درماتیت پریورال علت خشکی غیرمنتظره پوست من بود

وقتی به مارس گذشته فکر می کنم ، زمانی که محدودیت های امن تر در خانه برای اولین بار در لس آنجلس اعمال شد ، بسیار وحشی است من فکر می کردم فقط برای چند هفته در خانه خواهیم بود و که مو و پوست من شکوفا شود. دو ماه بعد ، در هر دو جبهه اشتباه کردم. البته ، موارد بسیار مهم دیگری که باید در طول بیماری همه گیر COVID-19 نگران باشید بیش از وضعیت پوست من است ، اما در آن زمان ، من فکر کردم که کنار گذاشتن آرایش و اجازه دادن به پوست برای استراحت از درمان ، یک شکست خوب خواهد بود – در حداقل برای صورت من من در نظر نگرفتم که چگونه استرس می تواند بر روی پوست ویران کند و این اوقات طبیعی نیست.

در مورد من ، این به معنای شعله ور شدن بود درماتیت اطراف دهان (PD) ، بثورات قرمز پوسته پوسته ، در سمت راست دهان من. این چیزی است که من حتی هرگز در مورد آن نشنیده بودم و به طور حتم پوست خشکی نیست که تصور کنم وجود دارد. اما PD دقیقاً چیست؟ خوب ، به نوعی شبیه روزاسه است. جوشوا زایچنر ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره در شهر نیویورک به من می گوید: “درماتیت پریورال وضعیتی است که در آن بیماران برآمدگی های قرمز ، ناصاف یا گاهی چرکی در اطراف دهان ، بینی و چانه ایجاد می کنند.” “در بعضی موارد ، می تواند در امتداد قسمت خارجی پلک ها و گونه ها ایجاد شود.”

به نظر می رسد که بثورات صورت تا حدودی در اطراف دهان و زیر بینی شایع است. بعد از اینکه من در این مورد در Instagram Stories خود پست گذاشتم ، افراد زیادی به من پیام دادند که آنها نیز بیماری پوستی را تجربه کرده اند. متأسفانه برای من ، هر یک از آنها توصیه های کاملاً متفاوتی برای من داشتند. بعضی به من گفتند که با اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHA) لایه برداری کنم ، بعضی دیگر گفتند که فقط از ملایم ترین محصولات مراقبت از پوست استفاده کن. بسیاری گفتند که یک کرم موضعی آنتی بیوتیکی مثر است. برای چیزی خیلی رایج ، چرا این همه سردرگمی وجود دارد؟

چه عواملی باعث درماتیت اطراف دهان می شود؟

زایچنر توضیح می دهد: “علی رغم شایع بودن ، ما هنوز نمی فهمیم که چرا درماتیت اطراف دهان ایجاد می شود.” به گفته وی ، نظریه های بسیاری وجود دارد ، از جمله استفاده از کرم های کورتیزون موضعی ، خمیر دندانهای حاوی فلورین ، محصولات مراقبت از پوست سنگین ، استنشاق کننده های آسم و استرس – بله. وی می گوید: “به خصوص در دوران قرنطینه ، سطح استرس در بالاترین حد خود قرار دارد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>