فواید استفاده از کنسانتره های امولسیونی

با مشارکت Bioaktive

مزایای استفاده از غلظت های امولسیون: BioAktive HydraMaxx

امولسیون ها نقش اساسی در تولید لوسیون و کرم در صنایع آرایشی و بهداشتی دارند. با این حال ، با پیچیدگی استفاده از امولسیفایرها ، محصولات مکمل برای اطمینان از ثبات و از جمله عوامل دیگر ، نیاز به گرم کردن ، همگن سازی و سرمایش ، روند تولید سنتی بی اثر ، پرهزینه و سازگار با محیط زیست باقی می ماند.

در مقایسه ، محصولات بهینه تری با فناوری های جدید ، مانند کنسانتره های امولسیونی مانند HydraMaxx ، تکامل یافته اند. این محصولات می توانند زمان و هزینه ها را کاهش دهند ، به کاهش پیچیدگی های غیرضروری کمک کنند و بسیار مقیاس پذیر باشند.

امولسیون چیست؟

بسیاری از محصولات از جمله غذاها ، داروها و محصولات مراقبت شخصی مبتنی بر امولسیون هستند. به طور کلی ، امولسیون ها پراکندگی دو (یا بیشتر) مایعات غیر قابل اختلاط هستند. امولسیون سازی “فرآیند” ساخت مخلوط قابل جابجایی از دو ماده غیر قابل اختلاط مانند آب و روغن است که در شرایط عادی سرانجام در تعادل به دو مرحله تقسیم می شوند.

یک نمونه برجسته سس مایونز است که یک امولسیون از مواد پایه آب است ، با روغنی که در فرم امولسیون نیمه جامد مخلوط می شود. تعدادی از سیستم های امولسیون در طبیعت و بدن ما وجود دارد. اسید صفراوی به عنوان یک امولسیون کننده برای کمک به هضم و جذب چربی در اثر تشکیل قطرات ریز پراکنده امولسیون عمل می کند و لیپوپروتئین به ایجاد یک امولسیون برای رساندن و متابولیسم چربی در بدن کمک می کند.

در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت های شخصی ، امولسیون ها به فرمول سازها اجازه می دهند لوسیون یا کرم ایجاد کنند که هم حاوی روغن و هم فاز آب باشد و ترکیب کننده نرم کننده های پایه لیپیدی و مواد مرطوب کننده فرمول باشد. دو عملکرد اصلی محصولاتی که از امولسیون ایجاد می شوند ، مواردی هستند که برای مرطوب سازی ، تغذیه و محافظت از پوست استفاده می شوند و عملکردهایی که برای رساندن مواد فعال یا سایر اجزا به کار می روند.

علاوه بر این ، استفاده از حالت عدم تعادل امولسیون می تواند احساسات لمسی پیچیده ای را ایجاد کند که یکی از خواص مهم این محصولات است. با این حال ، اگر امولسیون در حالت عدم تعادل باشد ، فشار روی دو مرحله برای جدا شدن وجود دارد: روغن نمی خواهد با آب آویزان شود و آب دوست روغن نیست. آنها می خواهند از هم جدا شوند و به این تعادل برسند. بنابراین ، بدست آوردن یک امولسیون عملاً پایدار در مقیاس بزرگ با حداقل هزینه ، همیشه یک چالش است.

روش سنتی امولسیون

در طی فرآیند امولسیون ، باید از یک امولسیون کننده استفاده شود. به طور معمول ، این یک سورفکتانت است که به منظور تشکیل امولسیون استفاده می شود. هدف اصلی آن احاطه طرف آبگریز یا آب دوست آن با روغن یا آب است به طوری که آنها می توانند قطرات تثبیت شده را بدون دفع و جدا شدن در داخل حبس کنند. جهت امولسیفایر به روغن در آب یا آب در امولسیون روغن بستگی دارد.

اغلب فرمولاسیون و تولید امولسیون به روش سنتی می تواند یک فرآیند بسیار زائد باشد. ابتدا لازم است یک امولسیون کننده مناسب ، به طور معمول از کتابخانه اینگونه محصولات انتخاب شود. ویژگی های یک امولسیون کننده اغلب با عدد تعادل لیپوفیلی آب دوست (HLB) بیان می شود.

عدد HLB نمایه ای از میل یک سورفاکتانت به یک حلال است. به عنوان مثال ، یک عدد HLB زیاد نشان می دهد که سورفاکتانت با آب سازگارتر است (محلول در آب). فقط مقدار مناسب امولسیون کننده می تواند پوشش خوب و پایداری طولانی مدت محصول را تضمین کند.

انتخاب امولسیون کننده مناسب معمولاً به معنای تحقیق و آزمایش در مقیاس آزمایشگاهی برای بدست آوردن یک محصول نهایی است که بهترین عملکرد کلی را داشته باشد. این همچنین به معنای داشتن طیف گسترده ای از امولسیون کننده ها در دست برای انتخاب است.

برای اطمینان بیشتر از ثبات ، باید مواد غلیظ کننده و پایدارکننده انتخاب شوند ، که به این پیچیدگی و همچنین به فهرست مواد مورد نیاز تأمین کننده کمک می کند. در طول تولید ، سایر فاکتورها باید مورد توجه قرار گیرند ، از جمله مواد نگهدارنده ، pH ، الکترولیتها و انرژی سطحی.

