نحوه درمان اگزما در پلک ها | بدن و ذهن

قبل از مالیدن چشم هایتان ، دو بار فکر کنید. در حالی که اگزما ، بیماری پوستی ، همچنین به عنوان درماتیت آتوپیک شناخته می شود ، با خشکی پوست احساس خارش در صورت و بدن مشخص می شود ، پلک ها نیز بازی خوبی هستند. از آنجا که نازک ترین سطح پوست روی پلک است ، متخصصان پوست معمولاً بیمارانی را می بینند که از خشکی ، پوسته پوسته شدن و خارش در این ناحیه حساس شکایت دارند.

اگرچه به احتمال زیاد افراد مبتلا به آلرژی ، آسم و تب یونجه را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما اگزما اصطلاحی غیر اختصاصی است که دلایل مختلفی دارد ، از جمله ژنتیک ، اما محدود به آن. رابرت فینی ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، در شهر نیویورک ، توضیح می دهد: “ما معمولاً باید کار کارآگاهی انجام دهیم تا بفهمیم چرا این پوست ملتهب شده است.”

هیچ راه حل مناسب برای همه وجود ندارد ، اما می توانید به کنترل اگزمای پلک کمک کنید. ما با چندین متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره صحبت کردیم تا دریابیم که چگونه بیماری را شناسایی کنیم ، چه عواملی باعث ایجاد و ایجاد آن می شود و چگونه می توان آن را درمان کرد – در خانه و با پزشک خود.

از کجا بفهمم اگزمای پلک دارم؟

صادقانه بگویم ، تشخیص خود – مگر اینکه شما یک متخصص پوست باشید – دشوار است. بیماری های التهابی مختلف پوستی مانند پسوریازیس ، روزاسه و حتی برخی از انواع اگزما وجود دارد که می توانند روی پلک ظاهر شوند. همه اینها ممکن است به صورت بثورات خارش دار ، خشک یا قرمز ظاهر شوند. اما این شرایط معمولاً به پلک محدود نمی شوند و در سایر نقاط بدن نیز یافت می شوند.

با این حال ، اگر بثورات جدید و محدود به پلک باشد ، این احتمالاً نشانه ای از درماتیت تماسی آلرژیک یا تحریک کننده است ، که می توانید با جلوگیری از عوامل تحریک کننده مانند گرده گل یا برخی از مواد مراقبت از پوست ، آن را تسکین دهید. (اگر این مورد مربوط به شما است ، کرم دور چشم خود را بردارید تا زمانی که متخصص پوست شما بگوید که خوب است.)

اما اگر بثورات در جای دیگری از بدن شما ظاهر شوند ، ممکن است اگزما باشد – یا ممکن است پسوریازیس یا روزاسه باشد. Shereene Idriss ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، مستقر در شهر نیویورک می گوید: “بسیاری از بثورات می توانند مانند اگزما به نظر برسند ، و به همین دلیل مراجعه به یک متخصص پوست دارای مجوز برای کمک به شما در تشخیص و تشخیص مشکل بسیار مهم است. “برای گیج شدن بیشتر اوضاع ، فرد علاوه بر داشتن درماتیت اگزمایی ناشی از آلرژی ، ممکن است چندین بیماری در آن واحد رخ دهد ، مانند درماتیت سبورئیک.”

علت آن چیست؟

ما علت دقیق اگزما را نمی دانیم ، اما از آنجا که این بیماری معمولاً یک بیماری مزمن است ، روش هایی وجود دارد که می تواند از ایجاد آن جلوگیری کند – هنگامی که شما بفهمید دقیقاً عوامل تحریک کننده چیست. این می تواند درماتیت آلرژیک باشد ، که می تواند در اثر قطره های چشمی که در چشم می گذارید یا محصولات موضعی مانند کرم های چشم ایجاد شود. همچنین می تواند توسط آلرژن های منتقل شده در هوا مانند گل محمدی ، گرده ها ، مایت های گرد و غبار یا حتی پخش کننده های روغنهای اساسی ایجاد شود. از آنچه روی دست خود می گذارید نیز مواظب باشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>