رایج ترین عوامل ایجاد کننده میگرن | بدن و ذهن

با این حال ، برخی از غذاهای خاص در واقع می توان مقصر باشید: به عنوان مثال ، جوشی می گوید غذاهایی با نیترات (هر چیزی که درمان شود ، مانند گوشت ناهار یا بیکن) و غذاها یا نوشیدنی با آسپارتام (یک شیرین کننده مصنوعی در نوشابه های رژیمی). مونوسدیم گلوتامات (MSG) ، یک تقویت کننده عطر و طعم که گاهی اوقات در غذاهای فرآوری شده یافت می شود ، می تواند میگرن را نیز تحریک کند. جوشی می گوید گلوتامات به عنوان یک آمینو اسید تحریک کننده در مغز عمل می کند.

الکل یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده میگرن است و طبق گفته Brandes ، این مهمترین عامل در گروه مواد غذایی و نوشیدنی است – اگرچه کارشناسان کاملاً مطمئن نیستند که چرا. برخی از افراد محرک های خاص الکل دارند ، در حالی که دیگران نمی توانند از عهده مصرف هر نوع الکل برآیند. براندز می گوید: “شراب قرمز به طور كلیسیر به عنوان یك عامل میگرن در نظر گرفته می شود ، بعضی از بیماران در صورت مشخص نبودن شراب سفید یا الكل نمی توانند بنوشند.

سبک زندگی میگرن را تحریک می کند

فقط آنچه می خورید و می نوشید نمی تواند باعث میگرن شود. گادلی می گوید که چقدر افراد الگوی غذایی خود را حفظ می کنند و مایعات را دوباره پر می کنند می توانند بر میزان میگرن تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، می توانید غذاها و نوشیدنی های محرک میگرن را از بین ببرید ، اما اگر از وعده های غذایی صرف نظر کنید یا دچار کمبود آب بدن شوید ، می توانید به میگرن مبتلا شوید.

حتی اگر در طول روز آب می نوشید ، به خاطر داشته باشید که بیش از حد کافئین – که ادرار آور است و باعث می شود مدام ادرار کنید – می تواند باعث کمبود آب بدن شود ، که به گفته برندس میگرن می تواند باشد. وی می گوید: “اگر کسی صبح بیدار شود و چهار فنجان قهوه بنوشد ، سپس به محل کار خود برود ، تا بعد از ظهر چیزی نمی خورد و نمی نوشد ، ممکن است کم آبی بدن نقش مهمی در ایجاد آن میگرن داشته باشد.”

گادلی می گوید استرس یکی دیگر از علل شناخته شده میگرن است. که می تواند استرس روانی ، یا استرس جسمی ، مانند وضعیت بد بدن یا ضربه به سر باشد. به گفته توماس پیتس ، متخصص مغز و اعصاب با Hudson Medical + Wellness در شهر نیویورک ، کمبود خواب – شکل دیگری از استرس – همچنین می تواند میگرن های فردی را تحریک کند. برندس می گوید افرادی که برنامه نامنظم خواب دارند ، مانند والدین جوان یا کسانی که شیفت شب کار می کنند ، ممکن است در طی چند ماه میگرن بیشتری دریافت کنند.

به چند دلیل ، زمان زیاد نمایشگر نیز می تواند عاملی در میگرن افراد باشد. پیتس می گوید گردن درد یک عامل شناخته شده است ، بنابراین نشستن برای مدت طولانی با وضعیت بد بدن می تواند به میگرن کمک کند و فراموش نکنید – در حالی که به صفحه ها خیره شده اید ، احتمالاً برخی از این عوامل حسی را مصرف خواهید کرد .

سایر عوامل محرک میگرن

براندز می گوید تغییر در فشار فشار سنجی – چه افزایش و چه کاهش – نیز می تواند باعث میگرن شود. او می گوید: “برخی از مردم می گویند:” من می توانم کانال هوا باشم ، زیرا با تغییر فشار سنج احساس می کنم در سرم تغییر می کند. ” انواع دیگر عوامل محیطی ، مانند رطوبت یا ارتفاع زیاد ، همچنین باعث حملات میگرن در برخی از افراد شناخته شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>