چرا در حال حاضر مردم بیشتر دچار جوش خارش می شوند

با تشکر از همه گیری ، همه ما بیش از حد معمول در خانه هستیم – و این از نظر بهداشت عمومی چیز خوبی است. اما همه چیزهایی که در خانه نشسته ایم بدون خطر نیستند ، به خصوص اگر شما هوا را به طور منظم پخش نمی کنید.

دیوید کیم ، متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره در کالیفرنیا ، می گوید جذابیت سبک زندگی کم تحرک افراد را بیش از هر زمان دیگری در معرض خارش جک قرار می دهد ، که یک بثورات خارش دار ناخوشایند است و در نواحی گرم و عرق شده بدن مانند کشاله ران و زیر پستان رشد می کند. وی می گوید: “به طور مداوم نشسته گرما و رطوبت را در کشاله ران به دام می اندازد ، که خطر ابتلا به خارش جک را افزایش می دهد.” “هر چیزی که تنگ باشد و تنفس چندانی نداشته باشد ، می تواند شما را در معرض خطر عفونت قرار دهد.”

نمی دانید که آیا در معرض خطر هستید ، یا اینکه بثورات موجود ممکن است به عفونت قارچی مرتبط باشد؟ طبق گفته متخصصان پوست و OB-GYN ، در اینجا هر آنچه در مورد خارش جک باید بدانید آورده شده است.

جک خارش چیست؟

طبق گفته Apple Bodemer ، متخصص پوست در مدیسون ، ویسکانسین ، جک خارش – که tinea cruris نیز نامیده می شود – بیماری است که در اثر عفونت قارچی پوست ایجاد می شود. از آنجا که قارچ در محیط های گرم و مرطوب رشد می کند ، خارش جک معمولاً در مناطقی که پوست به پوست دست می زند ، مانند کشاله ران ، ایجاد می شود. علی رغم نام ، خارش جک فقط ورزشکاران را تحت تأثیر قرار نمی دهد و فقط در کشاله ران اتفاق نمی افتد. هدر بیل ، یک OB-GYN در کریستال لیک ، ایلینوی ، می گوید این بیماری می تواند در زیر سینه ها نیز اتفاق بیفتد ، معمولاً در افراد با سینه بزرگتر. بثورات قارچی مشابه – tinea pedis ، که به عنوان پای ورزشکار نیز شناخته می شود – می تواند بین انگشتان پا اتفاق بیفتد.

کیم می گوید ، علامت اصلی خارش جک ، بثورات خارش دار و قرمز است. وی توضیح می دهد: “بثورات کلاسیک بثورات قرمز حلقه ای با حاشیه های قرمز است.” لبه های آن قرمز و پوسته پوسته است و قسمت میانی آن معمولاً واضح است. “به گفته کیم ، یکی دیگر از ویژگی های کلاسیک عفونت قارچی قرینه بودن آن است. – معمولاً در دو طرف چپ و راست اتفاق می افتد.

خارش خارش می تواند ناخوشایند باشد ، اما کیم می گوید که معمولاً جای نگرانی نیست ، خصوصاً اگر بلافاصله درمان شود. وی می گوید: “قطعاً می تواند به اندام های تناسلی منتقل شود اما به طور معمول در کشاله ران محدود می شود ، زیرا افراد قبل از بدتر شدن آن متوجه آن می شوند و شروع به درمان می کنند.”

چگونه دچار جوش خارش می شوید و چه کسی احتمالاً آن را تجربه می کند؟

به گفته بودمر ، جک خارش می تواند در هر زمان عرق و رطوبت به مدت طولانی بر روی بدن باقی بماند و باعث رشد قارچ یا مخمر شود – مانند این که فردی برای مدت طولانی نشسته باشد در حالی که لباس زیر یا شلوارهای تنگ پوشیده است ، یا پوشیدن خود را ادامه دهد لباس زیر عرق کرده پس از تمرین.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>