راهنمای مراقبت از پوست ، مو و ناخن هنگام مصرف استروژن

این همه ماجرا نیست: برایان گینزبرگ ، متخصص پوست دارای مجوز از هیئت مدیره مستقر در شهر نیویورک ، متخصص در زمینه مسائل بیماران ترانس می گوید: “این به آکنه کمک می کند و کلاژن را افزایش می دهد.”

بنابراین ، چه زمانی چهره های زنان ترانس از این تأثیرات مثبت لذت می برد؟ به گفته گینزبرگ ، اثرات می توانند به سرعت یک ماه پس از شروع HRT ظاهر شوند.

… و خبر نه چندان خوب

با وجود مزایای استروژن ، همه واکنش های بالقوه مثبت نیستند. (به عنوان مثال شکوفه ، سرانجام با عارضه جانبی پیش بینی نشده ای نیز روبرو شد: وی می گوید این باعث شده است “صورت او به نوعی خاکستری به نظر برسد.)”

خشکی و کم آبی

اول ، افزایش خشکی توسط هورمون ایجاد می شود. و گینزبرگ می گوید ، به خصوص برای کسانی که قبلاً مستعد خشکی پوست هستند ، این هورمون “می تواند آنها را در جهت بدی هدایت کند ، [and cause] یک احساس خشکی غالب. “وی در مورد اینکه آیا استروژن به طور بالقوه اثرات متفاوتی بر تن پوست دارد ،” داده های مختلفی وجود دارد ، “او اضافه می کند.” برخی از داده ها می گویند که رنگ های تیره پوست بیشتر مستعد پوست چرب هستند. ممکن است تصور کنید آنها با داشتن پایه پایه روغن ، تحمل بیشتری نسبت به استروژن ها دارند. “

ملاسما

یکی دیگر از عوارض جانبی احتمالی HRT ، ملاسما است که توسط یونگ به عنوان “یک بیماری شایع پوستی با تیرگی لک گونه ، چانه و پیشانی” تعریف می شود. یونگ می گوید ، تقریباً نیمی از زنان سیسگرایی که باردار هستند یا از داروهای ضد بارداری استفاده می کنند ممکن است دچار ملاسما شوند. وی می افزاید که “ملاسما تحت تأثیر ژنتیک و قرار گرفتن در معرض آفتاب است [and] بیشتر در بیماران رنگین پوست ، از جمله بیماران آسیای شرقی یا جنوبی ، اسپانیایی تبار و آفریقایی تبار آمریکا رخ می دهد. “

با این حال ، با توجه به کمبود تحقیقات ، مشخص نیست که آیا زنان ترانس مبتلا به HRT این شرایط را با نرخ های مشابه تجربه می کنند.

گینزبرگ می گوید ، سایر مواردی که ممکن است هنگام استروژن با آنها روبرو شود شامل ایجاد ناخن های شکننده است که ممکن است “چندین ماه” را تجربه کنید.

اگر شما پوستتان چه اتفاقی می افتد متوقف کردن مصرف استروژن؟

مثل من ، شکوفه بعد از تخلیه هورمون ها نگرانی های ناامیدکننده ای در مورد رنگ پوست تجربه کرد چهره او ، به یاد می آورد ، از احساس “خوب و درخشان” ، حسن نیت ارائه می دهد از هورمون تجویز شده به او در سال 2018 ، به احساس “ضخیم و سخت” زمانی که او بیمه شد و متعاقبا استروژن را در سال 2019 متوقف کرد. “پوست من فقط قرمز و او می گوید: “خشک بود. وحشتناک بود. من همه این ماسک ها را امتحان کردم ، اما احساس نمی کردم مثل خودم باشم.”

گینزبرگ می گوید از هیچ تحقیق فعلی در مورد تجربیات افرادی مثل من و ورا بی اطلاع است. یعنی چه اتفاقی می افتد که زنان ترانس از HRT استراحت کنند.

با مجوز از VICE مجموعه طیف جنسیتی

به هر یک از خود (رژیم مراقبت از پوست)

برنامه روزمره پوست شما می تواند فرصتی عالی برای ابتلا به هر نوع نگرانی در مورد چهره باشد که برای ملاسما مهم است. یونگ می گوید در اسرع وقت مشاوره با متخصص پوست دارای مجوز مهم است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>