ماسک های صورت COVID-19 باعث افزایش درماتیت تماسی می شوند

قبل از COVID-19 ، همانطور که یاشو دامیجا آن را توصیف می کند ، هنگامی که یک بیمار با یک دلیل حساسیتی خارش دار و دردناک شناخته شده به عنوان درماتیت تماسی مواجه شد ، پزشکان مجبور شدند “کلاه های کارآگاهی خود را بپوشند” تا علت را شناسایی کنند. درماتیت تماسی می تواند ناشی از مواد حساسیت زا در مواد شوینده ، محصولات مراقبت از پوست و موارد دیگر باشد ، و یک پزشک و بیمار اغلب با هم همکاری می کنند تا مقصر تحریک کننده را پیدا کنند. اما در اواسط همه گیری ، وقتی بثورات در نواحی قابل رویت صورت ظاهر می شود ، اغلب مشخص است که کجا سرزنش می شود: محافظ پوشش های صورت.

Dhamija ، پزشک در بخش ایمونولوژی ، آلرژی و روماتولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه سین سیناتی ، نویسنده اصلی گزارش موردی است که جزئیات داستان یک بیمار را که بلافاصله بعد از شروع ماسک پوشیدن برای جلوگیری از کووید -19. در این گزارش آمده است: “توزیع راش با اجزای الاستیک ماسک غیر جراحی ارتباط دارد.” بیمار ناشناس فقط یکی از بسیاری از افراد است – چه کارگران خط مقدم و چه نه – که به دلیل پوشش صورت خود دچار نگرانی های پوستی شده اند. در موارد شدید ، درماتیت تماسی می تواند کاملا تحریک شده و باز شود.

دامیاجا در مورد انتشار پرونده به من می گوید: “ما می خواستیم این پیام را ارسال کنیم که ممکن است ارائه دهندگان به دلیل ماسک های صورت با موج جدیدی از بثورات صورت روبرو شوند.”

“موج جدید” در مطب های آلرژیک ، ویزیت های پزشکی از راه دور توسط متخصص پوست و پیام کوتاه به دوستان در دانشکده پزشکی ایجاد می شود – و فقط به این دلیل که هنوز واکنشی نشان نداده اید به این معنی نیست که هرگز نخواهید داشت. طبق گفته Dhamija ، ما می توانیم در هر زمان به درماتیت تماسی مبتلا شویم ، حتی اگر ماده حساسیت زا در گذشته مشکلی ایجاد نکرده باشد.

ماسک صورت چیست؟

Dhamija توضیح می دهد: “درماتیت تماسی تشخیصی است که در آن سیستم ایمنی بدن نسبت به ماده حساسیت زا حساسیت ایجاد کرده است.” (به عنوان مثال بثوراتی را که پس از قرار گرفتن در معرض پیچک سمی ظاهر می شود ، در نظر بگیرید.) بسیاری از ماسک های صورت از مواد مصنوعی ساخته شده اند ، که هر یک از نظر تئوریک می توانند باعث ایجاد درماتیت تماسی در اثر سایش شوند.

طبق گفته کاویتا ماریوالا ، متخصص پوست ، دارای مجوز هیئت مدیره مستقر در شهر نیویورک ، درماتیت تماسی از همه نگرانی های تازه پیدا شده پوست (مانند ماسکنه) که ناشی از واقعیت جدید و پوشیده ماست ، دردسرساز است. وی می گوید: “علت آن ممکن است موادی باشد که ماسک از آن ساخته شده است ، آنچه که مردم ماسک خود را با آن می شستند ، بندهای الاستیک یا حتی گیره بینی فلزی.” “هر واکنش متفاوت ظاهر می شود.”

نحوه درمان درماتیت تماسی

اگر مشکوک هستید که ماسک صورت شما باعث درماتیت تماسی شده است ، ساده ترین راه حل قطع استفاده از آن است. با این حال ، به دلیل همه گیری در حال انجام ، این کاملاً امکان پذیر نیست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>