چه مدت باید بین خال کوبی و واکسن COVID-19 صبر کنید

هنرمندان خال کوبی ، مانند Rachel Finelli از نیویورک با نام مستعارsoft__cake ، چندین ایمیل از مشتریان خود با همان تحقیق دقیق دریافت کرده اند: واکسن کووید 19 این هفته شنیدم که باید چند روز صبر کنم (یا حتی هفته ها) قبل از خالکوبی. آیا باید قرار ملاقات خود را دوباره تنظیم کنم؟

بسیاری از خال کوبی ها نتوانسته اند پاسخ شفافی به مشتریان خود بدهند ، و خوب ، پزشکان نیز در واقع جواب آن را ندارند. از آنجا که واکسن ها بسیار جدید هستند ، اطلاعات در مورد این موضوع محدود است. مایکل چانگ ، استاد بیماریهای عفونی کودکان در دانشکده پزشکی مک گاورن در UTHealth در هوستون ، این را مدیون این واقعیت است که “سنی که اکثر افراد واکسیناسیون می کنند – کودکان زیر 12 سال و بزرگسالان بالای 60 سال – به اندازه همه در حال انجام خال کوبی نیستند. او گفت جذابیت.

با این حال ، پزشکان توانستند بینش مفیدی را با آنها در میان بگذارند جذابیت قبل از تعیین وقت ملاقات های واکسن و خال کوبی ، باید در نظر بگیرید.

اول و مهمترین ، هیچ منع مصرفی وجود ندارد برای دریافت واکسن COVID-19 کمی قبل یا بعد از انجام تاتو در این زمان. همچنین زمان انتظار مشخص بین واکسیناسیون و خال کوبی نیز توصیه نشده است. چانگ می گوید: “براساس چگونگی عملکرد واکسن های مختلف ، اعم از mRNA یا مبتنی بر ناقل آدنو ویروسی ، هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم خال کوبی بر میزان عملکرد واکسن ها تأثیر می گذارد.” “همچنین ، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید از طریق سایت خال کوبی قبلی که من از آن آگاه هستم ، واکسن بزنید.”

بزرگترین مسئله مربوط به عوارض جانبی مشابه واکسن و خال کوبی است. هر دو می توانند باعث درد ، درد و قرمزی بازو شوند. با توجه به این نکته ، چانگ و سونیتا پوزینا ، یک پزشک متخصص داخلی در استونی بروک ، نیویورک ، دارای مجوز هیئت مدیره ، توصیه می کنند از قرار دادن هنر جدید بدن خود در همان منطقه ای که واکسن می گیرید (یا دریافت می کنید) خودداری کنید. اساساً ، ممکن است تمایل نداشته باشید که همزمان با قرار واکسن خود ، هیچگونه خالکوبی بازویی انجام دهید. دلیل این امر این است: “اگر سایت قرمز و متورم شود ، دلیل واکنش واضح نیست و بهتر است در چنین شرایطی از آن جلوگیری شود.”

هر دو وضعیت مبتنی بر سوزن همچنین می توانند باعث خستگی یا تب کم درجه در عرض 48 ساعت شوند. چانگ توضیح می دهد: “یک عفونت موضعی پس از خال کوبی ممکن است به درمان آنتی بیوتیکی نیاز داشته باشد ، و شما نمی خواهید آن را منفجر کنید و واکسن را سرزنش کنید.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>