تجهیزات پزشکی فارمیس طب اسپلینت داخلی بینی

آتل داخلی بینی در هنگام عمل ممکن است استفاده شود یا شاید هم نیازی به استفاده از آن نباشد. جراحان زیبایی و پلاستیک بینی برای نتیجه بهتر اسپلینت داخل بینی بعد از عمل جراحی بینی هایی که همزمان انحراف آن نیز برطرف می شوند علاوه بر اسپلینت ترموپلاست خارجی از اسپلینت های سیلیکونی داخلی هم استفاده می نمایند. انجام این کار علاوه بر کاهش التهابات داخلی مخاط بینی بیمار باعث بهبود تنفسی پس از جراحی در بیماران نیز میشود. گچ بینی در مقابله با عفونتهای بخیه یا هر گونه آسیب دیدن دیگری محافظت میکند و علاوه بر این بیماران در دورانی که بر روی بینی آنها گچ وجود دارد باید از هرگونه فعالیتهای سنگین و یا فعالیت اجتماعی و حتی فعالیتهای روزمرهای که سلامت بینی بیمار را تهدید کند، دوری کنند.

اسپلینت داخل بینی بعد از عمل

۱٫عدم انجام فعالیت فیزیکی سنگین مخصصوصا دو هفته اول بعد از عمل بینی . معمولا معاینه داخل بینی در بیماران در طول دو الی ۳ هفته اول و یا حتی پس از برداشتن اسپلینت داخلی بسیار سخت و درد اور می باشد. شکل دیگر این اسپلینتهای سیلیکونی، تخته ای و نازک بوده و درون بینی و در تماس با تیغه قرار داده میشود. یک مدل تخت و نازک هستند و به دیواره بینی چسبیده و از تیغه و خونریزی بینی محافظت میکنند. چرا پس از انجام عمل جراحی بینی باید از آتل بینی استفاده کرد؟ پس از عمل بینی شاهد اسپلینت داخل بینی بعد از عمل تغییر یافتن غضروف بینی، جدا شدن بافت نرم از بافت های زیرین و تراشیده شدن و تغییر مکان استخوان ها را مشاهده خواهید کرد، به همیت علت استفاده از آتل بینی بسیار مهم می باشد چرا که غضروف و استخوان های در حال بهبودی را در محل جدیدشان حفظ می کند.

اسپلینت بینی نیز همانند دیگر گچ های استفاده شده در بدن با خیس شدن شل شده و استحکام خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند عمل نگه داشن بینی را انجام دهد. همواره یکی از اصلی ترین اهداف ما فروش محصولات مورد نیاز مشتریان در بستری مطمئن و راحت با قیمت های کاملا مناسب بوده و هست. از جمله اهداف استفاده از آتل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد. احتمالا شما بعد از عمل از وجود این اسپلینت در بینی خود با خبر اسپلینت داخل بینی بعد از عمل نشوید اما لازم است بدانید که اسپلینت داخلی بینی پس از ۳ الی ۷ روز توسط پزشک از بینی شما خارج میشود. اسپلینت داخل بینی یک وسیله جراحی است که در حین عمل در داخل بینی به دلیل رفع کجی تیغه بینی و ترمیم بینی و رفع انحراف از آن استفاده میشود و در کل در جهت نگه داشتن تیغه بینی (سپتوم) مورد استفاده واقع میشود و اسپلینت داخلی با فشرده کردن غشا مخاطی و پوست باعث کنترل خونریزی داخلی نیز میشود.

هدف اصلی استفاده از اسپیلنت بینی چیست ؟یک شکل از اسپلینتهای داخل بینی از جنس سیلیکون مجرایی دارد که اجازه میدهد تا ترشحات درون حفره بینی به خارج هدایت شود، که به آن اسپلینت بینی ایروی دار نیز گفته میشود. بعد از کدام عمل ها از کچ بینی استفاده میشود؟ هدف اصلی استفاده از اسپیلنت بینی چیست ؟ دلیل اصلی استفاده ازاسپلینت بینی داخلی حفط ساختار سپتوم می باشد. غالباً آتل های داخلی بینی پس از جراحی انحراف بینی که در آن کج بودن تیغه بینی ترمیم میشود اسپلینت داخل بینی بعد از عمل مورد استفاده قرار می گیرند. اسپلینت های داخلی وظیفه حفاظت از تیغه بینی را عهده دار می باشند، همچنین خون ریزی را نیز کنترل می کنند. وجود اسپلینت پس از عمل زیبایی بینی برای بهبود و حفظ شکل جدید و همچنین نتیجه گیری بهتر به شما کمک میکنند.

