منظره FMCG پس از Brexit چگونه خواهد بود؟

Brexit! شاید این بحث انگیزترین رویداد دهه ها در دنیای سیاسی بوده است ، اما اکنون ما یک معامله داریم. من فکر می کنم وقتی می گویم خوشحال خواهیم شد که پایان این عدم قطعیت و نه فقط به دلیل اختلاف نظر ناشی از آن ، با خیال راحت برای همه ما صحبت کنم.

بعد از یک سال مانند 2020 ، من فکر می کنم همه ما می توانیم با حل و فصل فضای کسب و کار کار کنیم. البته ، برای بازار کالاهای مصرفی سریع (FMCG) ، این معامله از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا نسبت به تغییر در تغییر عرضه و توزیع حساسیت زیادی دارد.

Brexit ، همراه با اختلال در فضای مصرف کننده ناشی از همه گیری ، یکی از بزرگترین تغییرات در تاریخ اخیر است. بنابراین ، با در نظر گرفتن اینکه چقدر سال 2020 نامطمئن بود ، انتظار ما در سال 2021 چیست؟

بازگشت به حالت عادی

من فکر می کنم ما باید امیدوار باشیم که به بازگشت به برخی از حالت های عادی در فضای مصرف کننده امیدوار باشیم. البته در حین قفل کردن ، میزان ترافیک از طریق مناطق فروش که قبلاً قابل اعتماد بودند ، بطور قابل توجهی کاهش یافت.

این باید با بازگشت عادی تصویب شود ، اما در حال حاضر ، مسئله دوم وجود دارد ، زیرا حداقل هزینه حمل و نقل بالا است ، و مطمئناً یک اثر ضربه ای وجود دارد ، زیرا این امر منجر به قیمت گذاری در قفسه و هزینه عمومی تأمین

با بازگشت به حالت عادی از شرق دور ، برخی از این موارد آسان خواهد شد ، اما تا آنجا که اتحادیه اروپا پیش می رود ، تعرفه ها و هزینه های مدیریت جدید احتمالاً برای ماندن در اینجا هستند.

این می تواند منجر به پول کمتری در گلدان برای افزایش حقوق و افزایش هزینه فروش محصولات خود شود. همانطور که گفته شد ، این یک صنعت کاملاً قوی است و اصطلاحاً تمایل دارد به خوبی با مشت بچرخد.

سوال در مورد کارکنان

بسیاری از صنایع به موجودیت اتباع اتحادیه اروپا در انگلیس عادت کرده اند. کارگران اروپایی بخش قابل توجهی از نیروی کار را تشکیل می دهند ، اما با Brexit ، قوانین مربوط به چه کسی و چه کسی نمی تواند در انگلیس کار کند ، به طور چشمگیری تغییر می کند.

از سال 2021 ، از نظر دولت تفاوتی بین استخدام اتباع اتحادیه اروپا و کارگران از سایر نقاط جهان وجود ندارد. این بدان معناست که در صورت اعتماد به تعداد قابل توجهی از اتباع اتحادیه اروپا در تیم های خود ، برخی از کارفرمایان باید موارد مهم را در نظر بگیرند.

  • آیا بعد از ژوئن 2021 ثبات پیدا کرده اید؟
    طرح تسویه حساب کنونی در ژوئن به پایان می رسد. هر شهروند اتحادیه اروپا که در حال حاضر به طور دائم (یا در واقع به طور موقت) شاغل است ، اگر می خواهد با پایان یافتن طرح در انگلیس بماند ، واقعاً ASAP را اعمال می کند. این یک فرآیند نسبتاً ساده است اما برای تکمیل آن به سرعت در حال اتمام است. اندازه گیری تاثیری که اکنون بر نیروی کار شما خواهد گذاشت ، بعداً می تواند مشکلات مهمی را نجات دهد.
  • آیا یک شریک استخدام برای کمک به سیستم جدید دارید؟
    مانند هر تغییری در روند استخدام یا قانون ، بهتر است یک متخصص جذب داشته باشید تا از طریق کارنامه قانونی به شما کمک کند. به عنوان مثال ، ویزا به یک پروسه حمایت مالی احتیاج دارد و کارگران باید حداقل دستمزد و شرایط زبان انگلیسی را برای صدور یک شرایط داشته باشند. برخی موارد استثنا در این مورد وجود دارد ، اما پایان حرکت آزاد به این معنی است که یک اندازه جدید متناسب با همه بسته ها باید رعایت شود.
  • حق شواهد کار تغییر خواهد کرد
    با ورود سیستم ویزا ، مدارک جدید دیگری نیز برای اثبات حق کار کارمندان وجود خواهد داشت. خبر خوب این است که حداقل در حال حاضر نیازی به بررسی گذشته نگر شهروندان فعلی اتحادیه اروپا در برابر سیستم جدید نیست.

تا آنجا که بازار اشتغال داخلی پیش می رود ، به نظر می رسد که پایان حرکت آزاد ، نیاز به سطح تحصیلات و مهارت های مورد نیاز برای سیستم ویزا ، و حق پیچیده تر برای کار ، در دسترس بودن نیروی کم مهارت تأثیر می گذارد .

متأسفانه ، برای کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند ، تأثیر covid به معنای اضافه کاری و بسته شدن است. با این حال ، این باید کارگران بالقوه بیشتری را وارد بازار کار کند ، که ممکن است برخی از این جای خالی ها را جبران کند و امید اشتغال را برای برخی از افراد تحت تأثیر همه گیری ایجاد کند.

این احتمال وجود دارد که با تغییر بازار ، کارگران باتجربه در برخی مناطق بتوانند حق بیمه از کارفرمایان مطالبه کنند. یک راه حل برای این می تواند مهارت در کار برخی از کارگران موجود برای ایفای نقش های نظارتی و متنوع تر و تقویت نیروی کار با اعضای تیم کمتر ماهر باشد.

پیشنهادات شغلی با پتانسیل پیشرفت ، آموزش و پیشرفت ممکن است با پیشرفت سال ، پاسخ بهتری از سوی نامزدهای فعال و منفعل دریافت کنند.

نتیجه نهایی این است که سیستم جدید مبتنی بر ویزا ، یک بازار به سرعت در حال تغییر ، تعادل جدید در دسترس بودن تیم های نیروی کار و ادامه سقوط با توافق نامه Brexit ، به معنای سال 2021 می تواند تغییرات قابل توجهی در بازار اشتغال داشته باشد.

با ما تماس بگیرید ، و ما خوشحال خواهیم شد که در مورد چگونگی حرکت بهتر در چشم انداز FMCG در سال جاری خوشحال خواهیم شد. مثل همیشه ، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم افراد مورد نیاز خود را بدست آورید.

شرکت های برجسته

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>