معامله 6.5 میلیارد پوندی eBay برای فروش Gumtree باعث ایجاد “نگرانی های مربوط به رقابت” می شود

طبق گفته سازمان رقابت و بازارهای انگلیس ، خرید صاحب Shpock از سایت تبلیغ کننده هرگونه رقابت برای بستر فروشنده زیبایی را لغو می کند.

برنامه های eBay برای فروش سایت تبلیغات آنلاین Gumtree به صاحب Shpock ، آدوینتا ، پس از هشدار مقامات رقابت و بازارهای انگلیس (CMA) بر سر معاملات 6.5 میلیارد پوند ، می تواند موجب کاهش انتخاب مصرف کننده و افزایش هزینه تبلیغات شود ، مانعی برای جلوگیری از این کار به حساب می آید.

به دنبال بررسی مرحله 1 ادغام که وب سایت های Shpock و Gumtree را با هم ترکیب می کند ، CMA ابراز نگرانی کرد که این اقدام منجر به از دست دادن رقابت قابل توجهی بین Shpock ، Gumtree و بازار eBay ، ebay.co.uk شود.

معامله فروشنده زیبایی با آدوینتا ، که در ماه ژوئیه توافق شد ، به eBay ، بزرگترین بستر فروش کالا در انگلیس ، 33.3 درصد از سهام آدوینتا و همچنین موقعیت های هیئت مدیره آن را می دهد.

این تأثیر بر استراتژی تجاری Gumtree و Shpock چیزی است که CMA ، به رهبری آندره کوسلی ، معتقد است eBay اگر تصمیم می گرفت به یک خریدار دیگر بفروشد ، این کار را نمی کرد که این باعث می شد Gumtree رقیبی مستقیم برای سیستم عامل eBay باشد.

طبق سخنان روزنامه گاردین.

با این حال ، تصمیم CMA به معنای تعدیل معامله نیست. آدوینتا و eBay تا 23 فوریه فرصت دارند راه حلی برای نگرانی های گروه ارائه دهند.

جوئل بامفورد ، مدیر ارشد ادغام ها برای CMA ، گفت: “این مهم است كه افراد در مورد فروش اقلامی كه دیگر به آنها نیازی ندارند یا جستجوی معامله آنلاین ، حق انتخاب دارند و آنها می توانند از هزینه ها و خدمات رقابتی برخوردار شوند.”

“یک احتمال واقع گرایانه وجود دارد که بدون این معامله Gumtree و Shpock رقیبان مستقیم eBay باشند ، که بزرگترین بازیکن این بازار است.

“این آخرین مورد از سری ادغام CMA است که شرکتهای بزرگ دیجیتال را درگیر می کند ، جایی که ما به طور کامل معاملات را بررسی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که رقابت محدود نمی شود و منافع مصرف کنندگان محافظت نمی شود.”

Gumtree تبلیغاتی را برای متخصصان بهداشت و زیبایی از جمله ماساژ ، آرایشگاه و خدمات آرایش ارائه می دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>