صنعت زیبایی چگونه با تغییرات نظارتی سازگار شده است؟

شش ماه پس از انقضا دوره انتقال ، الکس فوترینگام ، مدیر عملیات – لوازم آرایشی ارائه دهندگان راه حل MSL ، در مورد تغییرات نظارتی و مواردی که در نتیجه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به وجود آمده اند ، تأمل می کند.

علیرغم اینکه 18 ماه پیش رسماً از اتحادیه اروپا خارج شده است ، تنها در شش سال گذشته است که تأثیرات واقعی خروج انگلیس از آن احساس می شود. در واقع ، پس از پایان دوره گذار ، مشخص شد که بخش بزرگی از صنایع آرایشی و بهداشتی در انگلیس و اتحادیه اروپا برای شرایط قانونی پس از Brexit آماده نیستند.

ممکن است س questionال کنید که چرا این مارک ها و تولیدکنندگان اقدامی برای آماده شدن انجام نداده اند. پس از همه ، به دنبال رای قاطع برای “انجام Brexit” در انتخابات عمومی دسامبر 2019 ، به نظر می رسد خروج انگلیس مطمئن است. با این حال ، مذاکرات و دوره گذار در تمام مدت بسیار نامشخص بود و علی رغم اعلام برنامه ها و برنامه زمانی توسط دولت ، بسیاری از آنها قانع نشدند که در واقع هر اتفاقی می افتد.

خوشبختانه ، در اجرای تغییرات هیچ شگفتی وجود نداشت و در واقع ، همه چیزهایی که تغییر می کردند از قبل (حداقل یک سال) شناخته شده بودند. این زمان کافی برای آماده سازی را فراهم می کند و کسانی که این کار را انجام داده اند از شش ماه گذشته بهره مند شده اند.

تغییرات نظارتی

فرد مسئول (RP)

یکی از بزرگترین تغییرات پس از Brexit در صنعت زیبایی و مراقبت شخصی مربوط به شخص مسئول (RP) است. محصولات فروخته شده در انگلستان و اتحادیه اروپا اکنون تحت دو الزام متفاوت RP قرار دارند: EU و UK RP.

از اول ژانویه 2021 ، تمام RP های مستقر در انگلیس در اتحادیه اروپا باطل شدند. این امر باعث شده است مشاغل تجاری که به موقع گزینه بدیلی را ترتیب نداده اند ، وارد کننده اتحادیه اروپا این نقش را بر عهده بگیرد. این بدان معناست که وارد کننده دارای تعهدات مرتبط است و اکنون می تواند مقادیر قابل توجهی از داده های احتمالی محرمانه را برای انجام وظایف خود درخواست کند. RP مسئول اطمینان از ایمن بودن محصول برای استفاده است و باید بتواند در مورد مسائل فنی و ایمنی با مرجع ذی صلاح مربوطه صحبت کند. این نیاز به دسترسی به اطلاعات حساس بالقوه دارد.

نگران کننده این است که واردکنندگان غالباً حتی از مسئولیت های تازه تعیین شده خود مطلع نیستند تا اینکه توسط یک مقام ملی بازرسی شوند. وقتی این اتفاق افتاد ، برای جایگزینی RP درست است خیلی دیر است.

سایر تعهدات شامل تکمیل اعلان CPNP EU (یا SCPN در انگلیس) ، تهیه و نگهداری پرونده اطلاعات محصول (PIF) و درج نام و آدرس آن روی بسته بندی محصول است.

برای کمک به شرکت ها برای دستیابی به انطباق نظارتی و دسترسی مداوم به بازارهای اتحادیه اروپا و انگلیس بدون نیاز به تعامل با چندین ارائه دهنده خدمات ، ارائه دهندگان راه حل MSL قادر به ارائه خدمات دارای مسئولیت دوگانه هستند. این شرکت دارای یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به دوبلین ، ایرلند است که به وی امکان می دهد به عنوان اتحادیه اروپا برای مشاغل انگلستان عمل کند ، در حالی که مقر اصلی آن در منچستر بزرگتر به این معنی است که تیم همچنین می تواند به عنوان RP انگلستان برای مشاغل اتحادیه اروپا که مایل به تجارت در داخل هستند عمل کند. انگلیس هم

پایگاه اطلاع رسانی انگلیس

وقتی مقررات آرایشی و بهداشتی انگلستان از اول ژانویه 2021 لازم الاجرا شد ، تغییرات قابل توجهی در نحوه تنظیم محصولات در انگلیس به همراه داشت. معرفی پورتال جدید “ارسال اعلانات محصولات آرایشی” (SCPN) در انگلستان. اکثریت قریب به اتفاق صنعت قبل از شروع به کار سیستم قبلی نداشته و متعاقباً با استفاده از آن برای اولین بار در پنجره انتقالی 90 روزه برای اعلان های انگلستان روبرو شده اند.

