درباره درد لگن در حین یا بعد از رابطه جنسی چه باید بدانید

همچنین عوارض ناشی از شرایط پوستی و عفونت های احتمالی مانند اختلال التهابی لگن و STI های مختلفی که باید در نظر گرفته شود نیز وجود دارد. “عفونت های مخمری ، واژینیت التهابی تسکیمواتور ؛ همه [of these] می تواند بافت ها را بسیار حساس ، تحریک کننده و دردناک کند. “او هشدار می دهد Tanouye. او توضیح می دهد که STI های درمان نشده می توانند باعث التهاب دردناک در واژن ، دهانه رحم و رحم شوند.

تانویی همچنین می گوید که به دلیل احتمالی ، عفونت ادراری و سایر بیماری های رحمی را کاهش ندهید. داروهای تجویز شده می توانند کمک کنند ، همانطور که اسباب بازی ها یا سایر وسایل کمک جنسی کاملا تمیز می شود در حالی که شرایط پاک می شود.

سایر شرایط پزشکی

سایر دلایل شایع و دردناک می توانند زندگی جنسی شما را مختل کنند. به عنوان مثال ، لینکلن اظهار داشت که مسائل جسمی مانند فیبروم و کیست می توانند واقعاً زندگی را تغییر دهند. علاوه بر این ، تانویه می گوید شرایطی مانند آندومتریوز و آدنومیوز و همچنین مشکلات مربوط به کف لگن نیز می تواند دلیل آن باشد ، از جمله اسپاسم های غیر ارادی واژنیسموس. لینکلن می گوید ممکن است اعضای دیگر آن منطقه از جمله مثانه و روده مقصر باشند: “یبوست بد یا سیستیت بینابینی: همه آن اعصاب به هم متصل شده اند بنابراین همه می توانند باعث درد شوند.” همه اینها برای گفتن است: اگر درد دارید ، با پزشک خود صحبت کنید. Ob-gyn ها داروهای درمانی زیادی در اختیار دارند ، در صورت لزوم تا زمان جراحی.

عدم دسترسی به تأیید و مراقبت با سواد

دانیل جونز ، بیمارستانی با مجوز هیئت مدیره که در تگزاس کار می کند ، می گوید جذابیت که به دلیل کمبود LGBTQIA + تأیید کننده مراقبت های بهداشتی ، بسیاری از افراد تراجنسیتی و غیربایناری اغلب از درمان درد خودداری می کنند و حتی در صورت انجام این کار ، آنها اغلب تشخیص های نادرست یا مراقبت های ناکافی را دریافت می کنند. به عنوان مثال ، اگرچه افرادی که برای جراحی پایین عمل انتخاب کرده اند ممکن است در معرض خطر آندومتریوز نباشند ، اما درد لگن ممکن است به دلیل مسائل دیگر باشد. “Neovaginas ، به طور کلی ، می تواند تا حدودی به علل منحصر به فرد درد لگن ، از جمله تنگی واژن – یا تنگی واژن – منجر شود که می تواند با مقاربت یا به طور کلی دردناک باشد.” بعلاوه ، طبق گفته جونز ، عفونتهای شایع واژینیت ممکن است برای کسانی که جراحی پایین کرده اند کمی بیشتر رخ دهد ، اگرچه جونز می گوید این مسائل مهم را می توان به راحتی توسط ارائه دهندگان خدمات فراگیر تشخیص داد.

جونز توضیح می دهد که بسیاری از مردان ترانس و افراد غیر دودویی که واژن دارند نیز از شکاف های سیستم پزشکی عبور می کنند. در حالی که هر فرد ترنس تصمیم به انجام درمان جایگزینی هورمون نمی گیرد ، نوسانات هورمون ها می تواند در درد لگن نقش داشته باشد ، صرف نظر از هویت جنسیتی. به عنوان مثال ، کاهش استروژن می تواند با کاهش روغن کاری و کشش واژن کمتر همراه باشد ، اگر شخصی تمایل داشته باشد و قادر به استفاده از آن باشد ، طبق گفته جونز ، حداقل می توان با استفاده از روغن گیری کافی و استروژن موضعی ، تا حدی آن را تسکین داد. “[Topical estrogen] سطح استروژن خون را برای مقابله با تستوسترون موجود افزایش نمی دهد [taking]، اما می تواند رابطه جنسی را بسیار دردناک تر کند ، “او می گوید.

علل احساسی

در حالی که اولین انگیزه در جستجوی علت ناراحتی جسمی ممکن است جستجوی علت جسمی باشد ، اما علت آن ممکن است واقعاً احساسی باشد. در حقیقت ، ضربه های گذشته یا فعلی ، از جمله خشونت خانگی و آسیب های جنسی ، اغلب می توانند تأثیر مستقیمی بر راحتی جنسی داشته باشند. جونز توضیح می دهد: “اغلب اوقات ، شیوه سو abuse استفاده خانگی در دفتر ما افرادی هستند که از مشکلات مکرر شکایت دارند.” “بعضی اوقات این ممکن است درد ناشی از مقاربت باشد ، عفونتهایی که ما پیدا نمی کنیم – همه چیز باعث می شود که مردم بخواهند در مورد سو abuse استفاده در خانه فریاد بزنند ، اما نمی دانند چگونه. مسئولیت تیم مراقبت های بهداشتی این است که گرفتن یک تاریخچه خوب و پرسیدن سوالات صحیح برای ارزیابی آن. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>