تاریخچه جذاب تزریق بوتاکس

امسال سی امین سالگرد Allure است و ما با نگاهی به لحظات شاخص سه دهه گذشته در زیبایی جشن می گیریم. می توانید مقالات بیشتری مانند این مقاله را بخوانید اینجا.

“تاریخ مراقبت از پوست ممکن است روزی به دوران خاص خود تقسیم شود: BB (Before Botox) و AB (After Botox).” حداقل هرگز واژه های واقعی تر – در حوزه زیبایی – نوشته نشده اند. این جمله ، منتشر شده در دسامبر 2007 ، یکی از 331 جمله ای است که ما در آن قرار گرفته ایم جذابیت مورد نقد ، تعالی و تحقیق قرار گرفته اند بوتاکس از آنجا که FDA در آوریل 2002 برای تبخیر چین و چروک پوست آن را روشن کرد. بوتاکس نام تجاری اولین نوروتوکسین تزریقی است و این پنج حرف گوگل یا کلینکس یا فریزبی است. اکنون ممکن است نوروتوکسین های دیگری وجود داشته باشد که با مسدود کردن تکانه های عصبی که باعث فعالیت عضلات می شوند ، خطوط را صاف می کند ، اما بوتاکس نامی است که در ذهن ، تصورات و شعور فرهنگی ما حک شده است. در اینجا ، نه لحظه مورد علاقه ما در جذابیتگزارش در مورد توهین های عصبی شیمیایی برون زا. (ببینید؟ آیا همان انگشتر آن نیست.)

زیر رادار ، زیر پوست شما

پزشکان شروع به آزمایش قدرت پاک کردن خط سم بوتولینوم نوع A در زمانی کردند که فقط برای اختلالات عضلات چشم مورد تایید FDA بود و جذابیت آیا گزارشاتی در مورد استفاده های آرایشی تحت رادار بیشتر در دهه 1990 وجود داشت. در سال 1998 “Pretty Poison” افسانه ای جذابیت سردبیر جوآن کرون (ضرب و شتم پیشگامانه او پیشرفت جراحی پلاستیک و پوست را گزارش می داد) گزارش داد: “در حالی که بیماران خواهان تزریق بیشتر می شوند – از ناحیه پا ، گردن و یا ماساژ بین چشم ، منابع FDA در حال تمام شدن است.”

فقط بوتاکس است

اخبار آوریل 2002 مبنی بر اینکه FDA رسماً بوتاکس را به خط اخم Magic-Erase تحریم کرده است ، با احساسات مختلفی روبرو شد (سرخوشی ، دلهره ، سردرگمی ، به نام سه). نویسنده David DeNicolo (اکنون جذابیتسردبیر بزرگتر) بعداً در همان سال اظهار نگرانی كرد: “آیا افراد باید خطر بیشتری برای تزریق نوروتوكسین مهلك داشته باشند تا جوان تر به نظر برسد؟ آیا صورت انسان كه می دانیم با ماسك یخ زده و بی بیان جایگزین می شود؟ و چرا ، اوه چرا ، ما پاسخ های کوتاه به این س questionsالات عبارتند از: 1) مسمومیت سم قبل از تزریق بی خطر است ، 2) ما هنوز ملت زامبی نشده ایم و 3) به خاطر آسمان ، یک کتاب تاریخ بخوانید.… بله ، بعضی از افراد از آن استفاده بیش از حد و عجیب به نظر می رسند ، همانطور که برخی از افراد از آرایش بیش از حد استفاده می کنند و عجیب به نظر می رسند. گاهی اوقات افراد دوست دارند عجیب به نظر برسند.