خوشبختانه ، برخی مشکلات اولیه دندان درآوردن به کنار ، SCPN انگلستان سیستم خوبی برای استفاده بوده است و دفتر ایمنی و استاندارد محصولات (OPSS) ، که پورتال را اداره می کند ، سریعاً به هر گونه س answerال پاسخ می دهد ، برای اصلاح سیستم تغییراتی ایجاد می کند مسائل و اضافه کردن قابلیت. با این حال ، همانطور که پورتال به عنوان یک سیستم “ناقص” راه اندازی شد ، عملکرد اصلی همچنان از دست رفته است. این مسئله توسط OPSS ، که یک نقشه راه برای توسعه دارند ، به خوبی درک شده است. با این وجود ، برخی از این مشکلات باعث شد که پنجره اولیه 90 روزه برای بسیاری از شرکت ها ، به ویژه آنهایی که برای تغییرات لازم از 1 ژانویه 2021 آماده نشده بودند ، دشوار باشد.

از دیدگاه اتحادیه اروپا ، قوانین رسمی تغییر نکرده اند. با این حال ، رابطه انگلیس با آنها رابطه خوبی دارد و همین امر منجر به مشکلات مختلفی شده است.

اعلان های CPNP

علی رغم توصیه به اینکه EU CPNP (درگاه اطلاع رسانی محصولات آرایشی و بهداشتی) نهادهای انگلستان را پس از 31 دسامبر 2020 غیرفعال می کند ، برخی از مشاغل آمادگی دسترسی به محصولاتی را که توسط یک شخص مسئول مستقر در انگلستان (RP) اعلام شده است تا از سیستم اتحادیه اروپا حذف شود آماده نیستند . برای این محصولات ، اطلاع رسانی مجدد کامل توسط نهادی مستقر در اتحادیه اروپا لازم است.

علاوه بر این ، مواردی در مورد حذف دسترسی که توسط سرپرستان CPNP انجام شده است وجود دارد. به عنوان مثال ، دسترسی به برخی از “زیر مجموعه ها” در CPNP اتحادیه اروپا به دلیل پیوند آنها با آدرس انگلستان ، به اشتباه حذف شد. با این حال ، اینها به سرعت حل و فصل شدند.

مسائل گمرکی

به عنوان یک کشور سوم ، انگلستان اکنون تحت الزامات گمرکی است ، که بوروکراسی اداری بسیار بیشتری نسبت به قبل شامل می شود. پرتغال را به عنوان مثال در نظر بگیرید.

طبق ماده 22 قانون 189/2008 مصوبه 24 سپتامبر ، واردکنندگان محصولات آرایشی در بازار پرتغال باید اسناد خاصی را به مقامات گمرکی در پرتغال ارائه دهند که اجازه ترخیص کالا را می دهد.

برای ارسال درخواست قانونی برای سند انطباق ، گروهی از مقالات / اطلاعات وجود دارد که لازم است به اداره ملی داروها و محصولات بهداشتی پرتغال ارسال شود (INFARMED). این شامل:

1. فرم فعلی برای درخواست سند انطباق ، به طور صحیح تکمیل شده ، در قالب Word.
الف) شناسایی (نام ، آدرس ، تلفن و ایمیل) وارد کننده ؛
ب) شناسایی (نام) و تماس مستقیم (تلفن و ایمیل) تکنسین مسئول ؛
ج) شناسایی (ارجاع CPNP ، نام کامل و تعداد دسته تولید) محصولات آرایشی بهداشتی که باید وارد شود.

2. دستورالعمل کتبی با شناسایی صریح و صریح وارد کننده ، شخص مسئول و محصولات آرایشی و بهداشتی که باید وارد شود ، به تاریخ و امضای هر دو برسد.

3. اعلامیه ای که توسط وارد کننده و تکنسین مسئول به طور منظم به تاریخ رسیده و امضا شده است ، به موجب آن وارد کننده اعلام می کند که توسط تکنسین مسئول کمک می شود ، که به نوبه خود اعلام می کند ، صرف نظر از پیوند به وارد کننده ، مسئولیت مشترک و جداگانه را بر عهده می گیرد برای مطابقت با مقررات مصوبه قانون شماره 189/2008 ، از 24 سپتامبر ، در عبارت فعلی آن ، و در مقررات قابل اجرا در مورد محصولات آرایشی.

