به گفته متخصصان پوست ، چگونه می توان از جوش های سرسیاه خلاص شد – نکات متخصص

در اینجا پایین پایین است نحوه عضویت در نسخه چاپی Allure برای کارهای روزمره ، توصیه ها و ویژگی های زیبایی بیشتر.

جوش های سرسیاه، دقیقاً مانند سوسک ، بدترین حالت به همین دلیل است: هر وقت یکی از آنها را فشار می دهید ، ده ها مورد دیگر برای مقابله پیدا می کنید. (چطور برای یک تصویری سرگرم کننده چگونه است؟) هرچقدر که فشار در لحظه رضایت بخش باشد ، مزاحم جوش های سرسیاه می تواند روی هر کسی ایجاد شود. آنها فقط نگه می دارند. آینده. بازگشت. در جستجوی پاسخ ، ما برای پیدا کردن این موضوع به متخصصین پوست برتر مراجعه کردیم چگونه از شر جوشهای سر سیاه خلاص شویم – برای همیشه

اولین موارد اول: جوش های سرسیاه دقیقاً چیست؟

قبل از اینکه بخواهید پوست خود را از جوش های سرسیاه پاک کنید ، به شما کمک می کند تا ابتدا بفهمید که در واقع آن ها چیست. “جوش های سرسیاه فقط ترکیبی از روغن و سلولهای مرده پوست است که در منافذ نشسته اند ، [and] قرار گرفتن در معرض هوا همان چیزی است که باعث اکسید شدن و سیاه شدن آنها می شود “، توضیح می دهد راشل نازاریان ، متخصص پوست با تاییدیه هیئت مدیره از گروه پوست Schweiger در شهر نیویورک.

نام فنی جوش سیاه یک کمدون باز است (و comedone اصطلاح علمی ضایعه آکنه است). کومدون ها دو نوع مختلف دارند: باز (جوش های سرسیاه) و بسته (جوش های سر سفید). همانطور که شاری مارچ باین ، متخصص پوست و استادیار بالینی پوست در دانشگاه نیویورک دارای مجوز هیئت مدیره ، توضیح می دهد:[Blackheads] با باز شدن گشاد شده فولیکول مو مشخص می شود ، که ناشی از تجمع سبوم است که روغن است ، P. آکنه باکتریها – باکتریهای اصلی مسئول ایجاد آکنه – و التهاب. “

به عبارت دیگر: جوش سرسیاه در واقع یک فولیکول مو است که در سلولهای مرده پوست ، چربی و باکتری مسدود می شود و به شکلی گسترده در سطح پوست ایجاد می شود. وقتی همه این اسلحه ها به هوای آزاد برخورد می کنند (به دلیل دهانه گسترده) ، اکسید شده و آن را سیاه می کند.

جوش های سرسیاه علی رغم رنگ خنثی بودن ، هیچ ارتباطی با خاک ندارند. “داشتن [blackheads] نازاریان می گوید نشانه این نیست که شما بیش از حد کثیف هستید. بنابراین ، حداقل این خبر خوبی است. خبر بد ، برای برخی ، وجود یک مولفه ژنتیکی در جوش های سرسیاه است ، به این معنی که افراد خاصی مستعد ابتلا به آنها هستند ، گرچه دلیل اصلی این امر هنوز به طور کامل درک نشده است.

جوش های سرسیاه چگونه درمان می شوید؟

در مورد خلاص شدن از جوش های سرسیاه ، یا هر نوع آکنه برای این ماده ، دو راه وجود دارد: شما می توانید در خانه DIY کنید ، یا برای موارد شدیدتر یا مداوم آکنه ، می توانید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. البته بهترین برنامه عملیاتی به عوامل مختلفی بستگی دارد ، اما در اینجا بهترین درمان های بدون نسخه و بدون نسخه برای مراقبت از بهترین متخصصین پوست وجود دارد.

1. برای جوش های سرسیاه خفیف ، اسکراب اسید سالیسیلیک را امتحان کنید

جوشوا زایچنر ، متخصص پوست و مدیر تحقیقات آرایشی و بالینی در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک توضیح می دهد: “اگر جوش های سرسیاه دارید ، ماده اصلی مصرف شما باید اسید سالیسیلیک باشد.” “این اسید هیدروکسی بتا به از بین بردن روغن اضافی و لایه برداری سلول ها از سطح پوست کمک می کند.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>