در واقع یکی از مهم ترین اقدامات پس از جراحی زیبایی بینی کارگذاری اسپلینت داخلی بینی می باشد. حال ممکن است تا حدود زیادی علت استفاده از اسپلینت بینی بعد از جراحی بینی را دانسته باشید. در صورت رعایت تمامی موارد مراقبتی نظیر استفاده از اسپلینت بینی داخلی و خارجی و استفاه از چسب بینی و قرار دادن کمپرسور اسپلینت داخل بینی بعد از عمل سرد پس از جراحی و در مواردی تزریق کورتون التهاب بینی ۱ الی ۲ ماه بعد حدود ۷۰ درصد کاهش می یابد. اغلب اسپلین ها پس از گذشت حدود دو هفته بعد از عمل برداشته خواهند شد. وجود این آتل ها یا گچ به شما یاد آوری می کند که باید از بینی خود در برابر ضربات ناگهانی که سبب آسیب دیدن آن می شوند مراقبت کنید.

کشیدن اسپلینت داخل بینیاسپلینت بینی در نقش یک محافظ بینی عمل می کند که بینی را از آسیب در امان نگه دارد. زمانی که جراحی بینی انجام می دهید، حداقل به مدت ۵ الی ۷ روز باید از آتل بینی استفاده کنید. جراح بینی پس از برداشتن اسپلینت آینه ای به شما خواهد داد که بینی جدید خود را مشاهده کنید. حمایت از تغییرات و موقعیت جدیدی که به استخوان و غضروف ها داده شده است. اسپلینت داخل بینی بعد از عمل بعد از اینکه جراح بینی استخوان ها، غضروف ها، بافت مخاطی و سایر بخش های بینی را جهت دستیابی به تعادل صورت و فرم بهتر دستکاری می کند، بافت ها طی عمل، نسبتا از هم جدا می شوند.

شما می توانید پس از برداشتن گچ بینی، آن را لمس کنید اما سعی کنید زیاد این کار را انجام ندهید و با جراح بینی خود درمورد ماساژ بینی و نحوه تمیز کردن پوست بینی پس از جراحی بینی مشورت کنید. فروشگاه اینترنتی آسان مِد اولین و جامع ترین فروشگاه آنلاین در زمینه فروش لوازم پزشکی و مصرفی می باشد و سعی شده است اسپلینت داخل بینی بعد از عمل تا پرمصرف ترین محصولات مورد نیاز مراکز درمانی را در لیست محصولات خود قرار دهیم. اولین در نوع فاز استفاده از اسپلینت داخلی بینی و کمپرس یخ در ۲۴ ساعت اول میتواند خیلی کمک کننده باشد .

اسپلینت خارجی معمولا در عمل رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی) استفاده می شود و اسپلینت داخلی بعد از عمل سپتوپلاستی استفاده میشود. اندازه سوراخهای بینی براساس دیگر اعضای صورت توسط پزشک فرم دهی میشود که این فرم دهی بعد از عمل انجام شده نیاز به مراقبت دارد که این مراقبت با استفاده از اسپلینت بینی یا گچ بینی انجام میشود. ب- اسپلینت بینی داخلی: که همانطور که از اسمش پیداست داخل مجرای بینی کارگذاری میشود. اسپلینت داخل بینی بعد از عمل اسپلینت ها همانطور که در مقاله ای با همین نام نوشته ایم، ابزاری هستند که برای فیکس کردن یا ثابت نگاه داشتن بینیِ عمل شده، رو یا داخل بینی کار گذاشته میشوند. همانطور که میدانید نه تنها گچ بینی بلکه تمامی گچهایی که جهت محافظت و ترمیم اعضای بدن استفاده میشوند نیابد به هیچ عنوان خیس شود، خیس شدن گچ باعث شل شدگی آن می شود و استحکام خود را از دست میدهد.

