نحوه خواب و استراحت پس از کاشت مو

کاشت مو یک روش جراحی است که در آن ریشه یا پیوند مو طرز خوابيدن بعد از كاشت مو از ناحیه اهدا کننده ، به اصطلاح بانک مو ، به سایر قسمت های بدن پیوند می شود و می تواند اثرات خارجی و داخلی قابل توجهی داشته باشد. البته به خاطر داشته باشید که پس از کاشت مو ، نحوه مراقبت از خود می تواند در نتیجه جراحی بسیار مثر باشد. در روزهای اول پس از کاشت مو ، پوست سر بسیار حساس است و بیمار باید از هر چیزی که به موی جدید آسیب برساند اجتناب کند. یکی از نگرانی هایی که در نتیجه جراحی بسیار مهم است نحوه خوابیدن بلافاصله پس از کاشت مو است.

چرا خواب مناسب پس از کاشت مو مهم است؟

تورم ، خونریزی و غیره اینها برخی از عوارضی است که فرد ممکن است پس از کاشت تجربه کند. به همین دلیل ، فرد پس از عمل نیاز به استراحت و خواب مناسب دارد. در این مرحله پوست سر و گرافت های جدید به عوامل خارجی بسیار حساس هستند و قرارگیری نادرست پوست سر طرز خوابيدن بعد از كاشت مو باعث آسیب و کند شدن روند بهبودی می شود.

نکاتی برای خوابیدن در دوره بعد از کاشت مو

وضعیت خواب بعد از کاشت مو

نحوه خوابیدن می تواند به طور قابل توجهی بر سلامت پیوند مو تأثیر بگذارد. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که در آن مناطق وانت و گیرنده مستقیماً با بالش برخورد نکنند. برای خوابیدن ، به پشت دراز بکشید و از یک بالش دوتایی ، یک بالش بزرگ یا چیز دیگری استفاده کنید که به بالا نگه داشتن سر کمک می کند. در طی سه یا چهار روز اول بدن خود را در زاویه 45 درجه قرار دهید. این الگوی خواب همچنین در جلوگیری از تورم چشم ، پیشانی یا گونه ها نیز مفید خواهد بود.

آسیب به سر بعد از کاشت مو همچنین بخوانید
طی 10 تا 14 روز پس از جراحی ، فولیکول ها به طور کامل طرز خوابيدن بعد از كاشت مو تعویض می شوند و می توانید در وضعیت راحتی بخوابید. با این حال ، سعی کنید تا روز چهاردهم صبر کنید.

از تمیز بودن بالش و بالش ها اطمینان حاصل کنید.
استفاده از بالش های ضد عفونی شده و بالش های تمیز برای داشتن خواب خوب و جلوگیری از عفونت بسیار مهم است. برای جلوگیری از تحریک پوست حتما از محصولات بدون آلرژن استفاده کنید. داروهای التهابی می توانند باعث خارش و تورم پوست سر شوند و بیمار را تحریک کنند.

توجه: جدا شدن زخم چند روز پس از عمل بسیار طبیعی است. در این صورت می توانید از یک حوله تمیز روی بالش خود استفاده کنید و نگران کثیف شدن محل استراحت خود نباشید.

از خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
خوابیدن روی شکم می تواند نفخ شکم را افزایش دهد. اگر معمولاً روی شکم می خوابید ، توصیه می کنیم برای نتیجه بهتر کاشت مو ، موقعیت خواب خود را به طور موقت تغییر دهید.

الگوی خواب منظم و سالمی داشته باشید.

استراحت زیاد بعد از جراحی روش خوبی برای اطمینان از بهبود سریع و تأمین انرژی مورد نیاز بدن برای بهبود است. سعی کنید در هفته اول پس از جراحی کاملا استراحت کنید. طرز خوابيدن بعد از كاشت مو استراحت به ویژه در سه یا چهار شب اول پس از جراحی مهم است.

از بالش مناسب استفاده کنید

برخی از جراحان توصیه می کنند که بیماران از کیسه های مسافرتی یا کیسه هوا استفاده کنند. قدرت و خواص این بالش ها از تحریک ناحیه اهدا کننده جلوگیری می کند. این بالش ها همچنین از اصطکاک روی بالش جلوگیری می کنند.

داروها پس از کاشت مو

داروهای خاصی وجود دارد که جراح برای تجویز خواب بهتر می تواند تجویز کند. به عنوان مثال ، ویکودین یک آرام بخش قوی است که در این موارد استفاده می شود.

به روال عادی خواب خود برگردید

در پایان 14 روز ، بیماران می توانند به بیشتر فعالیت های بدنی ، طرز خوابيدن بعد از كاشت مو روال عادی شستشو و عادات خواب خود برگردند. در این مرحله ، کاشت مو و پوست سر به اندازه کافی بهبود یافته است. مطمئناً این دوره بهبودی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است ، بنابراین قبل از هر کاری با جراح خود مشورت کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>