بلاروس فروش لوازم آرایشی Nivea را ممنوع می کند

در واکنش به تحریم های اعمال شده علیه این کشور ، رهبر مورد مناقشه بلاروس سه شرکت بزرگ آلمانی از جمله Beiersdorf صاحب Nivea را از تجارت منع کرد.

Nivea به دنبال ممنوعیت واردات و فروش محصولات ساخته شده توسط شرکت چند ملیتی آلمان Beiersdorf دیگر در قفسه های زیبایی در کشور بلاروس نخواهد نشست.

این تصمیم در پاسخ به تحریم های اعمال شده علیه این کشور بود ، زیرا این کشور وظایف میزبانی مشترک خود را برای مسابقات قهرمانی جهانی هاکی روی یخ 2021 با لتونی محروم کرد.

Nivea ، حامی این رویداد ، به همراه دو شركت آلمانی دیگر Skoda Auto و Liqui Mol – كه هم اكنون از این كشور ممنوع شده اند – تهدید كرده بودند كه در صورت میزبانی مسابقات بلروسیا از مسابقات در پایتخت خود مینسك ، معاملات مشاركت خود را لغو می كنند.

در 18 ژانویه 2021 ، فدراسیون بین المللی هاکی روی یخ (IIHF) با اشاره به “مسائل ایمنی و امنیت” اعلام کرد که بلاروس اجازه ندارد میزبان تیم خود در مسابقات باشد.

بلاروس از زمان انتخاب مجدد جنجالی رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو كه به دنبال ششمین دوره ریاست جمهوری خود در انتخابات سال 2020 بود ، ناآرامی های سیاسی را تجربه كرده است. که دید رقیب اصلی وی سویتالانا تسیخانوسکایا ، که ادعا می کرد اکثریت آرا را به دست آورده ، به همسایگی لیتوانی فرار می کند.

از زمان شمارش آرا در ماه آگوست ، این کشور شاهد بزرگترین اعتراضات ضد دولتی در تاریخ این کشور بوده است.

اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و انگلیس همه بلاروس را تحریم کرده اند و مقامات عالی رتبه در این کشور را به دلیل اقدامات ضد حقوق بشر هدف قرار داده اند.

“شورا امروز تصمیم گرفت که اقدامات محدود کننده را برای هدف قرار دادن مقامات بلندپایه مسئول سرکوب خشن و ارعاب تظاهرکنندگان مسالمت آمیز ، اعضای مخالف و روزنامه نگاران در بلاروس و همچنین افرادی که مسئول تقلب در انتخابات هستند ، طولانی کند.” شورای اتحادیه اروپا.

در همین حال، خوراک بلاروس گزارش داد كه معاون وزیر بهداشت كشور ، الكساندر تاراسنكو توافق نامه ای را برای منع موقت محصولات مارك تجاری به دلیل نقض مارك مراقبت از پوست امضا كرد.

به گفته تاراسنکو مواردی از “عدم انطباق با تاریخ انقضا و عدم کنترل تولید از سوی نهادهای تجاری در رابطه با عطر و محصولات آرایشی و بهداشتی فروخته شده وجود دارد.”

تجارت لوازم آرایشی برای اظهار نظر به Beiersdorf رسیده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>