رتینول: چه کاری انجام می شود و چگونه می توان از آن در روال مراقبت از پوست استفاده کرد

به گفته چانگ ، رتینول ، به طور دقیق ، فرمول الکلی ویتامین A است ، نیازی به ذکر نسخه ای که در محصولات مراقبت از پوست بیشتر استفاده می شود نیست. او می گوید: “نشان داده شده است که رتینول باعث بهبود تن و بافت ، رنگدانه ، خشکی و خطوط ریز می شود.” اما یک صید وجود دارد. “تحریک پذیری آن کمتر از ترتینوئین است ، اما همچنین 20 برابر کمتر است زیرا لازم است به اسید رتینوئید تبدیل شود.”

این بدان معنا نیست که رتینول موثر نیست ، با این حال. رابینسون می گوید: “رتینول می تواند در سطوح پایین 01/0 درصد تا حداکثر میزان توصیه شده 1 درصد پوست مفید باشد.” جذابیت – یک خبر عالی برای تازه واردانی که ممکن است بخواهند از سطح پایین تری شروع کنند و با قدرت رتینول پیشرفت کنند.

رتینیل پالمیتات ، استر رتینول همراه با اسید پالمیتیک ، همچنین اغلب در مراقبت از پوست یافت می شود. استرهای رتینول ، به طور کلی ، مولکول های پیش ساز رتینول هستند ، به این معنی که آنها ابتدا باید به رتینول و سپس به اسید رتینوئیک تجزیه شوند. چانگ می گوید: “بنابراین ، آنها قدرت کمتری نسبت به رتینول دارند.”

و در آخر ، رتینالدئید یا آلدئید شبکیه وجود دارد. چانگ می گوید که بسیار پایدار است ، اما همچنین کمترین قدرت رتینوئید در این دسته است.

رتینول چه کاری می تواند انجام دهد؟

احتمالاً شنیده اید که تقریباً همه می توانند از استفاده از رتینول بهره مند شوند و این اغراق نیست. “[Retinoids] فرهنگ می گوید: “این مواد کراتولیتیک هستند ، به این معنی که سلولهای پوستی را افزایش می دهند و باعث تحریک سنتز کلاژن می شوند.”

بنابراین این برای نگرانی ها و اهداف مراقبت از پوست شما به چه معناست؟ اگر می خواهید علائم رایج پیری را کاهش دهید ، توسط متخصصان بسیار توصیه می شود. رابینسون می گوید: “این می تواند به کاهش چین و چروک و همچنین پوست صاف ، صاف و سفت کمک کند.” جذابیت.

اگرچه صاف کردن خطوط و افزایش قابلیت ارتجاعی ممکن است اولین مزایایی باشد که هنگام فکر کردن با رتینول به ذهن شما خطور می کند ، اما مکانیسم آن می تواند به شکستن و آنچه که از خود به جای می گذارند نیز کمک کند. فرهنگ توضیح می دهد: “از نظر آكنه ، افزایش گردش سلول به از بین بردن منافذ پوست كمك می كند.” “این همچنین به کاهش ظاهر لکه های قهوه ای یا قرمز پس از آکنه – هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب – و همچنین کمک به سنتز کلاژن در ایجاد جای زخم کمک می کند.”

فرهنگ می گوید از رتینوئیدهای قوی و با استحکام نسخه ای معمولاً برای آکنه استفاده می شود ، در حالی که فرمول های بدون نسخه برای علائم پیری هستند. او می گوید: “خوشبختانه ، بسیاری از محصولات رتینوئید بدون نسخه با گذشت زمان آزاد شدن رتینول ، فرمولاسیون خود را بهبود بخشیده اند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>