در اینجا تفاوت عمده بین جراحی برتر و ماستکتومی وجود دارد

این قطعه بخشی از است در حمل و نقل، مجموعه ما در حال جستجو در زمینه های انتقال است – و اینکه چگونه افراد ترانس و غیرباینری آن را برای خود تعریف می کنند.

چسب من هرگز به اندازه کافی برای من محکم نبود. من سعی کردم هر روز صبح آن را بپوشم ، مانند یک مار که می خواهد دوباره در یک پوست ریخته شود. این پنبه الاستیک درجه یک و بسیار ضخیم بود که سینه های من را به صورت ریزه های گوشتی در برابر دنده من خرد می کرد ، اما این مشکل را برطرف نمی کرد. خودم را از رو در آینه چک کردم و سر و صدا کردم. هر کاری کردم ، سینه هایم هنوز آنجا بود. وقتی لباس عرق کرده را چند ساعت بعد پوست کردم ، آنها منتظر من بودند – و من تحمل آنها را نداشتم. من از بی نظمی جنسیتی آگاه بودم ، اما تحریک مستمر و آزار دهنده سینه هایم غیر قابل تحمل بود.

در اواخر شب ، من تصاویر زنانی را که تحت عمل جراحی مضاعف دوتایی قرار گرفته اند ، سینه های زخم شده آنها با خال کوبی ، گل و کلمات قدرتمند شانه می زنم. احساس گناه می کردم که خواسته هایشان را – یا بهتر بگویم ، آنچه را که نداشتند – می خواستم. زندگی بدون چسب به نظر می رسید که به یک رویا تبدیل می شود. اما از آنجا که من بیمار سرطانی نبودم ، ماستکتومی در آینده من نبود. با این حال ، جراحی بالا یک گزینه بود: تغییر شکل چشمگیری در قفسه سینه که به من کمک می کند زیبایی زیبایی بیشتری با بیان یا هویت جنسیتی مطابقت داشته باشم.

در نمودار Venn از روشهای تغییر شکل قفسه سینه ، همپوشانی بین دو عمل جراحی قابل توجه است. برای من ، بالاخره عمل جراحی به معنای زندگی در جسمی بود که احساس خوبی داشت. بدون چسب لازم است.

عکاس: سیر لئو لامار

ماستکتومی در مقابل جراحی برتر: تفاوت چیست؟

اگر یک بیمار تراجنسی یا غیر دودویی هستید که دیسفوریای جنسیتی شما با وجود بافت پستان یا قفسه سینه تشدید می شود ، ممکن است در مورد حرکت بعدی خود فکر کنید. ماستکتومی بیشتر از جراحی برتر شناخته شده است ، و آنها را به یک مسیر وسوسه انگیز برای خلاص شدن از شر پستان تبدیل می کند. اما این لزوما روشی نیست که به شما کمک کند به ظاهری که می خواهید برسید.

ماستکتومی کامل

به گفته تینا جنق ، یک جراح پلاستیک دارای مجوز تخته در کلینیک زیبایی و ترمیمی اورگان ، با انجام ماستکتومی کامل ، تمام بافت پستان از لاتیسیموس تا شکم زیر بازوی زیر بغل و تا لخته خارج می شود. تکنیک این جراحی خاص باعث ایجاد نازک ترهای پوستی و ایجاد یک برآمدگی در قسمت قفسه سینه جانبی می شود و می تواند به معنای برداشتن کامل آرئول باشد که برخی افراد با خال کوبی جایگزین آن می شوند.

جراحی برتر

برای کسانی که دیس پوریای جنسیتی دارند و قصد جراحی را دارند ، جراحی بالا اغلب مطابق با اهداف زیبایی آنها است ، زیرا این روش از مقعر پهلو جلوگیری می کند و مقداری از بافت را که سایه یا چین کمی در آن منطقه را پر می کند ، ترک می کند. Jenq می گوید ، برخلاف ماستکتومی ، نوک پستان و آرئول و ساختارهای عصبی آنها اغلب با این روش حفظ می شوند ، هرچند که این به عهده بیمار است.

جایی که این دو با هم همپوشانی دارند

ماستکتومی می تواند بخشی از جراحی های برتر باشد ، اما همه جراحی های بالا یک جراحی کامل نیستند. معمولاً برای درمان یا پیشگیری از سرطان استفاده می شود ، ماستکتومی به برداشتن بافت پستان اشاره دارد. در این نوع جراحی سه چیز حاصل می شود: تغییر شکل و اندازه پاکت پوست قفسه سینه ، تغییر محل نوک سینه یا آرئول و از بین بردن بافت پستان.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>