فکر می کردم فقط یک زخم است. معلوم شد ملانوم است

جس ون زیل می گوید: “من این لکه قرمز را روی سفیدی چشمم داشتم تا زمانی که به یاد می آورم و این هرگز مسئله ای نبود. و بعداً ناگهان به نظر می رسید که به طور بالقوه سرطانی است.” ، که در 21 سالگی با ملانوم چشمی ملتحمه تشخیص داده شد در ابتدا به درستی تشخیص داده نشد و تا سرانجام تشخیص دقیق وی به او اعلام شد که باید محتویات سوراخ چشم چپ خود را کاملاً برداشته شود.

ون زیل می گوید: “من بسیار خودآگاه بودم ، بسیار آگاه بودم که چه کسی هستم ، و اینکه جامعه چگونه است و جامعه می تواند قضاوت کند.” “بنابراین من خیلی علاقه ای به آن نداشتم. و سپس طرف دیگر آن بود ، [either do that] یا پنج سال دیگر اینجا نیستم. “

تنها چند ماه پس از برداشتن چشمش ، ناگهان دچار تشنج شد. او اکنون با مرحله چهارم ملانوم تشخیص داده شد – سرطان به مغز او گسترش یافته بود. ون زیل درمان را آغاز کرد اما “تقریباً به دلیل عوارض جانبی درگذشت”. خوشبختانه ، درمان موثر بود. در طول تجربه ، از تشخیص غلط گرفته تا اخیراً جشن گرفتن پنج سال عاری از سرطان ، ون زیل مجبور بوده است که طرفدار سلامتی خود باشد.

او می گوید: “من مجبور شده ام یاد بگیرم که علاقه مندی من چیزی است که اجازه دارم آن را مطرح کنم.” “و فقط به این دلیل که شاید من از نظر پزشکی آموزش ندیده ام به این معنی نیست که افکار و عقاید من معتبر نیستند.”

وان زیل پس از اتمام دوره تغذیه خود در طول آن سفر ، تمایل خود را برای کمک به دیگران به سمت سخنرانی در جامعه ، مربیگری و نوشتن تغییر مسیر داده است. ون زیل می گوید: “من فکر می کنم احتمالاً بعد از اینکه چشمم را از دست دادم ، فهمیدم که چقدر تجربه تنها بودن از طریق سرطان یا هر چیز واقعاً چالش برانگیزی است و باعث می شود که شما جهان را درک کنید و خود را درک کنید.” “من نمی خواستم که دیگران احساس تنهایی کنند ، و آنچه را که آنها پشت سر گذاشته اند ، تجربه کنند.”

ابی پرز

با احترام از ابی پرز

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>