چرا ملانوم Acral Lentiginous روی پوست تیره بیشتر تأثیر می گذارد؟

هیل به ما یادآوری می کند که خواننده ماربل ، باب مارلی در اثر ملانومایی که در زیر ناخن وی پیدا شده بود درگذشت اما تا دیر نشده تشخیص داده نشد ، زیرا در اصل به دلیل ضربه یا کوفتگی ناشی از سالها فوتبال بازیگری او نوشته شده بود. “من اغلب از این داستان به عنوان مثال استفاده می کنم ، زیرا نشان می دهد هر کسی می تواند به سرطان پوست مبتلا شود ، حتی اگر پوست تیره تری داشته باشید ؛ اگر ملانوم را درمان نکنید ، می تواند کشنده باشد و شما باید برای معاینه پوست مراجعه کنید تا یک متخصص پوست باید مناطقی را که خودتان بررسی نمی کنید بررسی کند. “

چه ارتباطی بین ALM و افراد با رنگ پوست تیره است؟

لزوماً دقیق نیست که بگوییم ALM در پوستهای تیره بیشتر دیده می شود زیرا ملانوم به طور کلی در پوستهای نرمتر بیشتر دیده می شود ، طبق گفته متخصص پوست ، متخصص سرطان پوست و بنیانگذار OptiSkin ، اریت مارکوویتز ، در هیئت مدیره مستقر در نیویورک. با این حال ، هنگامی که ملانوم در رنگ پوست تیره تر مشاهده می شود ، شایع ترین نوع آن ALM است. “ALM عامل اصلی بروز ملانوم در افراد با پوست تیره است و افراد سیاه پوست تا زمان تشخیص آن باری از سرطان پیشرفته با پیش آگهی ضعیف برای زنده ماندن را به دوش می کشند. اگرچه علت ملانوم لنتیژینوس اکرال ناشناخته است ، اما بنظر نمی رسد از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، “میچل توضیح می دهد.

هیل این نظریه را مطرح می کند که ALM در پوست تیره بیشتر دیده می شود زیرا کف دست و کف پا تمایل به ملانین کمتری دارند. وی می گوید: “اما این فرض کاملاً در یک خط قرار نمی گیرد ، زیرا ته دست و پایتان زیاد در معرض آفتاب قرار نمی گیرند.” “به همین دلیل ، ALM به احتمال زیاد ترکیبی از داشتن ملانین کمتر در آن مناطق و همچنین سایر عوامل ناشناخته است.”

“مشکل این است که چون بیماران با پوست تیره لزوما عادت ندارند برای معاینه سالانه پوست به متخصص پوست مراجعه کنند ، سرطان پوست [may not be] بر روی رادار خود ، “هیل ادامه می دهد. عدم تأکید در بررسی تیره شدن رنگ پوست می تواند جاده نامناسبی را به دنبال داشته باشد ، و در نتیجه ، در بسیاری از اوقات ، این بیماران ملانوم خود را در مقابل پزشک نمی بینند تا زمانی که پیشرفته تر و خطرناک تر باشد. .

چرا باید بین انگشتان پا سرطان پوست را بررسی کنیم؟

گرچه با نظارت صحیح می توان ملانوم را زود گرفت ، اما همچنین غیرقابل پیش بینی است: اگر به دانش مناسب و انجام منظم چک های پوستی مسلح نباشید ، ملانوم گاهی اوقات می تواند مانند آن “دوست” باشد که شما را در ساعت 3 صبح روز سه شنبه بیدار می کند night to go یک کلوپ شبانه 24 ساعته جدید را ببینید: این مرزها را نمی شناسد و هیچ برنامه ای برای زندگی شما در نظر نگرفته است. “گزارشاتی در مورد ملانوم بین این دو گزارش شده است [the] انگشتان پا ، در [the] چشم ، در [the] دهان ، روشن [the] ناخن در این موارد ، ملانوم در مواقعی که دیر گرفتار شود بسیار کشنده است و به همین دلیل بسیار مهم است که متخصص پوست شما یک معاینه دقیق انجام دهد – و منظور من چرخش و چرخش نیست ، آنها باید به هر اینچ بدن نگاه کنند ، ” Markowitz می گوید. سرطان پوست می تواند خود را در هر نقطه از بدن نشان دهد ، و گرچه خودآزمایی بسیار عالی و تشویق کننده است ، شما باید حتماً توسط یک متخصص پوست و مویی در مناطق سخت دسترسی مانند بین انگشتان پا ، پشت گوش ها و روی پوست سر – می دانید ، مکان هایی که نمی توانید ببینید ، به هر حال.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>