چرا مرتباً با میگرن بیدار می شوید؟ | بدن و ذهن

میگرن سالانه نزدیک به 40 میلیون نفر در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد و اگر شما هم یکی از آنها باشید ، می دانید که چیزی به عنوان زمان مناسب برای ظهور وجود ندارد. اما نکته خاصی در خصوص بیدار شدن از خواب با یکی وجود دارد. همراه با درد حاد یا تپنده سر ، میگرن صبحگاهی می تواند علائم دیگری مانند حالت تهوع و خستگی تمام بدن را به وجود آورد که برخاستن و شروع روز را دشوار می کند.

متأسفانه ، یک مطالعه 2005 منتشر شده در سردرد دریافت که بیدار شدن با سردرد و سایر علائم میگرن برای افرادی که میگرن دارند معمول است. در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که کارشناسان معتقدند حمله زود هنگام ممکن است اتفاق بیفتد و اینکه چگونه می توانید در هنگام وقوع حمله آنها را درمان کنید.

از کجا می دانید میگرن است؟

میگرن و سردردهای تنشی هر دو می توانند باعث درد ضربان دار شوند که برای چندین ساعت ادامه دارد. بنابراین چگونه می توانید تفاوت را تشخیص دهید؟

میگرن چیزی فراتر از سردرد است. برای بعضی از افراد ، سردرد آن چیزی نیست که در واقع بیشتر آنها را آزار می دهد. “، استفانی نهاس ، پزشک مرکز سردرد جفرسون در فیلادلفیا می گوید. درد در یک طرف سر شما ، دردی که ضربان می کند ، دردی متوسط ​​تا شدید و دردی که با فعالیت بدنی بدتر می شود ، همگی شاخص های میگرن هستند. این علائم معمولاً علائم دیگری مانند حساسیت به نور و صدا ، استفراغ و حالت تهوع را نیز شامل می شوند. علاوه بر این ، گردن درد ، فشار سینوس ، کف عرق کرده ، اختلالات بینایی و سرگیجه از علائم معمول میگرن محسوب می شود.

ناهاس می گوید: “درد سردرد از نوع تنش اغلب منتشر و کسل کننده است و به طور کلی شدت آن کمتر از سردرد مرتبط با میگرن است.” سردرد تنشی نوعاً ممکن است علاوه بر درد سر ، یک علامت خفیف نیز داشته باشد ، اما به طور معمول فاقد آن است.

یان لوئیس براندز ، که در هیئت مدیره بنیاد ملی سردرد فعالیت می کند و به عنوان دستیار استاد مغز و اعصاب در نشویل ، تنسی کار می کند ، اشاره می کند که برخی عوامل می توانند شما را در رده بالاتر میگرن قرار دهند. در سال 2018 ، CDC گزارش داد که زنان بیش از دو برابر مردان میگرن در سه ماه گذشته داشته اند. براندز همچنین می گوید که بی خوابی ، خروپف ، سندرم پای بی قرار ، نوشیدن الکل غالباً در روزها و ساعت ها یک بار ناخوشایند می تواند شما را در معرض میگرن بیدار قرار دهد.

چرا میگرن در صبح اتفاق می افتد؟

“در میگرن ، حملات اغلب در ساعات اولیه صبح اتفاق می افتد ، فقط به دلیل ماهیت بیماری. دلایل این مسئله پیچیده است و به خوبی درک نشده است ، اما اعتقاد بر این است که راهی که مغز در چرخه خواب و بیداری طی می کند ارتباطی با آن دارد. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>