پاهای توت فرنگی چیست و چرا از داشتن آنها شرمنده نیستم

هم اکنون یک ویروس موجود در هوا در سراسر جهان در حال گردش است که می توانم بگویم برای عدم امنیت کافی است. در مواقع آخرالزمانی مانند این موارد ، آخرین چیزی که به آن فکر می کنم این است که پاهای تراشیده شده من چگونه به نظر می رسند – به خصوص که من اغلب آنها را تراشیده ام.

اما یک روز بعد از ظهر ، با پایین رفتن از توییتر خود ، برای اولین بار در دهه های گذشته مجبور شدم به ظاهر پاهایم فکر کنم. با یک توییت روبرو شدم که شامل یک جفت عکس کلوزآپ از پاهای بیانسه بود. بازی های ملکه واقعاً چشم نوازی است ، اما این عنوان بود که مرا پرتاب کرد. “بیانسه داشته است پاهای توت فرنگی مثل من “، شخص نوشت و یک شکلک چشم زیبا را به پست اضافه کرد.

“پاهای توت فرنگی؟” گفتم. “حالا در دنیا چی؟” تصویر پاهای بیانسه نقاط کوچک و تیره ای را در محل فولیکول های مو نشان می دهد. این ویژگی هایی است که وقتی از دوران نوجوانی شروع به تراشیدن پاهایم کردم متوجه آن شدم و از آن زمان به بعد زیاد به آنها فکر نکرده بودم. در آن زمان ، پاهایی که من در رسانه ها می دیدم به طور معمول با هوا شسته و به یک رنگ یکنواخت صاف می شدند. این اوایل دهه 2000 بود ، بنابراین شما می دانید که یک لک ، خراش یا زخم در چشم وجود ندارد. اما بعد از اینکه به همکلاسی هایم نگاه کردم و متوجه شدم که تقریباً همه افراد روی پاهای تازه تراشیده شده منافذ ریزی دارند ، حرکت کردم. من دیگر هرگز به آن فکر نکردم – یعنی تا زمانی که این توییت را دیدم.

باید اعتراف کنم ، مغز مارمولک من تقریباً بلافاصله رفت “آیا این چیزی است که اکنون باید نگرانش باشم؟” اما بعد از خواندن دوباره آن ، این تصور را به من دست داد که پوستر اصلی سعی در بیان چیزی ندارد اشتباه با پاهایتان به این شکل. در واقع ، به نظر می رسد که او احساس می کند توسط تصاویر دیده شده و عادی شده است. اما هنوز کمی اذیت شدم. البته نه توسط پوستر. من بیشتر ناراحت بودم از اینکه جامعه باعث می شود کاملاً طبیعی فکر کنیم ، و غالباً ویژگی های بی ضرر بدن ما باید ثابت شود. حتی هنگامی که اصطلاح “پاهای توت فرنگی” را در Google قرار می دهید ، نتایج برتر همه مقاله هایی در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آنها است.

حقیقت این است که “پاهای توت فرنگی” بیشتر یک اصطلاح دربرگیرنده است که می تواند چیزی را بصورت عامیانه مانند منافذ تیره یا یک وضعیت واقعی که همراه با خشکی مزمن پوست است بی ضرر توصیف کند. کوری ال. هارتمن ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره در بیرمنگام ، به من می گوید: “اصطلاح پاهای توت فرنگی” برای توصیف پاهایی استفاده شده است که نقاط قرمز یا سیاه برجسته ای از فولیکول های مو را نشان می دهد. “این نام از شباهت به دانه های توت فرنگی است.”

برای اکثر مردم ، “پاهای توت فرنگی” چیزی غیر از برخی از فولیکول های مو نیست. جدی – همین است. تنها زمانی که واقعاً نگران آنها باشید این است که اگر با یک مشکل پوستی واقعی روبرو هستید. هارتمن توضیح می دهد: “این نقاط می توانند چندین بیماری پوستی مختلف را نشان دهند ، و فولیکول ها به دلیل تجمع روغن ، باکتری ها و سلول های مرده پوست برجسته تر هستند.” “از پاهای توت فرنگی می توان برای توصیف فولیکولیت ، کراتوز پیلاریس ، مسدود شدن منافذ پوست و خشکی پوست استفاده کرد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>