شیفتگی ما با ابهام قومی چگونه تحت تأثیر روندهای جراحی پلاستیک قرار گرفته است

کریستین می گوید: “استانداردهای آمریکای آسیایی از معیارهای زیبایی غربی پیروی می کند ، اما حتی از این هم دقیق تر: کانتورینگ بیشتر ، برجسته سازی بیشتر ، بزرگتر ، بهتر”. “چه گونه باشد ، چه خط فک ، پستان یا لب به لب ، همه چیز بسیار حک شده است … [The Asian look] جوانی و جوان است ، تا جایی که ممکن است از بین برود. “

ظاهراً روشی که هم از آرمان های زیبایی در آسیای شرقی و هم غربی پل می شود ، عمل بینی است. ادوارد اس. کواک ، جراح پلاستیک صورت دارای مجوز از تخته ، مستقر در نیویورک ، متخصص جراحی زیبایی بینی برای بیماران آسیایی است که در آن وی می گوید: “درمان هایی برای رفع نوک و پل نامشخص انجام می شود.” در واقع ، این باعث ایجاد یک پل بالاتر و شکل بینی به مراتب بیشتر از مرکز اروپا می شود. با این حال ، کواک می گوید در طول 15 سال عملی خود ، جهانی شدن زیبایی را با “ترکیبی از معیارهای زیبایی بیشتر بین چهره شرقی و غربی” مشاهده کرده است.

“من اغلب بیماران را با عکسهایی از اهداف ایده آل خود وارد می كنم. در گذشته ، مدلها [in the photos] کواک می گوید: “من بیشتر به زیبایی سنتی غربی متمایل شده ام.” “اکنون من علاقه بیشتری نسبت به جراحی زیبایی شرقی حتی در میان بیماران غیر آسیایی خود مشاهده می کنم.”

رسانه های اجتماعی و انتظارات غیرواقعی

جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره مستقر در اورنج کانتی گورتی هو تقوا بخشی از کلینیک خود را افتتاح کرد زیرا احساس کرد که جراحی پلاستیک نمی تواند “ایده آل های زیبایی” خود را به عنوان یک زن آسیایی نشان دهد. وی گفت ، آموزش كلاسیك پزشكی “اساساً مبتنی بر آناتومی قفقازی است كه در بسیاری از موارد برای درمان چهره های آسیایی قابل استفاده نیست.” چند سال پیش ، او متوجه هجوم بیماران آسیایی تحت تأثیر افراد مشهور شد که خواهان “ویژگی های اغراق آمیز” مانند چین و چروک های بزرگ پلک ، پل های بینی بالا و پیشانی های پرتر هستند (که از طریق انتقال چربی حاصل می شود). تقوا به خصوص از برخی از انتظارات بیماران خود ناراحت کننده است: چشم های بزرگ ، دماغ دکمه ها و دهان کاملاً پر که توسط پست های رسانه های اجتماعی فتوشاپ شده از طریق برنامه های شخص ثالث فیلتر شده است.

“[Beauty camera] “تقوا می گوید: برنامه هایی مانند Meitu برخی از آرمان های زیبایی را غیرقابل دستیابی و گاهی اوقات کاملاً عجیب جلوه داده اند.” آنچه بیشتر من را مضطرب می کند بیمارانی هستند که از خود تصویر ضعیف دارند اما انتظارات غیرواقعی نیز دارند. “

جراحی پلاستیک بورلی هیلز نیز درخواست های مشابهی را تجربه می کند. کریستین خاطرنشان می کند: “چیزی که بسیار زیاد به چشم می خورد ، انیمه است: چشم های بزرگ و کارتونی و صورت تراشیده و پوست شفاف.” گابریل اضافه می کند ، در حالی که رسانه های اجتماعی به جای جراحی های عمده تمایل به “اصلاح” را افزایش داده اند ، “با تلفن خود ورق بزنید ، فیلترهای زیادی وجود دارد که بسیار غیر منطقی هستند.”

گابریل با هر یک از بیماران خود منطق تقویت زیبایی را باز می کند. کریستین می گوید که او اغلب او را به یاد یک “درمانگر” می اندازد تا بفهمد آیا بیمارانش به دنبال سازگاری واقعی برای سلامت روحی و جسمی خود هستند یا به سادگی از روندی پیروی می کنند. در مورد نگاه “روباه چشم” ، گابریل تلاش می کند مشاوران را منصرف کند ، زیرا می ترسد این روند دوام نیاورد. او می گوید: “اگر به نظر می رسید كه كاری به عنوان یك تقویت كننده باقی بماند ، من آن را برای آن بیمار انجام می دهم.”

Fetishization از چهره اوراسیا

هر پزشکی که با او صحبت کردیم خاطرنشان می کند که شیوع غالب در بین بیماران آنها – آسیایی یا غیر آن – سن است. از آنجا که رویه ها کمتر تهاجمی شده اند و رسانه های اجتماعی ننگ خود را کاهش داده اند ، نسل جوان هم به دنبال به تأخیر انداختن پیری است و هم ، گابریل بیان می کند ، “بهتر” ویژگی های خود را “اصلاح” می کند. به طور خاص ، یک وسواس تازه پیدا شده با خط فک وارد شده است – و این کجا بیشتر از TikTok مشهود است. کواک می گوید که همراه با افزایش علاقه به گواشا و درمان هایی مانند Kybella (که باعث می شود ظاهر چانه دو برابر شود) ، در میان مشتریان خود ، در بیماران 20 تا 30 ساله آمریکایی های آسیایی که در پی کاهش ژولینگ صورت و از بین بردن آنها هستند ، اوج گرفت. چربی باکال در زیر استخوان گونه برای شکل دادن به صورت به شکل قلب (برای مراجعه به صورت قلبی شکل ، نگاه کنید به بلا حدید).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>