مسمومیت با آفتاب: وقتی فکر می کنید آفتاب سوختگی شما فقط آفتاب سوختگی نیست چه کاری باید انجام دهید

در حال حاضر ، همه ما (امیدوارم) از خطرات ناشی از آفتاب سوختگی آگاه هستیم – فراموش کردن ضد آفتاب می تواند منجر به قرمزی و تاول ، آسیب سلولی که علائم اولیه پیری را ایجاد می کند و البته افزایش خطر سرطان پوست شود. همچنین می تواند منجر شود مسمومیت با آفتاب.

اما دقیقاً چه است مسمومیت با آفتاب؟ احتمالاً این اصطلاح را زیاد شنیده اید (مخصوصاً در ماه های تابستان) و حتی خود افراد متخصص نیز کاملاً در یک صفحه نیستند. شاری مارچبین ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، در نیویورک می گوید: “در واقع موجودیتی به نام مسمومیت با آفتاب وجود ندارد – متخصصان پوست به راحتی این اصطلاح را استفاده نمی كنند زیرا موجودی واقعی نیست.” “مسمومیت با آفتاب” فقط به آفتاب سوختگی شدید اشاره دارد ، که اغلب می تواند با علائم سیستمیک مانند لرز همراه باشد. ”

اما اگرچه “مسمومیت با آفتاب” ممکن است یک اصطلاح غیررسمی و غیررسمی باشد – اصطلاحی که ما در این مقاله به منظور تمایز آن با آفتاب سوختگی که در قرمزی و آسیب پوستی متوقف می شود ، استفاده خواهیم کرد – اما هیچ چیز عادی در مورد علائمی که ممکن است تجربه کنید وجود ندارد پس از یک دوره بخصوص بد قرار گرفتن در معرض آفتاب. ما با متخصصان پوست صحبت کردیم تا بفهمیم چگونه می توان آن را شناسایی کرد و چگونه آن را درمان کرد.

مسمومیت با آفتاب چیست؟

جوشوا زایچنر ، مدیر زیبایی و زیبایی پوست در بیمارستان Mount Sinai و یک متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در شهر نیویورک ، گفت: “مسمومیت با آفتاب واکنش به یک آفتاب سوختگی شدید است که کل بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد.” جذابیت. اساساً ، یک مورد مسمومیت خورشید مانند آنفولانزا احساس می شود – علاوه بر مقابله با سوختگی دردناک ، ممکن است تب ، لرز ، حالت تهوع ، استفراغ ، خستگی و حتی طلسم های غش داشته باشید.

جولی کارن ، متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره در شهر نیویورک و سخنگوی سازندگان Banana Boat ، می گوید: “علائم از مواردی خفیف تا چند ساعت ادامه دارد.” جذابیت.

Zeichner توضیح می دهد که مقصر واکنش کل بدن التهاب است. هنگامی که می سوزید ، پوست سوخته شما ملتهب می شود (این همان چیزی است که باعث قرمزی و حساسیت می شود). وی می گوید ، اما سوختگی ها ، به ویژه سوختگی های بد ، باعث التهاب سیستمیک در بدن شما می شوند. به عبارت دیگر ، اثرات آفتاب سوختگی فراتر از عمق پوست است.

آفتاب سوختگی در مقابل بثورات مسمومیت خورشید

قبل از اینکه علائم جدی تر ذکر شده مانند تب یا استفراغ را تجربه کنید ، اولین نشانه مسمومیت با آفتاب ممکن است همان چیزی باشد که به نظر می رسد بدترین آفتاب سوختگی شما باشد – زیرا در واقع بثورات پوستی است. Deanne Mraz Robinson ، متخصص پوست ، دارای مجوز از هیئت مدیره ، از کانکتیکات می گوید: “بثورات آفتاب می تواند به طور گسترده گسترش یابد یا ممکن است فقط در مناطقی از بدن ایجاد شود که به شدت سوخته است.” او توضیح می دهد ، برخلاف ناراحتی و قرمزی معمول ، شکل و احساس متفاوت است. “بثورات به طور معمول خارش دار است و می تواند برجستگی های کوچکی ایجاد کند که به نظر می رسد کهیر باشد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>