چگونه آفتاب سوختگی را به سریعترین و مثرترین روش درمان و التیام دهیم

اگر یک چیز وجود دارد ، ما می خواهیم در اینجا در مورد کار اضافی استفاده کنیم جذابیت، ضد آفتاب است. اما ما آن را دریافتیم – حتی یک ارادت مذهبی به SPF شما را کاملاً در برابر اشعه های مضر خورشید مصون نمی کند. بنابراین ، ما از کارشناسان پرسیدیم چگونه آفتاب سوختگی را درمان کنیم (و از آن جلوگیری کنیم) به احتمال زیاد سوخته اید

آفتاب سوختگی نتیجه قرار گرفتن بیش از حد پوست در معرض اشعه ماورا بنفش آسیب رسان است – به ویژه اشعه های خطرناک UVB از خورشید ، شاری مارچ بیین ، متخصص پوست با تایید هیئت مدیره در شهر نیویورک ، می گوید جذابیت. وی می گوید: آفتاب سوختگی ممکن است موقتی به نظر برسد اما با افزایش قابل توجه خطر ابتلا به سرطان پوست ، چین و چروک و لکه های خورشید می تواند باعث آسیب طولانی مدت به پوست شود.

از آنجا که آفتاب سوختگی نسبتاً امری عادی است ، آسان است تصور کنید که سوزش آفتاب چندان بد نیست. اما تحقیقات نشان می دهد که حتی یک سوختگی بد نیز تأثیر بسزایی در خطر ابتلا به سرطان پوست دارد.

مارچبین می گوید: داشتن 5 آفتاب سوختگی تاول زده می تواند خطر ابتلا به ملانوم را که کشنده ترین نوع سرطان پوست است ، 80 درصد افزایش دهد.

ماركباین می گوید ، در یك دنیای كامل ، چنان در SPF خسته می شوید كه از 100 درصد آفتاب سوختگی (و حتی برنزه شدن) جلوگیری می كنید. اما از آنجا که آفتاب اتفاق می افتد ، در اینجا چگونگی درمان آفتاب سوختگی در صورت وجود آن است.

1. هیدراته شوید

هنگام آفتاب سوختگی ، نور ماورا UV بنفش باعث ایجاد التهاب در پوست می شود مانند آنچه در اثر سوختگی حرارتی از اجاق گاز ایجاد می شود. ” شهر یورک ، می گوید جذابیت.

او می گوید: “به همین دلیل مهم است که بدن آبرسانی شود و در سریعترین زمان ممکن به ترمیم سد پوست کمک کند.” ساده ترین راه برای انجام این کار ورود به خارج است. برای بیشترین اثرات تسکین دهنده پوست ، به دنبال یک مرطوب کننده حاوی آلوئه مانند لوسیون آرامبخش آلوئه وازلین باشید که به آرامش پوست سوخته کمک می کند.

لوسیون مراقبت ویژه وازلین آلوئه

لوسیون مراقبت ویژه وازلین آلوئه

آبرسانی از داخل به داخل نیز می تواند به درمان آفتاب سوختگی کمک کند. ماركباین توضیح می دهد: «آفتاب سوختگی مایعات را به دور سطح پوست از بقیه بدن می كشاند. برای جبران ، مقدار زیادی H بنوشید2او

2. تورم را کاهش دهید

زایکنر توضیح می دهد ، شما همچنین می توانید با کاهش التهاب از داخل ، آفتاب سوختگی را درمان کنید. نوشیدن یک قرص ضد التهاب بدون نسخه (مانند Advil) می تواند به کاهش تورم و قرمزی کمک کند ، به علاوه به شما کمک می کند تا با هر دردی مقابله کنید.

3. از هرگونه تاول محافظت کنید

اگر تاول های سوختگی شما وجود دارد (که آن را به سوختگی درجه دو تبدیل می کند) مهم است که هیچ تاول از جوش نیفتد. مارچبین هشدار می دهد: “آنها را دست نخورده بگذارید و آنها را پاره نکنید و پوست آنها را جدا نکنید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>