معمولا التهابات اولیه در ماه اول رخ میدهد.اسپیلینت بینی به طور معمول به مدت یک هفته روی بینی باقی می ماند. اسپلینت بیني پس از گذشت یک هفته برداشته خواهد شد و فرد برای کشیدن بخیه و برداشتن اسپلینت بینی به مطب جراح بینی مراجعه خواهد کرد. ممکن است تزریق کورتون طی هفته ی اول و هم زمان با برداشتن اسپلینت داخلی صورت گیرد.معمولا تکرار تزریق کورتون بین ۱ الی ۲ ماه بعد از جراحی صورت میگیرد. شستن بینی با این سرم بهتر است که طی چند روز اول بعد از خارج شدن تامپون ادامه داشته باشد. معمولا التهابات اولیه در ماه اول رخ میدهد. اسپلینت داخل بینی بعد از عمل که معمولا با صلاحدید پزشک صورت میگیرد. اسپلینت بینی یا گچ بینی در واقع نوعی آتل پلاستیکی می باشد که پس از عمل جراحی بینی در مشهد، عمل محافظت از بینی را انجام می دهد و به استخوان و غضروف های بینی کمک می کند تا در زمان ترمیم از جایشان تکان نخورند.

اسپلینت های سیلیکونی داخلی به صورت جفت و دو مدل هستند.یکی از این وسایل تامپون بینی است. یکی از برند های شناخته شده در این محصول برند RICHARD است . اسپلینت های سیلیکونی داخلی به صورت جفت و دو مدل هستند. برداشتن اسپلینت های داخلی نیز ممکن است پس از ۳ تا ۵ روز پس از عمل صورت گیرد. در اصل به بیماران توصیه می شود تا بعد از جراحی بینی صبور بوده و تورم و درد های ازار دهنده موقتی را تحمل نمایند. قبل از گذاشتن روی بینی اسپلینت را داخل آب جوش قرار میدهیم تا کاملا نرم شود. برخلاف آنچه که بطور شایع شنیده می شود ، آناناس مزیتی بر سایر میوه ها ندارد و می توان به جای آن از آب سایر میوه های در دسترس مثل سیب ، پرتقال و .. استفاده کرد.

برداشتن اسپلینت داخل بینی درد دارد

جدای از این، اگر بیمار همچنان درد حس کند برای او داروی مسکن معمولی تجویز می شود یا قطره های بیحس کننده موضعی اعمال می شود. محل و میزان گسردگی عمل جراحی بینی مشخص کننده مدت زمان مورد نیاز برای وجود اسپلینت و زمان برداشتن آن می باشد. اسپلینت ها با با حفظ تماس بین دیواره بینی و استخوان و غضروف، باعث میشوند که دیواره و ساختار داخلی بینی همزمان با هم بهبود یابند. برای ساخت اسپلینت ها اسپلینت داخل بینی بعد از عمل از مواد مختلفی استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به سیلیکون، آلومینیوم و مواد دیگر اشاره کرد. اکثر افرادی که در داخل بینی خود دارای اسپلینت بینی هستند، مطلع نیستند. زیرا ممکن است خودتان ناشیانه این کار را انجام دهید و به بینی خود آسیب بزنید.

اسپلینت سیلیکونی داخل بینی

اما بیشتر بافت ها تا زمان چسپیدن به هم و شکل گیری فرم جدید بینی، باید به جز بخیه های ایجاد شده، ثابت نگاه داشته شوند. در تمامی تکنیک های جراحی زیبایی بینی، غضروف بینی تحت تاثیر و تغییر قرار خواهد گرفت. در این جلسه تغییرات اعمال شده را به صورت تقریبی خواهید دید اما باید گفت که بینی متورم می باشد و پس از بهبودی کامل و کاهش تورم می توانید شکل نهایی بینی را مشاهده کرد. قبل از مراجعه به مطب فرد باید به طور کامل استحمام اسپلینت داخل بینی بعد از عمل نماید به گونه ای که گچ بینی کاملا خیس شود. در صورت وجود ترشح حفره بینی، به سرعت آن را برداشته و محصول را تمیز کنید تا از خفگی و عفونت مربوط انسداد حفره بینی جلوگیری شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>