چرا اسید ترانکسامیک راز جدید محو شدن لکه های تاریک است

آیا در مورد بهترین درمان های پوست سر ، گپ های گروهی را شروع می کنید؟ لایه بردارهای Google AHA و BHA تا ساعات آخر؟ شما مردم ما هستید و ما می دانیم که شما عاشق خواهید شد علم زیبایی، مجموعه ای در Allure.com که عمیقاً به چگونگی و چرایی پشت محصولات مورد علاقه شما می پردازد. برای بی حسی بیشتر حتی ، بررسی کنید پادکست علم زیبایی، تهیه شده توسط ویراستاران ما.

مدتهاست که ویتامین C و هیدروکینون به دلیل کاهش بیش از حد رنگدانه ها بسیار آرزو می کنند. با این حال، اسید ترانکسامیک در حال افزایش در صفوف به عنوان یکی از محبوب ترین مواد در جدیدترین درمان های لکه های تاریک در بازار است. اخیراً ، به نظر می رسد هر نوع راه اندازی جدید مراقبت از پوست که به کاهش ظهور رنگدانه یا ملاسما پس از التهاب کمک می کند ، اسیدی از انواع ترانکسامیک را در خود جلب می کند.

برخلاف بسیاری از اسیدها مانند لایه برداری لاکتیک و گلیکولیک ، این اسید برای انواع پوست ، رنگ و استفاده در دوران بارداری بی خطر است. در حقیقت ، اسید ترانکسامیک نسبت به اکثر مواد کاهش دهنده لکه تاریک تحریک کننده تر است. Y. Claire Chang دارای گواهینامه هیئت مدیره می گوید ، برخلاف هیدروکینون بحث برانگیز ، خطر “اوکرونوز ، یک رنگدانه متناقض پارادوکسیکال پوست” را ندارد. “به همین دلیل ، محدودیت هایی در مدت استفاده از هیدروکینون وجود دارد.”

از طرف دیگر ، ترانکسامیک اسید محدودیتی ندارد. به گفته لورا لام-فور ، شیمی دان لوازم آرایشی به علاوه ، می تواند به عنوان یک ضد التهاب عمل کند. این می تواند به شاد شدن رنگ پوست شما نیز کمک کند.

ترانکسامیک اسید دقیقاً چیست؟

خوب ، برای توضیح اصل ماده ، به چانگ اجازه دهید کمی درس علوم به شما بدهد. او می گوید: “ترانکسامیک اسید یک مشتق مصنوعی از اسید آمینه لیزین است.” “آمینو اسید، [by the way]، عناصر سازنده پروتئین هستند. “

چانگ ادامه می دهد ، به طور سنتی ، اسید ترانکسامیک در عمل پزشکی برای درمان از دست دادن بیش از حد خون از ترومای شدید ، جراحی ، خونریزی پس از زایمان و قاعدگی شدید استفاده می شود.

ترانکسامیک اسید چگونه کار می کند؟

چانگ خاطرنشان می کند که مکانیسم های دقیق اسید ترانکسامیک برای کاهش رنگدانه ها بکار رفته در حقیقت نامشخص است. به طور معمول ، نور ماورا بنفش می تواند شروع به تولید ملانین کند ، که باعث ملاسما و لکه های تیره می شود. وی توضیح می دهد: “به طور خاص ، نور ماورا بنفش باعث فعال شدن پلاسمین می شود که باعث افزایش فعالیت تیروزیناز و تولید رنگدانه ملانین می شود.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>