محافظت در برابر انواع Covid-19: ماسک های KN95 و N95 را از کجا بخریم

ماسک زدن همچنان یکی از مهمترین اقدامات ایمنی است. پیش از انواع جدید ، پیر می گوید ، یک ماسک سه لایه پارچه ای برای فیلتر کردن SARS-CoV-2 کافی است ، اما ممکن است انواع جدید رفتار مشابهی نداشته باشند. به عنوان مثال ، ممکن است قابل انتقال باشد زیرا افراد آلوده ویروس بیشتری در بدن خود دارند یا اینکه ویروس می تواند از شش پا دورتر حرکت کند.

آیا لازم است ماسک خود را ارتقا دهم؟

ماسک های N95 بالاترین ظرفیت فیلتراسیون را دارند ، این بدان معناست که ذرات کمتری را به داخل بدن وارد می کنند. اما پوشیدن آنها نیز سخت تر است زیرا در اطراف صورت بسیار محکم بسته می شود ، که باعث تحریک و حتی درد پس از سایش طولانی می شود. و گرچه کمبود شدید N95 مانند بهار سال گذشته وجود ندارد ، پیر می گوید برخی از بیمارستان ها هنوز در تلاشند تا تجهیزات خود را افزایش دهند ، بنابراین بهتر است سفارش N95 به صورت عمده نباشد.

اگر شما در حال سفرهای سریع خارج از مکانی هستید که می توانید از نظر جسمی فاصله بگیرید ، پیر می گوید که ارتقا به N95 ممکن است لازم نباشد. لوازم ماسک های جراحی به وفور یافت می شود و به طور کلی محافظت بیشتری نسبت به ماسک های پارچه ای دارند. به گفته پیر ، آنها بهتر به صورت شما می خورند و به طور کلی موثرتر از ماسک پارچه ای سه لایه هستند.

در امروز نشان می دهد ، آنتونی فاوسی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی ، گفت که دوپوش زدن احتمالاً محافظت بیشتری ایجاد می کند. اما پیر می گوید استفاده از دو ماسک راحتی و تنفس را دشوارتر می کند. اگر تصمیم دارید دوبار ماسک بزنید ، او می گوید ماسک جراحی که در زیر ماسک پارچه ای استفاده می شود ، تنفس راحت تری را ایجاد می کند و دوام بیشتری به ماسک جراحی شما می بخشد. وی می گوید: “مهم این است كه افراد به خاطر داشته باشند كه مراقبت از این ماسك ها تغییر نخواهد كرد.” اگر با ماسک جراحی تنها ماسک می زنید ، قبل از دور انداختن آن یک بار در روز بپوشید و همیشه حداقل یک بار در روز ماسک پارچه ای خود را بشویید.

مهمترین چیز این است که مطمئن شوید ماسک خود را به درستی پوشیده اید. هاوکینز می گوید: “چه شما بیش از یک ماسک استفاده کنید و چه N95 ، ماسکی که به طور نامناسب استفاده شود به اندازه یک ماسک که به درستی پوشیده می شود محافظت نمی کند. همیشه مطمئن شوید ماسک شما به صورت شما صاف است ، دهان و بینی شما را کاملاً می پوشاند و برای صحبت با مردم آن را پایین نمی کشید.

ماسک N95 ، KN95 یا جراحی را از کجا بخرم؟

اگر به صورت آنلاین خرید PPE را انجام می دهید ، باید مطمئن شوید که ماسکی م qualityثر و با کیفیت خریداری می کنید. “مردم برای اطمینان از این امر باید تحقیقات خود را انجام دهند [they’re buying from] یک فروشنده معتبر که سابقه تولید PPE با کیفیت را دارد. “CDC دارای لیست گسترده ای از ماسک های تایید شده N95 است ، از جمله این ماسک از 3M و این RespoKare N95s. اگر به دنبال ماسک های جراحی هستید ، چند گزینه وجود دارد ، از جمله این بسته 25 تایی در آمازون و این بسته 50 تایی ، که به رنگ مشکی نیز ارائه می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>