جدا از هزینه انتخاب و نگهداری کلیه عواملی که کیفیت محصول نهایی را تعیین می کنند ، روند تولید سنتی خود شامل اختلاط برشی زیاد در دمای بالا در حدود 167 درجه فارنهایت / 75 درجه سانتیگراد است.

سپس محصول باید در یک محیط کنترل شده خنک شود. این روند می تواند وقت گیر ، پرهزینه و سازگار با محیط زیست نباشد. این روش سنتی تولید نیاز به زمان توسعه ، زمان تولید و هزینه تولید بالا دارد.

این می تواند منابع زیادی را هدر دهد به ویژه هنگامی که یک شرکت دارای چندین محصول مبتنی بر امولسیون است ، هرکدام با نسبت روغن به آب متفاوت ، اما یک فرآیند تولید مشابه که به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد.

کنسانتره های امولسیونی

فن آوری های جدید منجر به بهینه سازی بسیار زیاد در روند تولید امولسیون شده است. کنسانتره های امولسیونی می توانند فرآیندهای زائد را به یک محصول پایه ساده تبدیل کنند که می تواند به راحتی در انواع تولید امولسیون اعمال شود. رابین ویلمن از BioAktive ، یکی از اولین شرکت هایی که چنین محصول کنسانتره امولسیون را ارائه می دهد ، می گوید: “به جای اینکه تمام مراحل جستجوی فرمولاسیون مناسب امولسیون کننده ها و تثبیت کننده ها را طی کنید ، کنسانتره های امولسیونی مقرون به صرفه تر و مقرون به صرفه تر هستند”. .

HydraMaxx ، کنسانتره امولسیونی برجسته این شرکت ، کاملاً بر پایه مواد اولیه طبیعی ، گیاهی و دارای فرآیند سرد است ، به این معنی که نیازی به گرمایش ، سرمایش و همگن سازی ندارد.

به جای تولید امولسیون از ابتدا ، فرمول های سازنده ای که از HydraMaxx استفاده می کنند فقط باید آب و همچنین مواد معطر یا مواد معطر آنها را اضافه کنند ، در دمای اتاق هم بزنند و امولسیون به شکل نهایی درآید.

مقدار آب اضافه شده بر ویسکوزیته امولسیون تأثیر می گذارد ، که می توانید آنرا برای کاربرد مورد نیاز خود تنظیم کنید. آقای ویلمن محصول را “ساده ، مقیاس پذیر ، م effectiveثر و انعطاف پذیر” توصیف می کند.

کاربران HydraMaxx می توانند محصول خود را با افزودن مواد اضافی به آن اصلاح ، اضافه و ایجاد کنند.

این برای شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی به چه معناست؟

کنسانتره های امولسیونی مانند HydraMaxx می توانند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت ها و همچنین ساده سازی فرآیند تولید شوند.

این کنسانتره هر مرحله از چرخه حیات ، از تولید محصول ، آزمایش تا تولید و کار برای مارک ها و همچنین تولید کنندگان قرارداد را ساده می کند. شرکت ها می توانند با دسته های کوچک شروع به آزمایش فرمول های مختلف کنند ، سپس به سرعت و به راحتی مقیاس خود را تا سطح تولید می رسانند. این باعث صرفه جویی در وقت عدم نیاز به بهترین فرمول و انتخاب امولسیون کننده های مناسب می شود و از پیچیدگی داشتن بسیاری از امولسیون کننده ها و تثبیت کننده ها در آزمایشگاه می کاهد.

در مرحله تولید ، HydraMaxx به جای خرید مواد شیمیایی از چندین تامین کننده ، همه چیز را در یک محصول دارد و بنابراین هزینه های معامله و ذخیره سازی را بسیار کاهش می دهد. علاوه بر این ، کل فرآیند به منبع گرما نیاز ندارد. گرچه می توان آن را تا دمای 80 درجه سانتی گراد نیز گرم کرد ، اما می توان آن را در دمای اتاق پردازش کرد.

این میزان مصرف انرژی و در نتیجه هزینه انرژی را که در فرآیند تولید سنتی مورد نیاز است ، تا حد زیادی کاهش می دهد. این چیزی است که بسیاری از مشتریان BioAktive دوست دارند زیرا می تواند به کاهش اثر کربن آنها کمک کند. HydraMaxx که از دید مشتریان محصول نهایی ایستاده است ، امکان ایجاد تغییرات محوری در مصرف کننده را نیز می دهد که حتی می تواند در محل انجام شود.

به دلیل خاصیت مقیاس پذیر بودن آن ، شرکت ها می توانند با تنظیم مواد اولیه پس از افزودن آب به کنسانتره ، محصول خود را با توجه به نیاز مشتری بسیار راحت اصلاح کنند. این امر همچنین راه را برای محصولات شخصی مراقبت از پوست باز می کند.


این مقاله توسط Zixuan (آلیشیا) وانگ ، همیار بازاریابی محصولات تخصصی BioAktive نوشته شده است. برای هرگونه اطلاعات یا تماس با BioAktive ، لطفاً به آدرس [email protected] ایمیل بزنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>