پنج ماده آرایشی که ممکن است به شما آسیب برساند

هنگامی که شما در حال خرید آرایش یا مراقبت از پوست هستید ، اهمیت آن به قدری مهم است که مراقب موادی باشید که بیشتر از این که به آنها آسیب برساند ، آسیب می رسانند. در اینجا پنج مورد آورده شده است که باید از آنها مراقب باشید

1. تالک

تالک یک ماده معدنی طبیعی است که متشکل از منیزیم ، هیدروژن ، اکسیژن و سیلیسیم است و با ترکیب آن سیلیکات منیزیم بی آب (بدون آب) شناخته می شود.

تالک اغلب ماده اصلی تشکیل دهنده پودرهای صورت و فشرده و پایه های پودر است. از تالک همچنین در برخی از پایه های مایع و پنهان کننده ها استفاده می شود ، جایی که کدورت را اضافه می کند و به بافت آرایش کمک می کند.

نگرانی مداوم در مورد تالک از دهه 1970 این بوده است که آیا این ماده حاوی الیاف آزبست است که هنگام استنشاق خطر جدی برای سلامت ریه است. نگرانی دیگر این است که تالک می تواند منافذ پوستی را مسدود کرده ، پوست را متراکم کرده و باعث شیوع آکنه ، جوش و عفونت شود.

بسیاری از گزینه های ایمن مانند نشاسته ذرت ، پودر برنج و میکا وجود دارد ، بنابراین این موارد را بر روی برچسب جستجو کنید.

تمام محصولات Issada فاقد تالک هستند.

2. سرب

سرب یک نوروتوکسین است که با مشکلات یادگیری ، زبانی و رفتاری ارتباط دارد. همچنین می تواند باعث مشکلات باروری و هورمونی در مردان و زنان شود.

متأسفانه ، تجزیه و تحلیل همچنان نشان می دهد که بسیاری از مارک های معروف رژ لب حاوی رد سرب فراتر از حد مجاز هستند (که از کشوری به کشور دیگر متفاوت است اما بیشتر تحقیقات مربوط به ایالات متحده است).

اگر این کار را هر روز انجام می دهید ، مقدار انباشته از قرار گرفتن در معرض سرب را که جذب یا بلعید ، تصور کنید.

سرب در مواد ذکر نشده است زیرا “ناخالصی” محسوب می شود. من توصیه می کنم مارکی را که می خواهید بخرید در گوگل جستجو کنید (به یاد داشته باشید که محتوای سرب می تواند با رنگ مارک متفاوت باشد) تا ببینید کدام یک از آنها بی خطر هستند.

Issada با ترکیبات پایه سرب فرمولاسیون نمی شود.

3. تبریک می گویم

پارابن ها مواد نگهدارنده ای هستند که معمولاً در آرایش و محصولات مراقبت از پوست یافت می شوند. اگر محصولی آب در خود داشته باشد ، احتمالاً حاوی پارابن است تا از رشد باکتری جلوگیری کند.

مثالها عبارتند از: متیل پارابن ، پروپلی پرابن ، ایزوپروپیل پارابن و ایزوبوتیل پارابن. پارابن ها به عنوان برهم زننده غدد درون ریز شناخته می شوند ، به این معنی که استروژن را در بدن تقلید می کنند و می توانند منجر به عدم تعادل هورمونی شوند. همچنین مطالعاتی انجام شده است که پارابنس را به سرطان پستان مرتبط می کند.

در صورت امکان ، ما از استفاده از پارابن در محصولات خود اجتناب می کنیم.

4. تولوئن

تولوئن ماده شیمیایی است که معمولاً در لاک ناخن و رنگ مو یافت می شود. این یک حلال پتروشیمی فرار است که می تواند برای سیستم ایمنی سمی باشد و باعث نقایص مادرزادی شود.

اگر باردار هستید ، به ویژه مراقب باشید و از لاک ناخن حاوی تولوئن کاملاً خودداری کنید.

محدوده ناخن-حرفه ای سالن Issada 5 رایگان است. بدون رزین فرمالدئید / فرمالدئید ، NO تولوئن ، NO دی بوتیل فتالات (DBP) ، بدون کافور ، NO تالک فرموله شده است.

5. عطر / عطر مصنوعی

رایحه ها و عطرها پیچیده هستند و سردرگمی زیادی در مورد ایمنی آنها وجود دارد. برخی از عطرهای مصنوعی حاوی مواد شیمیایی تحریک کننده هستند که با آسم و آلرژی مرتبط هستند. در حقیقت ، رایحه ها به عنوان یکی از پنج ماده حساسیت زای برتر در جهان ذکر شده اند.

با این حال ، بسیاری از رایحه های بسیار تصفیه شده غیر آلرژی زا و ایمن قلمداد می شوند. بنابراین ، مهم است که شما بررسی کنید چه عطرهایی در مواد آرایشی شما استفاده می شود تا بتوانید محصولی را انتخاب کنید که فقط حاوی عطرهای طبیعی با کیفیت بالا باشد.

شاید جالب ترین ماده طبیعی که در ساخت عطر استفاده شده است ، عنبر – ماده ای است که توسط برخی از گونه های نهنگ های اسپرم دفع می شود.

به طور سنتی به عنوان یک ماده ثابت کننده برای افزایش پایداری رایحه مورد استفاده قرار می گیرد ، اکنون کشف شده است که یک ژن از شاخه گل حنا جایگزین خوب ، گیاهی ، کم هزینه و پایدارتر است.

این خبر خوبی است زیرا صادرات و واردات عنبر برای اهداف تجاری از سال 1999 در استرالیا ممنوع شده است.

بسیاری از مردم بر این باورند که روغنهای اساسی ضروری تر از رایحه مصنوعی هستند ، اما این همیشه درست نیست. به دلیل استفاده بیش از حد در محصولات پوستی ، معمولاً حساسیت به روغنهای طبیعی ، به ویژه روغن مرکبات برای افراد معمول است.

در ایسادا ما سیاستی را برای جلوگیری از عطر در جایی که می توانیم و در صورت نیاز به استفاده از رایحه ای که احتمال تحریک آن وجود دارد ، در نظر گرفته ایم.

مهم است که خودتان را در مورد آرایش صورت خود قرار دهید. حتی مهم تر ، این است که به فرزندان خود بیاموزید که در خرید خود تشخیص دهند.

مارک هایی با رویکرد اخلاقی در تولید محصولات آرایشی پیدا کنید و از ارسال ایمیل به آنها نپرسید و بپرسید که دقیقاً در محصولات آنها چیست.

در ایسادا ، اخلاق ما تهیه مواد طبیعی ، طبیعی و عاری از آسیب است که به همان اندازه (یا اغلب بیشتر) در نتایجی که به دست می آورید موثر باشد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>