4- برنامه درسی مربوط به تکنسین مسئول ، که بطور منظم به تاریخ و امضا شده توسط تکنسین مسئول ، شامل: اطلاعات شخصی (نام ، آدرس ، تلفن و ایمیل) ، مدارک تحصیلی ، تجربه حرفه ای و ضمیمه شده ، گواهی صلاحیت.

برچسب گذاری مجدد

بسته بندی محصولات موجود در انگلیس اکنون باید به روز شود. با این حال ، مارک ها و تولیدکنندگان باید تا 31 دسامبر 2022 تغییرات لازم را اعمال کنند. این موارد شامل چاپ کشور مبدا و RP مربوط به برچسب ها است.

در محصولات فروخته شده در انگلیس که در اتحادیه اروپا ساخته می شوند ، لازم است که کشور خاصی ذکر شود ، به عنوان مثال ساخت ایتالیا / فرانسه

محصولات فروخته شده در اتحادیه اروپا که ساخت انگلیس هستند ، باید دارای برچسب “ساخت انگلیس” باشند.

نگاه به آینده

برای صنعتی که خیلی آماده نبود برای چنین تغییرات عظیمی ، بخش لوازم آرایشی موفق شده است تجارت را به طرز شگفت انگیزی ادامه دهد. با این حال ، در حال حاضر ، انگلستان هنوز به شدت با قوانین اتحادیه اروپا مرتبط است – با انگلیس بسیاری از مقررات مشابه را تکرار می کند. بنابراین ، ممکن است آینده در قایقرانی کاملاً ساده نباشد.

ناشناخته های زیادی پیش روی ماست. ما نمی دانیم چه اتفاقی می افتد وقتی اتحادیه اروپا تغییرات قانونی جدید را اعمال می کند و همچنین انگلیس چگونه این موارد را مدیریت می کند. ما هنوز نمی فهمیم که انگلستان چگونه تغییرات محدودیت مواد تشکیل دهنده را کنترل می کند ، چقدر با اتحادیه اروپا همسو می شویم و همچنین اینکه انگلیس چگونه یک کشور سوم است مدیریت خواهد کرد.

قرار است این یک سفر جالب باشد اما می تواند با یک شریک متخصص هموارتر شود تا به شما در پیمایش تغییرات کمک کند. اکنون Brexit واقعاً اتفاق افتاده است ، دیگر هیچ قطعیتی وجود ندارد – تغییرات اجتناب ناپذیر است. به عنوان یک تامین کننده تخصصی خدمات نظارتی و افراد مسئول در صنعت لوازم آرایشی و بهداشت شخصی ، ارائه دهندگان راه حل MSL به صدها مشتری کمک کردند تا قبل از پایان دوره انتقال آماده شوند و همچنان به بسیاری دیگر کمک می کند تا از تغییرات پس از Brexit استفاده کنند.

مطالعه موردی

طبق تحقیقات ، در اوایل دسامبر سال 2020 ، علی رغم توصیه وزیران ، شرکت ها در هر بخش قابل توجهی گفتند که نمی توانند برنامه Brexit خود را نهایی کنند زیرا شرایط تجارت آینده مبهم است.

اورنج اسکوئر ، توزیع کننده برجسته عطرهای لوکس و لوکس ، با چنین چالش هایی روبرو شد. با مشارکت ارائه دهندگان راه حل های MSL ، تهیه کننده متخصص خدمات نظارتی و افراد مسئول در صنعت لوازم آرایشی و بهداشت شخصی ، ارائه دهندگان راه حل های MSL توانستند در مورد تأثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مشاوره دهند و به طور فعالانه با آنها همکاری کنند تا تمام راه حل های لازم را قرار دهید. در این حالت ، MSL به عنوان شخص مسئول انگلستان به عهده گرفته و اعلان ها را در SCPN انگلستان پردازش کرده است.

تریسی مونرو ، مدیر عملیات در شرکت Orange Square ، اظهار داشت: “Brexit تعدادی از چالش های پیچیده برنامه ریزی را به عنوان یک تجارت برای ما ارائه داد. عدم وضوح در مورد جزئیات نظارتی دقیقاً تا زمانی که دوره گذار به این مشکل افزوده است. ما به شخصی احتیاج داشت که بتواند تغییرات نظارتی پیش بینی شده را زنده و تنفس کند که بتواند راهنمایی و پشتیبانی عملی عملی ارائه دهد. متخصصان MSL این کار را برای ما انجام دادند ، و با زبانی واضح و بدون عارضه توضیح دادند که چه قدم هایی را برای رعایت قانون باید برداریم. بسیار تحت تأثیر تیم MSL قرار گرفته است – تجربه و دانش آن بسیار ارزشمند است. “

شرکت های برجسته

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>