شلیک کنید (یا 2.8 میلیون)

همین تعداد بوتاکس در اولین سال کامل خود به عنوان یک درمان آرایشی ، یک نمایش کاملاً چشمگیر از حمایت انجام شد. اما مفهوم تزریق یک سم هنوز عادت کرده است ، اوه ، بیشتر کشور. تردید قابل درک بود: یک گرم سم بوتولینوم به شکل کریستالی در صورت پراکنده شدن و استنشاق می تواند بیش از یک میلیون نفر را بکشد. اما اگر آوای شمبان ، متخصص پوست ، در ماه نوامبر 2004 ، به خوانندگان ما اطمینان داد ، اگر بوتاکس بسیار فرآوری شده ، تزریق شده و بوتاکس می تواند شما را بکشد ، “نیمی از بورلی هیلز مرده است”

هنوز در 10 سال بحث برانگیز است

در آوریل 2012 ، به مناسبت دهمین سالگرد تأیید لوازم آرایشی و بهداشتی بوتاکس (بیش از 8 روز به نظر نمی رسید) ، نویسنده دافنه مرکین انتقاد کرد: “بوتاکس. این کلمه شارژ شده است ، نشانه ای برای چیزی بزرگتر از خودش و قضاوت در مورد این پدیده. مانند: او به نظر می رسد بوتاکس است. … هنوز هم باید بحث شود که در طول راه برای از بین بردن چین و چروک هایمان ، روند طبیعی پیری را نیز فراموش کرده ایم. ” فردریک برانت ، متخصص پوست فقید (لقب بارون بوتاکس) با ابراز تأسف از تزریق کننده های غیر ماهر: “این همان مانیکور شدن نیست. برای گرفتن نتیجه طبیعی به یک رویکرد هنری نیاز دارد.”

تصفیه تکنیک

هرچه بوتاکس بیشتر باشد ، متخصصان پوست تکنیک های تزریق آن را بیشتر می کنند – و کمتر از این کلمه به عنوان صفت تحقیرآمیز استفاده می شود. روش های جدید و ظریف تر باعث جشن گرفتن در ژانویه 2018 “برای عشق به خطوط خنده” شد. الیزابت سیگل ، معاون مدیر زیبایی ، نوشت: “پزشكانی كه از تزریقات برای پاك كردن پا كلاغ استفاده می كردند ، رویكرد آنها را نرم می كنند. … “دیدن آنها به عنوان چیزی که باید جشن گرفته شود و در آغوش گرفته شود ، نه پاک شود و نه آرزو شود و نه پر یا یخ زده …” پای کلاغ شما داستان این است که شما کی هستید ” [dermatologist Ranella] هیرش “آنها از یک زندگی شاد صحبت می کنند و می خندند ، و این واقعاً زیباست.”

دلیل دیگری هم برای دوست داشتن مواد تزریقی …

در شماره فوریه 2017 ، ما پرسیدیم “آیا بوتاکس فمینیست است؟” و لیندسی ون گلدر مالیات صورتی را بررسی كردند: “چند گوشه كوچك – اما قابل توجه! – وجود دارد كه مردان بیشتر از ما پرداخت می كنند. اسمش را بگذارید تخفیف صورتی.” بله ، درست است: بوتاکس برای مردان تقریباً دو برابر زنان هزینه دارد – عضلات قوی صورت آنها برای از کارافتادگی نیاز به دو برابر تعداد واحدها دارند. (برای نمونه: در سال 2019 ، شش درصد تزریق نوروتوکسین به مردان انجام شده است – نه تعداد زیادی ، بلکه پنج درصد افزایش نسبت به سال قبل است).

