راهنمای کامل لایه بندی مراقبت از پوست | علم زیبایی پادکست | جذابیت

اما چون این زندگی است ، البته استثناهایی نیز در این قاعده وجود دارد. جین به بیمارانی که بیماری های پوستی را با داروی تجویز شده درمان می کنند ، آن را درست بعد از پاک کننده ، تونر و جوهر – بدون توجه به قوام آن ، بگذارید. او می گوید ، دلیل این امر آنست که شما می خواهید مواد موثری که در حال درمان بیماری پوستی هستند بیشترین شانس را برای رفتن به عمق داشته باشند.

مرحله نهایی روال مراقبت از پوست شما

در اینجا یک مورد خاص دیگر وجود دارد: روغن صورت ، در صورت استفاده از آن ، باید همیشه ماندگار باشد. دلیل آن این است که روغن مخفی است – یعنی مانعی ایجاد می کند. جین می گوید: “روغن می تواند از طریق مرطوب کننده ، سرم و لوسیون عبور کند.” “اما اینطور نیست [work] برعکس اگر روغن بزنید ، هیچ چیز از پس آن برنمی آید. بنابراین می خواهید آخرین بار آن را اعمال کنید. “

و هنوز! یک استثنا وجود دارد که استثنا. در حالی که روغن باید آخرین مرحله در برنامه شبانه شما باشد ، اما وقتی صحبت از رژیم صبح می شود ، ضد آفتاب – چه فرمول انتخابی شما شیمیایی باشد یا فیزیکی – همیشه باید همیشه آخرین باشد. “دیگر [products]… مأموریت دارید که به پوست برسید و جذب شوید و کارآمد باشید. جین می گوید: “اما کرم ضد آفتاب یک محافظ است.” شما آن را از بالا می خواهید زیرا مانع نفوذ اشعه به پوست می شود. “و به طور جدی ، هیچ استثنایی. (منظور ما این بار است).

ترکیبات مواد تشکیل دهنده برای جلوگیری از

اگر از چندین ماده فعال در زندگی روزمره خود استفاده می کنید ، همیشه (همیشه!) باید با یک متخصص پوست مشورت کنید تا مطمئن شوید که می توان آنها را با خیال راحت جفت کرد. گفته شد ، جین می گوید که او اغلب در مورد این ترکیب ها س questionsال می کند:

رتینول و ویتامین C

در حالی که می توانید از این مواد به طور همزمان استفاده کنید ، جین پیشنهاد می کند حداقل 30 دقیقه قبل از استفاده از رتینول روی ویتامین C منتظر بمانید ، زیرا این دو ماده در سطوح مختلف pH (میزان اسیدیته) بهترین عملکرد را دارند ، بنابراین استفاده از آنها با هم به معنای ممکن است همچنین کار نمی کند اما جین به جای اینکه انگشت های شست خود را به مدت نیم ساعت بچرخانید ، استفاده از ویتامین C صبح (از آنجا که آنتی اکسیدانی است که به محافظت از پوست در برابر عوامل استرس زای محیط کمک می کند) و شب از رتینول پیشنهاد می کند.

ویتامین C و اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHA)

جین هشدار می دهد که این جفت شدن می تواند باعث تحریک شود. بنابراین استفاده از ویتامین C در صبح و AHAs در شب را در نظر بگیرید.

ویتامین C و بنزوئیل پراکسید

آنها را دشمنان قسم خورده یا عاشقان ستاره دار بنامید – به هر ترتیب ، این دو به راحتی نمی توانند با هم باشند. بنزوئیل پراکسید ، ماده ای که معمولاً برای درمان آکنه استفاده می شود ، باعث تخریب یا اکسید شدن ویتامین C می شود و آن را بی فایده می کند. وامپ ، رحم

بنزوئیل پراکسید و رتینول

انتقام گیر آکنه دوباره حمله می کند. جین می گوید این ماده را با رتینول جفت نکنید ، زیرا این دو “یکدیگر را لغو می کنند”.

چه مدت بین استفاده از محصولات مراقبت از پوست صبر کنید

اکنون که سفارش برنامه را پایین آورده اید ، ممکن است وسوسه انگیز باشد که سریعاً پشت سر هم کالای دیگری را بزنید. اما شما هیچ لطفی نخواهید کرد: جین می گوید یک قانون اساسی این است که 30 ثانیه تا یک دقیقه بین لایه ها صبر کنید تا حداکثر جذب را داشته باشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>