوشبختانه ، نکات تخصصی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها بفهمید که آیا کمی سخت به اسکراب ، تونر و لایه بردار می پردازید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از نزدیک به بدن خود گوش دهید. اینجاست چگونه تشخیص دهیم که بیش از حد لایه برداری می کنید یا خیر، و اگر هستید چه کاری باید انجام دهید.

مراقب قرمزی ، خشکی و تحریک باشید

اگر احساس کردید که صورت شما بیش از حد معمول خارش و التهاب دارد ، عادت های لایه برداری شما به خوبی می تواند مقصر باشد. “کوتاه مدت [effects include] تحریک یا التهاب واضح روی پوست ، “مونا گوهارا ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره مستقر در کانکتیکات ، توضیح می دهد.” اگر هنگام شستن صورت یا استفاده از محصولات ، نیش بزند ، ممکن است در این کار زیاده روی کنید. ” این مورد هم برای لایه بردارهای فیزیکی (مانند اسکراب صورت) و هم برای لایه بردارهای شیمیایی (مانند تونرها و لایه بردارهای حاوی اسیدهای هیدروکسی) صدق می کند. ملانی پالم ، یک متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره در سن دیگو ، موافق است. “کوتاه مدت [effects include] قرمزی ، خارش ، درد و لکه هایی مانند اگزما ، “با بیان اینکه در بیماران فوق العاده حساس ، لایه برداری بیش از حد حتی می تواند منجر به شکسته شدن رگ های خونی زیر سطح شود.

این اثر هنگامی افزایش می یابد که کاربر نتواند به خوبی مرطوب شود (و SPF 30 یا بالاتر از آن را در طول روز بپوشد) ، مارچبین توضیح می دهد ، زیرا پوست به منظور افزایش حساسیت ناشی از لایه بردار ، به مواد تشکیل دهنده مانع ساز احتیاج دارد. او توضیح می دهد: “وقتی به پوست فکر می کنید ، به لایه آجری و ملات فکر کنید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>