پپتیدها: این ماده چگونه به ساخت کلاژن برای پوست فیرمر کمک می کند

تصور کنید که یک خط مستقیم به سلولهای پوست خود دارید. “سلام ، من شروع به مشاهده برخی خطوط خوب بین ابروهایم می کنم” ، ممکن است آنها را برای آنها پیامک کنید. “آیا می توانیم تولید کلاژن را در این هفته دو برابر کنیم؟”

اما از آنجا که شماره گیری سریع سلول های پوستی شما احتمالاً حداقل یک هزاره در کارت نیست ، در این میان ، ممکن است استفاده از مراقبت از پوست با تزریق پپتید را در نظر بگیرید. پپتیدها به عنوان پیک های ریز به سلولهای پوستی ما عمل می کنند ، پیام هایی را ارسال می کنند که آنها را قادر می سازد با کارآیی بیشتری ارتباط برقرار کنند.

این نکته – جدا از جراحی پلاستیک یا مواد تزریقی – پپتیدها از قدرتمندترین ابزاری هستند که برای کمک به صاف شدن چین و چروک ها و بازگرداندن استحکام در اختیار داریم. اگر علاقه شما برانگیخته شده است ، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چه چیزی باعث عملکرد پپتیدها می شود و چگونه شما می تواند از مزایای آن بهره مند شود.

پپتیدها چیست؟

Cindy Bae ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، مستقر در نیویورک می گوید: “پپتیدها زنجیره های کوتاهی از اسیدهای آمینه هستند ،” اسیدهای آمینه کوچکترین واحد پروتئین هستند. و پروتئین – به شکل الاستین ، کراتین و عمدتا کلاژن – همان چیزی است که به پوست ساختار و انعطاف پذیری می بخشد.

قابل توجه است ، از آنجا که پپتیدها اسیدهای آمینه هستند و به خودی خود پروتئین نیستند ، برخلاف گفته می شود کلاژن – در صورت استفاده موضعی قادر به نفوذ در پوست هستند. “محدودیتی در اندازه وجود دارد که یک ذره بتواند واقعاً از طریق لایه شاخی جذب شود – که همان لایه بالایی لایه بالایی پوست ما است که اپیدرم نامیده می شود – و سپس از نظر بیولوژیکی در داخل پوست استفاده می شود ، “ملانی پالم ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره ، می گوید:” او مستقر در سن دیگو ، کالیفرنیا است.

طول و آرایش های مختلف آن دسته از زنجیره های اسید آمینه ریز باعث ایجاد انواع مختلفی از پپتیدها می شود. و گرچه همه آنها از طریق برقراری ارتباط با سلولهای پوستی ما کار می کنند ، اما همه آنها به یک معنی حرف خود را نمی زنند.

فواید پپتیدها برای پوست شما چیست؟

اکثر پپتیدهای مورد استفاده در مراقبت از پوست را می توان در چند سطل (سیگنال ، حامل ، مهارکننده آنزیم و مهارکننده انتقال دهنده عصبی) دسته بندی کرد که به نوع کار آنها بستگی دارد.

پپتیدهای سیگنال Bae می گوید: “این امر به نوبه خود فیبروبلاست ها را در پاسخ به زنجیره های تقسیم شده الاستین و کلاژن فعال می کند.” همانطور که در این نوع پپتیدها باعث می شود سلولهای پوستی شما تصور کنند که ضربه وارد شده است. بدن شما می رود در حالت ترمیم ، و تولید الاستین و کلاژن را تحریک می کند – در نتیجه پوست سفت و محکم تری ایجاد می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>