خطوط خود را مسدود کنید ، غم و اندوه خود را مسدود کنید؟

مدتی است که محققان در حال مطالعه بوتاکس به عنوان یک روش درمانی افسردگی بوده اند و در اواخر سال 2018 نویسنده ارشد ، برنان کیلبان از یکی از معدود پزشکان دارای مجوز هیئت مدیره در زمینه پوست و روان بازدید کرده است تا فرضیه را از قبل آزمایش کند. “هنگام معاینه خطوط صورت من ، دکتر از من می خواهد که ویژگی های خود را به انواع مختلف عبارات غیر غم انگیز تقسیم کنم ، این احساس به من می رسد که انگار برای دوره جدیدی از زندگی ام تمرین می کنم که در آن احساس تنوع می کنم
از احساسات مختلف غیر غمگین. “و یک هفته بعد؟” بوتاکس کلسیفیه می شود ، و پیشانی من را بی فایده می کند. موجودی احساسی من محدود به مشتی عبارات موجود است: لبخند دهان بسته ، لبخند دهان باز ، پوزخند بزرگ کارتونی. اما به جای اینکه شادی و نشاط افسار گسیخته از منافذ بینی من بیرون بیاید ، هیچ چیز احساس نمی کنم. احساس بدی ندارم ، اما احساس خارق العاده ای هم ندارم. به نظر غریبه ها ، به نظر می رسد که یا احساس خوشبختی می کنم یا اصلاً چیزی ندارم. “در حالی که آزمایشات بالینی ادامه دارد ، سال گذشته یک پیروزی تحقیقاتی از دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو به دست آمد: بیمارانی که بوتاکس داشتند ، افسردگی را به میزان قابل توجهی کمتر از بیمارانی که تحت درمان های دیگر این بیماری هستند.

به غرب وحشی خوش آمدید

همانطور که اشتهای جمعی ما برای بوتاکس رشد کرده است ، یک منطقه خاکستری تیره نیز وجود دارد ، که ما در “سوزن ملت” 2018 بررسی کردیم: “[The proliferation of injectables] نوعی از ناکجاآباد آمد و سریعتر از آنچه دولتها می توانستند بفهمند چگونه آنها را تنظیم می کنند ، بلند شد. سیگل نوشت: “بنابراین اکنون آرایشگاه شما از شما می خواهد كه بین بنگ یا بوتاكس تصمیم بگیرید. (برای خرید بوتاكس همیشه باید مجوز پزشكی داشته باشید ، اما نه برای تزریق آن.)” وقتی بسیاری از افراد می خواهند چیزهای شما را بریزند لبها یا پاهای کلاغ ، وقت آن است که تصدیق کنیم که در غرب وحشی هستیم. “و این یک مکان خطرناک است: بوتاکس” یک روش پزشکی است. و بیشتر از آن ، یک روش پزشکی برای صورت شما. هیچ کس معتقد نیست که به اندازه شخصی که دچار آن شده اشتباه است ، “هرش می گوید.”

… و خدا را شکر برای Westport ، ایرلند!

و در اوایل سال 2019 ، مدیر اجرایی زیبایی جنی بیلی به همان ابتدا بازگشت. “من به مکانی رفته ام که کل موجودات دارویی را برای رفع چین و چروک و ابرو تولید می کند و نحوه دستیابی به آنجا را در اینجا می آورم: با پرواز به دوبلین (یکی از ایرلندها) و رانندگی 156 مایل ، کشور ، به دهکده ای واقع در یک خط ساحلی خشن و باد آلود. وستپورت ، ایرلند ، بیش از 6000 نفر جمعیت دارد ، بسیاری از آنها در کارخانه ای در حاشیه شهر کار می کنند که از سال 1994 تاکنون بوتاکس تولید کرده است. “خواه در هالیوود باشید یا در وست اند لندن بازی کنید ، بوتاکس شما صد در صد ایرلندی تضمین شده است “، سایمون وال ، یک وستپورتپیر قدیمی ، به بیلی افتخار می کرد ، که در طول مدت حضور در وستپورت چیزهای دیگری از تاریخ و شیمی بوتاکس آموخت. “اگر شما در افسانه های سلتی مشترک باشید ، جایی در این دریاهای ایرلند غربی ، Tír na nÓg ،” سرزمین جوانی “است. در این دنیای آخر هیچ کس پیر نمی شود و هیچ چیز محو نمی شود. مثل اینکه مردم آنجا اکسیری می شناسند که بتواند از زمان سرپیچی کند. این را تصور کنید. “


در مورد مواد تزریقی بیشتر بخوانید جذابیت:


اکنون ، فارل و متخصص پوست او را ببینید که به سوالات رایج مراقبت از پوست پاسخ می دهند:

فراموش نکنید که Allure را دنبال کنید اینستاگرام و توییتر.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>