نیجریه های کویر از آرایش به عنوان نوعی مقاومت استفاده می کنند

اوچه اوبا ، مدل و هنرمند نیجریه ای می گوید: “من با سبک خودم بسیار تجربی هستم.” “آرایش برای من ، تا حدی عملی سرکشی است. شما نمی توانید به من بگویید که چه کاری می توانم یا نمی توانم با صورتم انجام دهم.”

در نیجریه ، بخشهای قابل توجهی از وجود کوئر – از جمله رابطه جنسی بین افراد از یک جنس ، حمایت از حقوق کوئین ، و حتی معاشرت با افراد کوئر – می تواند جرم شناخته شود. در صورت پیگرد قانونی و گناهكاری ، افراد می توانند تا 14 سال زندان محكوم شوند و طبق قوانین شریعت در شمال نیجریه ، می تواند با سنگسار منجر به مرگ شود. در پاسخ ، برخی از اعضای جامعه کویر نیجریه استفاده از زیبایی ظاهری را به عنوان راهی برای مقاومت نشان داده اند.

اوچه اوبا

حسن نیت ارائه می دهد موضوع

مایکل کوه ، یک آرایشگر و خالق محتوای شبکه های اجتماعی که به طور مرتب فیلم هایی از جادوگری کلاه گیس ها و آرایش ها را با صداگذاری های خنده دار به زبان یوروبا ارسال می کند ، می گوید: “استفاده از آرایش برای من تا حد زیادی نشان دادن و بیان این است که من به عنوان یک شخص کی هستم.” “این به ارتقا work کار من به عنوان یک چهره پرداز کمک کرده است ، اما من این کار را کرده ام [also] توانسته نشان دهد که ، صرف نظر از اینکه کی هستید ، می توانید آرایش کنید. این به من کمک کرد تا با جامعه کوئر ارتباط برقرار کنم. “

در سطح جهانی ، مردان در آرایش حتی در کشورهای مترقی نیز با آزار و اذیت و ترول هموفوبیک روبرو هستند. در نیجریه ، جایی که همجنسگرایی تشویق می شود و هنوز هم به شدت در قانون لحاظ شده است ، این امر اغلب منجر به این می شود که افراد بی حاشیه ، قربانیان بی رحمی پلیس و حملات جسمی شهروندان شوند. در جریان اعتراضات #EndSARS در اکتبر سال 2020 ، زمانی که نیجریه ها در خیابان ها جمع شدند و خواستار پایان دادن به خشونت بیش از حد توسط گروه معروف بدنام ضد سرقت شدند ، بسیاری از جوانان نیجریه ای که با رنگ آمیزی ناخن یا زدن رژ لب آرایش را تجربه می کنند ، تجربیات خود را بازگو کردند متوقف ، اخاذی و زورگویی توسط پلیس نیجریه. من خودم بیش از دو ساعت در لاگوس بازداشت شدم زیرا ناخنهایم را نقاشی کرده بودند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>