سفر یک تامین کننده به راه حل کامل پایدار

نکات مثبت و منفی پیرامون همه مواد زیست محیطی وجود دارد. اما چگونه یک تامین کننده بسته بندی می تواند بهترین کار را انجام دهد؟ Maurizio Pagani از گروه بسته بندی InduPlast از طریق فرآیند تجارت لوازم آرایشی صحبت می کند

در حالی که ممکن است یک بار پلاستیک در رسانه ها سو استفاده شده باشد ، مارک های تجاری در تمام بخش های صنعت متوجه می شوند که استفاده مسئولانه از انواع مناسب پلاستیک می تواند هم از نظر تأثیرات زیست محیطی و هم از نظر جذابیت مصرف کننده نتیجه بدهد.

اما چه نوع پلاستیک های اکولوژیکی در بازار وجود دارد و بهترین آنها برای استفاده به عنوان بسته بندی لوازم آرایشی چیست؟ تجارت لوازم آرایشی و بهداشتی برای کسب اطلاعات بیشتر به یک شرکت در حال کار با چنین موادی رفت – گروه بسته بندی InduPlast ایتالیا

یکی از گزینه های ارائه شده توسط گروه بسته بندی InduPlast ، بیو پلاستیک پایه نیشکر است.

مائوریتزیو پاگانی ، مدیر تحقیق و توسعه و حساب حساب گروه ، گفت: “ما از پلاستیک منحصر به فرد نیشکر استفاده می کنیم.” تجارت لوازم آرایشی. “چندین درجه مختلف پلاستیک وجود دارد که کاملاً یا تا حدی از پروتئین نیشکر ساخته می شود. ما عمدتا از پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) استفاده می کنیم که با آن بطری ، شیشه و ظروف را با استفاده از فناوری قالب گیری بادی برای صنایع آرایشی تولید می کنیم. “

پاگانی اضافه می کند که این ماده توسط مشتریان بسته بندی InduPlast که از آن استفاده می کنند ، “به خوبی استقبال می شود.

مواد HDPE سبز توسط گروه بسته بندی InduPlast از براسکم در برزیل ، کشور با بیشترین تولید نیشکر در جهان تهیه می شود.

پاگانی توضیح می دهد: “براسكم بازیگر مهمی در صنعت پتروشیمی است ، بنابراین از سوخت های فسیلی پلاستیك نیز می سازد.”

“ما بر اساس اسنادی که براسکم با ما به اشتراک گذاشته است ، مواد را از نظر احترام به طبیعت و مردم ایمن می دانیم ، جایی که آنها اظهار می کنند که آنها از قلمرو جنگل تازه بریده شده استفاده نمی کنند ، بلکه فقط از زمین هایی استفاده می شود که قبلاً برای کشاورزی برای کاملاً مدتی آنها ادعا می کنند که از نیروی کار کم مزد یا برده استفاده نمی کنند و این نیز توسط مجوز شخص ثالث پشتیبانی می شود. ” این مسئله برای ارزشهای اخلاقی شرکت ما بسیار مهم است.

متأسفانه ، به دلیل همه گیری Covid 19 ، تهیه منبع در چند وقت اخیر غیر معمول بوده است.

یک سوال متداول در مورد پلاستیک های بی بی نیشکر این است که چگونه اطمینان حاصل کنیم که مواد از مواد شیرین و نه از سوخت های فسیلی استاندارد گرفته شده اند ، بنابراین می توان از منشا origin آن اطمینان داشت و هزینه بالاتری را نیز برای آنها توجیه کرد. پاسخ در محتوای کربن -14 در پلاستیک نهفته است.

پاگانی خاطرنشان می کند که Braskem در این زمینه مفید بوده است ، و در چندین مورد از گروه بسته بندی InduPlast برای تهیه تجزیه و تحلیل بطری های آن با استفاده از کربن 14 پشتیبانی می کند تا گواهی کند که آنها در واقع با مواد مناسب ساخته شده اند.

مواد PE سبز با چگالی بالا بیشترین کاربرد را در تولید دارند ، InduPlast Packaging Group همچنین 100٪ مواد نیشکر را با چگالی کم در انبار نگه می دارد “زیرا در صورت نیاز می توان آنها را با هم مخلوط کرده و بطری های نرم تری تولید کرد.”

این شرکت درجه های دیگری را آزمایش کرده و از فن آوری قالب گیری تزریقی برای Jars و Closures استفاده کرده است ، اما درصد انقباض کمی متفاوت در فرآیند تولید با توجه به پلاستیک استاندارد به این معنی است که نیاز به برخی از اصلاحات ابزار وجود دارد. بنابراین ، در حال حاضر منبع تغذیه بیشتر در قالب گیری اکستروژن برای بطری ها استفاده می شود.

