سرمایه دار بزرگ خرده فروشی پشت سلفریجز و پریمارک ، W. Galen Weston ، در 80 سالگی درگذشت

تیتان بریتانیایی-کانادایی و پدرسالار خانواده میلیاردر وستون حمایت از مشاغل پوشاک و مارک های غذایی لوکس در دو طرف اقیانوس اطلس

تاجر انگلیس-کانادایی و سرمایه دار بزرگ خرده فروشی پشت سلفریجز و پریمارک ، دبلیو گالن وستون ، پس از یک دوره طولانی بیماری “در خانه با آرامش” درگذشت.

در ادای احترام از دخترش ، آلانا وستون ، که در سال 2019 از سمت وستون به عنوان رئیس سلفریجز مسئولیت پذیرفت ، وی گفت پدرش “در خانه با آرامش از دنیا رفت” و او را “یک چشم انداز واقعی” توصیف کرد.

وی افزود: “او بیشتر خوشحال بود که با مادرم در کف مغازه قدم می زد و با اعضای تیم و مشتریان ما صحبت می کرد.”

پدر سالار یکی از ثروتمندترین خانواده های کانادا ، طبق ارزش تخمینی 10.5 میلیارد پوند ساندی تایمز ریچ لیست ، وستون سومین نسل از خانواده وی بود که جورج وستون محدود ، یک تجارت مواد غذایی را در 1882 تاسیس کرد.

وستون با پیشگامی در تجارت که توسط پدربزرگش تاسیس شد ، در جعل گسترش گسترده شرکت در خرده فروشی و املاک نقش مهمی داشت.

مشاغل خانوادگی که اکنون توسط پسر واستون جالینس اداره می شود ، صاحب اکثریت سرمایه گذاری های ویتینگتون مستقر در انگلیس است که مشاغل از جمله Selfridges Group و Fortnum & Mason را کنترل می کند.

وستون به عنوان مالک گروه Selfridges Group ، بر فعالیت های امپراتوری خرده فروشی نظارت داشت که متشکل از فروشگاه های معروف فروشگاه های بزرگ آن در انگلیس ، براون توماس در ایرلند و دی بیژنکورف هلند بود.

سرمایه گذاری های ویتینگتون همچنین دارای اکثریت سهام در Associated British Foods ، مالک گروه لباس تخفیف Primark است.

اعضای خانواده وستون همچنان در تجارت خرده فروشی متعلق به این گروه نقش اصلی را دارند.

خواهرزاده وستون ، کیت هابهاوس ، رئیس Fortnum & Mason است ، در حالی که برادرزاده او جورج وستون مدیر اجرایی Associated British Foods است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>