مواد لازم برای مراقبت از پوست که نباید با هم مخلوط شوند | نکات تخصصی

در عوض ، رابینسون و چان توصیه می کنند که بنزوئیل پراکسید را در برنامه صبحگاهی خود قرار دهید و رتینول را در شب انجام دهید. خط Stubborn Acne + Marks از Neutrogena به راحتی به یاد می آورد.

رابینسون می گوید ، بنزوئیل پراکسید (یا همان BPO ، همانطور که رابینسون آن را می نامد) به خوبی با یک ماده مخدر به نام کلیندامایسین موضعی جفت می شود ، که “برای مقابله با باکتری های ایجاد کننده آکنه” با BPO به طور هم افزایی کار می کند. از طرف دیگر ، رتینول با فرمولهای مرطوب کننده گلیسیرین ، اسید هیالورونیک و نیاسینامید مناسب تر است ، وی اضافه می کند.

5. رتینول و AHA

دستور دیگر تحریک عمده ، رتینول مخلوط با آلفا هیدروکسی اسیدها مانند گلیکولیک ، لاکتیک و سیتریک است. چان توضیح می دهد: “هر دوی این مواد مانع از بین بردن پوست هستند.” اگر چهره خود را با آنها دو برابر کنید ، خشکی بیش از حد ، قرمزی ، حساسیت یا بثورات پوستی نتایج بسیار احتمالی است.

در عوض ، روزهایی را که آنها را در روز پرت می کنید جایگزین کنید. چان یک یا دو بار در هفته به یک AHA با غلظت 10 تا 20 درصد می رسد. در روزهای دیگر – و اگر پوست او بالا نرود – رتینول عمل می شود.

Rosen Skincare Paloma AHA / BHA سرم

6. رتینول و اسید سالیسیلیک

ازدواج اسید و رتینول دیگری که باید از آن اجتناب شود شامل انواع مختلف اسیدهای هیدروکسی بتا (BHA) است. شیرازی می گوید ، به ویژه اسید سالیسیلیک بسیار خشک کننده و تحریک کننده برای تحمل پوست است.

شیرازی همچنین نیاسینامید را به عنوان جایگزینی برای اسید سالیسیلیک و رتینول پیشنهاد می کند زیرا دارای خواص ضد التهابی برای کمک به آرامش پوست است. وی می گوید ، با اسید سالیسیلیک ، نیاسینامید با تنظیم تولید روغن ، کاهش منافذ مسدود شده و لایه برداری از پوست ، به طور موثر از بین می رود.

نیاسینامید معمولی 10٪ + روی 1٪ روی زمینه سفید

نیاسینامید معمولی 10٪ + روی 1٪

پپتیدهای کلاژن که خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست را افزایش می دهند ، گزینه خوب دیگری به جای اسید سالیسیلیک است زیرا رتینول نفوذ آنها را افزایش می دهد. شیرازی توضیح می دهد: “ترکیب این مواد منجر به تحریک یا لایه برداری بیش از حد نمی شود ، و باعث می شود سد پوست سالم باشد.”

تقویت کننده کلاژن لیست Inkey

7. داپسون با نام Aczone و بنزوئیل پراکسید

می دانید که چگونه می گویند اگر هویج بیش از حد بخورید ، شبیه یکی می شوید؟ به گفته چان ، هموار سازی همزمان با داپسون موضعی و بنزوئیل پراکسید می تواند باعث شود که پوست شما همان نوع تغییر رنگ نارنجی را بدون مصرف یک هویج داشته باشد. هر بار فقط به یکی از مواد سازنده آکنه بچسبید تا در رنگ های واقعی خود حفظ شود. همچنین ، به یاد داشته باشید که اسید سالیسیلیک و پراکسید بنزوئیل همیشه یک جفت مناسب هستند.

8. بنزوئیل پراکسید و هیدروکینون

یکی از مهمترین نکات مهم متخصصان پوست با بیماران خود که هیدروکینون را برای آنها تجویز می کنند اجتناب از ادغام آن با بنزوئیل پراکسید در برنامه مراقبت از پوست است. آنها با هم می توانند دقیقاً عکس آنچه شما می خواهید انجام دهند و در نهایت باعث لک شدن موقت پوست شما می شوند.

9. هیدروکینون و AHA

چان می گوید ، مانند رتینول ، هیدروکینون و AHA می توانند به تنهایی باعث تحریک شوند. شما همچنین می توانید با جدا کردن آنها در میان برنامه های صبح و شب یا جستجوی یک جایگزین هیدروکینون ، مانند اسید ترانکسامیک ، عصاره شیرین بیان یا ویتامین C ، این مسئله را تا آنجا که می توانید دامن بزنید. ما عاشق سرم Dark Spot Marvel Marvel هستیم به عنوان جایگزین.

یک بطری سفید شیری از سرم لکه تاریکی Eadem Milk Marvel و جعبه قرمز در زمینه سفید

Eadem Milk Marvel Dark Spot Serum

به طور کلی ، چان طرفدار استفاده از هر ماده محتمل تحریک کننده به خودی خود حداقل برای چند هفته است. وی توضیح می دهد: “اگر ماده خاصی به خودی خود منجر به تحریک پوست شود ، قطعاً نباید از آن با سایر مواد بالقوه تحریک كننده استفاده كنید.” “حتی یک ماده همه گیر مانند نیاسینامید می تواند به طور بالقوه پوست را تحریک کند.”

چان اضافه می کند ، دادن وقفه های پوستی در اثر فعالیت فوق العاده مهم است. اگر متوجه تحریک یا خشکی شدید ، حتماً از یک متخصص پوست با مجوز هیئت مدیره مشاوره بگیرید و در این میان یک پاک کننده ملایم و مرطوب کننده غلیظ را امتحان کنید.


درباره علم مراقبت از پوست بیشتر بخوانید:


اکنون ، روال زیبایی کامل یک کارگر بهداشت را تماشا کنید:

Devon Abelman را دنبال کنید توییتر و اینستاگرام.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>