پاگانی می گوید تجارت لوازم آرایشی این شرکت مواد دیگری را از تأمین کنندگان مختلف مورد بررسی قرار داده است ، برخی از آنها دارای محتوای متغیر تا 30٪ از مواد تشکیل دهنده نیشکر یا نشاسته هستند ، اما مشاهده کرد که “این موارد به اندازه کافی برای مشتریان ما جذاب نیستند ، زیرا ادعا فقط محتوای جزئی از منابع تجدید پذیر به اندازه کافی درک نمی شود “.

این آزمایش در زمینه آزمایش بیوپلاستیک Mater-Bi از Novamont و همچنین مواردی که توسط Roquette ، Cereplast یا Rotuba ارائه می شود موفقیت هایی کسب کرده است ، البته در این راه بدون هیچ مشکلی نبوده است.

گروه بسته بندی InduPlast مشتاق بودند این مواد جدید را که گام مهمی به جلو در مسئله پایداری است ، آزمایش کنند. در تلاش برای داشتن آینده ای پاک تر از پلاستیک ها ، آنها ممکن است در چندین محصول کاربردهای جالبی پیدا کنند.

متأسفانه ، این آزمایشات یک مشکل عمده را در آن پلاستیک های زیست پایه ، که همچنین تجزیه بیولوژیکی یا حتی قابل کمپوست دارند ، نشان داد. اینها به دلیل “خاصیت مانع محدود” و تمایل به تعامل با تمام عناصر در تماس با پلاستیک و حتی با محصولی که قرار است حاوی آن باشند و از آن محافظت کنند ، کیفیت ضعیف آنها را در محافظت از ترکیبات آرایشی نشان داد.

بنابراین آنها همیشه گزینه ایده آل نیستند. این گروه البته می تواند به مارک ها کمک کند تا بهترین گزینه ها و فرصت ها را برای دامنه محصولاتشان درک کنند.

گروه بسته بندی InduPlast برای تهیه پشتیبانی و تماس ایمن با مواد تشکیل دهنده و قسمت خارجی ساخته شده از پلاستیک حاوی نشاسته ، تولید بسته بندی هم اکسترود شده را با HDPE معمولی در لایه داخلی در نظر گرفت. با این حال ، مانند اکثر محصولات چند ماده ای ، پاگانی خاطرنشان می کند که یک مسئله وجود دارد: “تجدید خرد کردن و دفع نهایی ، زیرا مخلوط بوده و استفاده مجدد از آنها دشوار است.”

مواد بازیافت شده

پاگانی پیشنهاد می کند که یک گزینه بسیار مناسب استفاده از پلاستیک های بازیافتی پس از مصرف کننده ، به ویژه هنگامی که صحبت از پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی (R-PET) می شود.

وی گفت ، R-PET به طور گسترده توسط گروه بسته بندی InduPlast مورد استفاده قرار می گیرد “زیرا تاكنون تنها پلاستیك بازیافتی كه دارای درجه غذایی است تضمین می شود و زنجیره بازیافت ایمنی نیز وجود دارد كه می تواند تضمین كننده کیفیت و در دسترس بودن باشد”.

وی می افزاید كه این شركت آن را كاملاً آزمایش كرده و در واقع از مقدار كافی HDPE بازیافتی نیز استفاده می كند ، اما تأكید می كند كه “محدودیت هایی دارد ، زیرا فقط برخی R-HDPE دارای درجه غذایی است”.

که گفت ، او می گوید تجارت لوازم آرایشی که گروه بسته بندی InduPlast “یک بازیافت خوب پیدا کرده است [HDPE] ماده ای ، که می تواند نامه عدم اعتراض FDA را ادعا کند. این درجه غذایی نیست ، اما آنها می توانند گواهی کنند که از استاندارد بسیار با کیفیتی برخوردار است “.

او می گوید تعدادی از مشتریان از استفاده از این موضوع خوشحال هستند ، همچنین خاطرنشان كرد كه در ده سال گذشته تقاضا برای مواد بازیافتی به طرز چشمگیری افزایش یافته است و از جنبه “نه چندان كامل” كه می تواند ناشی از استفاده از پلاستیك های بازیافتی باشد ، چشم پوشی می كند. این در واقع تبدیل به یک دارایی شده است ، نه نقص هم برای فروش و هم برای اهداف بازاریابی.

“اهمیت استفاده مجدد از پلاستیک از اهمیت بهتری برخوردار است و من فکر می کنم متخصصان بازاریابی نیز می توانند اهمیت و ارزش بسته بندی بازیافت شده را ببینند.”

بنابراین ، در حالی که یافتن راه حل کامل اکو پلاستیک هنوز هم در حال انجام است ، اما سفری است که به نظر می رسد تامین کنندگان بسته بندی و تهیه کنندگان مواد اولیه از مشتری های خود به اشتراک بگذارند.

شرکت های برجسته

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>